Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 33
Like Tree1Одобрявам

Плот за вграждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #1

    Плот за вграждане

    Трябва да избера нов плот, само електрически. Индукционните мисля да ги пропусна. Видях 2-3 модела, които ми харесаха с 1 голям котлон с няколко кръга + 2 по-малки (за разлика от повечето, които са с 4). Въпросите са:

    1) От долната страна има ли някакъв стандарт като размери? Горните размери варират, но не знам колко лесно ще застане на мястото на стария.
    2) Като марка има ли препоръчителни? Единия, който набелязах е AEG. Видях, че и Miele имат някакви по 800-900лв, но не знам струва ли си.
    3) Някаква по-особена екстра, която е важно да има? Предполагам всички имат защита да не го забравиш включен дълго време.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,426
    #2

    Отговор: Плот за вграждане

    горния плот можеш да го смениш с нов и да се изреже на размера - 2 м плот е под 100 лв от хубавите
    Гледай за 5 г гаранция, плотовете май се произвеждат само в Германия / термостъклото имам предвид/ - в ъгълчето горе трябва да има надпис Made in Germany
    Екстрите са еднакви , заключване на плота от деца , звукови аларми и т.н.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,539
    #3

    Отговор: Плот за вграждане

    Ето ти хубав плот на добра цена https://neff.expo2000.bg/magazin/t11b22x2/
    Размерите за вграждане ги им, само трябва да свалиш стария и да измериш отвора, ако е по-малък, можеш да го разшириш, ако е по-голям можеш да го стесниш.
    Този пост е редактиран от Rakeem; 28-05-21 в 13:45.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #4

    Отговор: Плот за вграждане

    Това марка NEFF ли е? За хубава минаваше доколкото помня, само не много позната в БГ.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,539
    #5

    Отговор: Плот за вграждане

    Да, по-високият клас на Бош, мисля, че се правеха в Германия.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,784
    #6

    Отговор: Плот за вграждане

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Ето ти хубав плот на добра цена https://neff.expo2000.bg/magazin/t11b22x2/
    Размерите за вграждане ги им, само трябва да свалиш стария и да измериш отвора, ако е по-малък, можеш да го разшириш, ако е по-голям можеш да го стесниш.
    В Техномикс е на по добра цена

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,539
    #7

    Отговор: Плот за вграждане

    Не съм го препоръчвал по най-добра цена.
    Просто това е официалния представител на марката за България и там гледам продукти на Бош и Нефф.
    А и като си оборудвах кухнята ми дадоха най-добрата обща цена от всички магазини.

    ПС: Сега си намерих снимки, които правих, за да си регистрирам продуктите:
    Индукцията им се произвежда изцяло в Испания.
    Керамиката е в Германия.
    Фурните са в Германия.
    Микровълновите в Китай, като ми направи впечатление, че това беше единствения уред, който дойде с етикет за преминал качествен контрол, тоест си ги проверяват китайчетата.
    Хладилниците в Германия.
    Съдомиялните в Полша.
    Този пост е редактиран от Rakeem; 28-05-21 в 14:37.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #8

    Отговор: Плот за вграждане

    https://www.electrolux.bg/kitchen/co...b/ehf6232fok2/

    Тоя беше единия, който си записах. Изглежда с голям диаметър главния котлон - не мога да преценя спрямо NEFF-а има ли разлика.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,275
    #9

    Отговор: Плот за вграждане

    Гледай марката на стъклото на плота и маркировката му. Вече има нискокачествени плотове и от "реномирани" марки, които се драскат изключително лесно.
    Само 2 фирми в света произвеждат качествената стъклокерамика. Ceran и EuroKera.
    Всичко за стъклокерамичните плотове — Fazomer.com
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 28-05-21 в 15:02.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,539
    #10

    Отговор: Плот за вграждане

    То си пише: ЕЛ е 270мм, а Нефф е 275мм.
    Неффа е с Керан, там лабова няма.
    i486 одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,273
    #11

    Отговор: Плот за вграждане

    При вас плотовете включват ли и изключват дори като са на максимална степен? Моя (ТЕКА), на брата (Eurolux) и на един авер (Electrolux) изключват. То не можеш да изпържиш една риба като хората. На колежката Бекото не изключва. Аз готвя на газ, керамичните са ми само за резерва, но добре е да се провери плота дали може да работи постоянно, а не цък-цък.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,539
    #12

    Отговор: Плот за вграждане

    Това за керамичните ли става дума или за индукциите?
    Моят е индукция и не съм забелязвал да изключва, освен ако не вдигна съда от плота, но в момента, в който го поставя отново се включва сам.
    Макар че съм чел, че точно индукционните не ставали за пържене, тъй като изключвали.
    При нас не се пържи в класическия смисъл (кюфтаци, картофи), но като се приготвя храна, при която има първоначално запържване на продуктите, никога не е имало промяна в степента на загряване, тоест си се пържат и то на 6-7 степен от 9, на последната всичко загаря много бързо и почва да пръска здраво.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #13

    Отговор: Плот за вграждане

    Имам АЕГ ,3 от 4те котлона изключват като се нагреят явно до определена температура ,само най малкия не изключва но той е маломощен

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,426
    #14

    Отговор: Плот за вграждане

    Включ - изключ - има сензор и си ги следи

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Това за керамичните ли става дума или за индукциите?
    Моят е индукция и не съм забелязвал да изключва, освен ако не вдигна съда от плота, но в момента, в който го поставя отново се включва сам.
    Макар че съм чел, че точно индукционните не ставали за пържене, тъй като изключвали.
    При нас не се пържи в класическия смисъл (кюфтаци, картофи), но като се приготвя храна, при която има първоначално запържване на продуктите, никога не е имало промяна в степента на загряване, тоест си се пържат и то на 6-7 степен от 9, на последната всичко загаря много бързо и почва да пръска здраво.
    няма разлика , освен в цената може би, не съм правил сравнения

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #15

    Отговор: Плот за вграждане

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Ето ти хубав плот на добра цена https://neff.expo2000.bg/magazin/t11b22x2/
    Размерите за вграждане ги им, само трябва да свалиш стария и да измериш отвора, ако е по-малък, можеш да го разшириш, ако е по-голям можеш да го стесниш.
    Нагласил съм се да вземам NEFF-а, но попаднах на някакъв подобен Бош в ТП:
    https://www.technopolis.bg/bg/Plotov...1FP1E/p/702974

    Размерите и разположението на котлоните е почти еднакво, стъклото е същата марка. Има разлика на вид в копчетата за управление. Дали на Бош не са малко по-удобни с тия 1..9 степени. Все пак важно е да има удобен начин за работа без десетки натискания за 1 включване. Чудя се дали при избор на голял или малък диаметър на нагряване (и за двете марки) ще помни избраното при следващо пускане? Или всеки път трябва да се превключва тръгвайки от начални настройки.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 40
    Последно: 14-12-17, 09:49
  2. Отговори: 7
    Последно: 12-08-15, 03:17
  3. Препоръка за плот за вграждане
    От vlad_4o във форум Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 21-04-15, 08:10
  4. Газов плот за вграждане - как
    От orlincho във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 07-03-13, 19:37
  5. Помощ за плот за вграждане....
    От stiliyan200 във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 22-04-12, 17:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе