Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29
Like Tree9Одобрявам

Пукнат котлон на плот за готвене марка Neff

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2023
    Мнения
    12
    #1

    Пукнат котлон на плот за готвене марка Neff

    Здравейте.Единят от колоните на плота се пукна но работи . Майка ми е забравила канче с вода и в резултат на това колона се пукна. Гаранцията не покрива тази повреда и от сервиза ми казаха че подмяната на плота ще струва 600 лева което е много. Възможно ли е котлонът да се пукне още повече и какво може друго да се направи. Всичко най добро.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #2

    Отговор: Пукнат котлон на плот за готвене марка Neff

    не мисля ,че точно така се е пукнал ... тия плотове си имат термозащита ,дори без съдина ако ги оставиш включени след известно време изключват - поне моя АЕГ е така

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2023
    Мнения
    12
    #3

    Отговор: Пукнат котлон на плот за готвене марка Neff

    Майка ми така ми каза поне .Аз не съм бил там . Каза ми че е поставила канче с вода и го забравила водата била извряла и след като махнала канчето отдолу се била стопила повърхността не е много стопена но не е приятно понеже го сложиха през ноември.Аз и го препоръчах понеже ми се видя хубав сглобен е в Германия. Надявам се пукнатина да не се разшири от сервиза ми казаха да ползвам останалите два керамични котлона.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #4

    Отговор: Пукнат котлон на плот за готвене марка Neff

    Ударен е,не се пука от кипяща вода,изпитано.

    Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk
    Slusatel одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #5

    Отговор: Пукнат котлон на плот за готвене марка Neff

    Трябва да е ударен, няма друг начин. Ще трябва да го смениш. Ползваш Неф, които са скъпа компания и частите са скъпи.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2023
    Мнения
    12
    #6

    Отговор: Пукнат котлон на плот за готвене марка Neff

    Майка ми твърди че след като е махнала канчето отдолу се е разтопило не е било изпускано нищо върху него.А относно смяната тя струва 600 лева и няма никакъв смисъл понеже е много скъпо . Възможно ли е по някакъв друг начин да се ремонтира повърхността и дали ще се напука целия. Ще ползвам останалите два котлона щом се налага.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #7

    Отговор: Пукнат котлон на плот за готвене марка Neff

    По принцип, всички неща които се слагат на котлони, трябва да са с диаметър поне колкото котлона, да пилепват хубаво (да не са криви ) защото котлона прегрява и има вероятност да ти изгори реотана.
    Ако майка ти си прави кафе/чай на котлона в канче/джезве, по добре да си купи бързоварче за кафе, а котлона да го ползва за готвене.Освен, че е е напукан, работи ли (нагрява ли) ли зоната с пукнатината? Можеш да пробваш да го ползваш и да го наблюдаваш дали не се разширява пукнатината.
    И колко точно е напукан, качи снимка.
    Този пост е редактиран от Palev; 09-03-23 в 09:43.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2023
    Мнения
    12
    #8

    Отговор: Пукнат котлон на плот за готвене марка Neff



    Сега успях да кача два файла . Надявам се да се виждат добре . Както и по горният човек коментира майка ми е ползвала малко канче за вода което както вече казах е извряло след това се е образувало това нещо което се вижда на снимките . От сервиза също ги видяха тези снимки и ми казаха че гаранцията не покрива тези нарушения на котлона . Котлонът работи и нагрява нормално за сега .
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #9

    Отговор: Пукнат котлон на плот за готвене марка Neff

    Щом като работи котлона, ползвайте си го и го наблюдавайте дали няма да се напука още.
    И да се ползват съдове с поне същия диаметър като котлоните, за да има по-добро топлоотдаване, за да не изгори котлона.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2023
    Мнения
    12
    #10

    Отговор: Пукнат котлон на плот за готвене марка Neff

    Да разбрах ще кажа и на майка ми да ползва съдове според големината на котлона . За сега ще го наблюдавам , надявам се пукнатината да не се разшири , защото тогава най вероятно ще трябва да се хвърля а е ползван четири месеца само . И ремонта му струва колкото за един нов готварски плот .

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #11

    Отговор: Пукнат котлон на плот за готвене марка Neff

    Да ползва качествени съдове, а не китайски ментета!
    Когато се е изпарила водата, най-вероятно дъното на съдинката от високата температура се е огънала в центъра. А там, доколкото знам е най-високата температура. И като няма нищо, което да отнема топлината от плота, последният се е стопил точно там.
    Много ми е интересно как ще се случи такъв инцидент, след като уж са закалени и трябва да издържат над 450 градуса.
    Тези плотове с космически цени защити нямат ли?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    151
    #12

    Отговор: Пукнат котлон на плот за готвене марка Neff

    Като казахте пукнато помислих че е като косъм пукнатина. Сега съжалявам че ще го кажа обаче....да не би майка ви да ви спестява истината от притеснение че е счупила нещо скъпо. Защото това прилича все едно нещо е било изтървано отгоре. Такъв плот съм виждал при роднини които държаха в шкафа над плота буркана с мед и жената го беше изтървала.
    Друго на което ми напомня е че върху плота е изкипяло нещо в което има захар (а не само вода) или е имало разсипана захар и съда е сложен върху нея или захарта е била полепнала на дъното на съда и не е била забелязана. Захарта е смърт за тея плотове. Направо ги разяжда.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #13

    Отговор: Пукнат котлон на плот за готвене марка Neff

    Температурата на топене на стъкло-керамичен плот е 650 градуса. Това най-вероятно е счупено .
    Gena_bs и Slusatel харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #14

    Отговор: Пукнат котлон на плот за готвене марка Neff

    На 1-та снимка се виждат следи от съдинка, чието дъно не е много малко. Освен това повредата се пада точно в неговия център.
    Ако е удар няма ли да им люспи от стъклото? Все пак е закалено и легирано.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #15

    Отговор: Пукнат котлон на плот за готвене марка Neff

    Следващият път индукция, хем по-икономично, хем по-безопасно, хем по-дълготрайно.
    espace и kokovox харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Търся инфо за готварска печка NEFF
    От mksios във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-10, 11:21
  2. Пукнат керамичен плот на печка
    От tonymoreno във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 28-08-10, 18:42
  3. Готвене на Пропан-Бутан или на Ток ???!!!
    От curizo във форум Друга битова техника
    Отговори: 2
    Последно: 23-04-09, 16:19
  4. Печка за готвене - газ или ток?
    От etg във форум Бяла техника
    Отговори: 8
    Последно: 03-12-08, 20:18
  5. Отговори: 16
    Последно: 14-12-07, 15:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе