Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 32

Какъв климатик да си купя?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    125
    #1

    Какъв климатик да си купя?

    Здравеите,може би ще повторя въпроса,но все пак искам някакъв акъл каква марка климатик-инверторен,да си купя,ще го ползвам основно за отопление,стаята ми е около 20кв.м висока около 2.80м,за първи път ще купувам и затова питам,мерси предварително!!!!

  2.  
     
  3. dmt
    dmt е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    65
    #2

    Re: какъв климатик да купя

    Ако е "марков" и стаята е по скоро до 20кв, то 9-ка е достатъчна. Ако е около и над 25кв, то ще е вече за 12-ка, според мен.*Преди всичко трябва да се има предвид, стаята да няма големи топлинни загуби, защото смисъла на отоплението с климатик се обезсмисля.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    125
    #3

    Re: какъв климатик да купя

    еми има алуминиева дограма,изолация на пода,стаята е вътрешна,и незнам на каква марка да се спра,предпочитам да е марков!!!мислиш ли че 9-ка няма да е малко????

  5. dmt
    dmt е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    65
    #4

    Re: какъв климатик да купя

    Ако е инверторен 9-та е достатъчна, но ако е тип on/off конвенционален, тогава май определено е 12-ка!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    125
    #5

    Re: какъв климатик да купя

    кажи на каква марка да се спра,нямам си и понятие от климатици,нещо марково!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    46
    #6

    Re: какъв климатик да купя

    made in JAPAN - FUJITCU. DAIKIN, NATIONAL, PANASONIC, MITSUBISHI, SHARP, TOSHIBA, HITACHI - НЯМА ДА ЗБЪРКАШ
    ОБАЧЕ СА СКЪПИ !
    Друг вариант, - 2-ра употреба 400-500 лв. дават 3 год. гаранция ще ти свърши същата работа
    Айде тичай да купуваш

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    125
    #7

    Re: какъв климатик да купя

    panasonic ми е в акъла,ако случайно знаеш къде могат да се намерят по тънко в София,благодаря ти за съветите!!!

  10. dmt
    dmt е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    65
    #8

    Re: какъв климатик да купя

    Това е лично твой избор, аз съм с http://www.mitsubishi-electricgbs.com/, е панасоника има и йонизатор с генератор на кислород, но новите на митсуто се страхотни с dual-плазмата, аз съм с предишните yv - инвертори. Требе да се внимава, защото китайски панасоник е бил по-кофти от индонезийския...разликата е в цената и сигнатурата, но немога да се сетя CS или CX...

  11. Novice
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    3
    #9

    Re: какъв климатик да купя

    Здравейте, от доста време проучвам пазара на климатиците. Искаме да отопляваме къщата си с климатици. Предлагат ни какво ли не, и вече съвсем се обърках. След 2-месечни проучувания, а вече идва зима , трябва вече да вземем някакво решение. Изчетох много форуми, страници в интернет и вече май се спрях на нещо - в една известна фирма ми предложиха нещо съвсем ново - някакви хибриди, които както аз разбирам са нещо като опростени инвертори. Технологията била съвсем нова и са от енергиен клас А. Та става въпрос за климатици с марка Fujitsu General модели ASH9UB ASH12UB. Чували ли сте нещо за тази нова технология? С удоволствие ще прочета вашите мнения.

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10

    Re: какъв климатик да купя

    Цитат Първоначално публикувано от dmt
    .... йонизатор с генератор на кислород....yv - инвертори....
    Ще обясниш ли как работят тия неща? Нещо не схващам.... :coolsmiley:

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    92
    #11

    Re: какъв климатик да купя

    Какъвто и да е , гледай да е Малайезиско производство, всички са по-скъпи от всеки китаец така, че не можеш ги обърка.Аз ползвам Hitachi, но с две ръце ще гласувам за General, Daykin........кратко казано над 1200 лв!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #12

    Re: какъв климатик да купя

    Цитат Първоначално публикувано от Pitka?
    Здравейте, от доста време проучвам пазара на климатиците. Искаме да отопляваме къщата си с климатици. Предлагат ни какво ли не, и вече съвсем се обърках. След 2-месечни проучувания, а вече идва зима , трябва вече да вземем някакво решение. Изчетох много форуми, страници в интернет и вече май се спрях на нещо - в една известна фирма ми предложиха нещо съвсем ново - някакви хибриди, които както аз разбирам са нещо като опростени инвертори. Технологията била съвсем нова и са от енергиен клас А. Та става въпрос за климатици с марка Fujitsu General модели ASH9UB ASH12UB. Чували ли сте нещо за тази нова технология? С удоволствие ще прочета вашите мнения.
    аз съм с такъв, 9ка,22кб.м.стая, сложих го миналото лято,зимата при наи студеното при зададени 23 градуса,толкова показваше и на термометъра на стената,бях с дървена дограма и от нея духаше ужасно,много рядко се включва да се обескрежава 1 или 2 пъти в денонощие,долу горе това е ако те интересува още нещо питай

  16. Novice
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    3
    #13

    Re: какъв климатик да купя

    Цитат Първоначално публикувано от mikk
    аз съм с такъв, 9ка,22кб.м.стая, сложих го миналото лято,зимата при наи студеното при зададени 23 градуса,толкова показваше и на термометъра на стената,бях с дървена дограма и от нея духаше ужасно,много рядко се включва да се обескрежава 1 или 2 пъти в денонощие,долу горе това е ако те интересува още нещо питай
    С една дума - довони сте - така ли? Доколкото вече подразбирам - това с обзскрежаването 1-2пъти в денонощие не е много, което значи, че не харчи излишен ток. Във фирмата ми казаха, че сметките за ток трябва значително да намалеят - по техни изчисления ок.3пъти, което, ако е вярно ще е :Super:

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #14

    Re: какъв климатик да купя

    чак пък 3 пъти ???
    зимата плащах до 90 лв максимум,като се има предвид че сега лятото не плащам по малко от 35-40 лева на месец

  18. Novice
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    3
    #15

    Re: какъв климатик да купя

    Абе, не знам, ние храним Електрото с по 650-700лв на месец през зимата и пак не можехме да си направим повече от 18градуса в хола, ако с климатиците паднем до 200 - добре ще е.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Какъв климатик да купя 9 или 12 за 20 кв.м.
    От 7712 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 04-09-11, 12:28
  2. Какъв климатик да си купя?
    От lyubo_d във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 24
    Последно: 12-02-11, 22:23
  3. Какъв климатик да си купя?
    От tod_ton във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 24-08-08, 14:52
  4. Какъв климатик да си купя?
    От peshew във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 32
    Последно: 20-12-07, 15:35
  5. Какъв климатик да си купя?
    От zomane във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 03-07-07, 20:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе