Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

Какъв климатик да си купя?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Sliven
    Мнения
    44
    #1

    Какъв климатик да си купя?

    Здравеите на всички. Извинявам се предварително за темата зашото има много такива, но ми трябва мнение и реших да се обърна към вас за съвет.
    Искам да си сложа климатик но незнам какъв да е. Жилището ми е панелно, с една външна стена и тераса, около 30 квадрата- ХОЛ. Предполагам ще ми е нужен 12-ка, но затова питам за съвет. Искам да е безшумен, защото в стаята се спи и да има малка консумация на ток, да работи при ниски температури. Бях си харесал Самсунг, но навсякаде кадето четох пише че давали дефекти.Посъветваите ме нещо.

    Благодаря предварително на всички!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #2

    Re: Какъв климатик да си купя

    1. Цитирай бюджет
    2. В каква стая ще бъде и колко време в денонощието ще е необходим?
    3. Изчисли си необходимата отоплителна мощност и я сподели. Можеш да ползваш примерно калкулатора от http://www.bulclima.com/bg/calc/

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #3

    Re: Какъв климатик да си купя

    Пиши с какви пари разполагаш и дали само този хол който е 30 квадрата по 2.60/най-вероятно/ височина ли искаш да топлиш и ще ти се препоръчат вариянти според парите...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Sliven
    Мнения
    44
    #4

    Re: Какъв климатик да си купя

    Бюджета ми не е голям до 1000- 1100 лв, но с монтажа да е. Стаята е хол около 30 квадрата ( бях писал) панел, без изолация- надявам се напролет да сложа . Ми около 14- 16 часа ще е необходим, като се прибера от работа до сутринта и така, но понякога нали и по цял ден ще се налага да работи- като не съм на работа .

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Sliven
    Мнения
    44
    #5

    Re: Какъв климатик да си купя

    а за височината 2.60- 2.70 някаде.Стандартно.

    Благодаря момчета!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    61
    #6

    Re: Какъв климатик да си купя

    Цитат Първоначално публикувано от lyubo_d
    Здравеите на всички. Извинявам се предварително за темата зашото има много такива, но ми трябва мнение и реших да се обърна към вас за съвет.
    Искам да си сложа климатик но незнам какъв да е. Жилището ми е панелно, с една външна стена и тераса, около 30 квадрата- ХОЛ. Предполагам ще ми е нужен 12-ка, но затова питам за съвет. Искам да е безшумен, защото в стаята се спи и да има малка консумация на ток, да работи при ниски температури. Бях си харесал Самсунг, но навсякаде кадето четох пише че давали дефекти.Посъветваите ме нещо.

    За 30 кв. ще ти трябва марков инвертор. Гласи между 1500-1800 лв. без монтажа в зависимост от марката. Не се занимавай с китайско производство е моят съвет-там всичко е пълен хазарт.

    Благодаря предварително на всички!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    61
    #7

    Re: Какъв климатик да си купя

    Цитат Първоначално публикувано от lyubo_d
    Бюджета ми не е голям до 1000- 1100 лв, но с монтажа да е. Стаята е хол около 30 квадрата ( бях писал) панел, без изолация- надявам се напролет да сложа . Ми около 14- 16 часа ще е необходим, като се прибера от работа до сутринта и така, но понякога нали и по цял ден ще се налага да работи- като не съм на работа .
    Опитай се да прибавих още малко пари все пак вземаш машина на която искаш да разчиташ, а не миндил с който да се главоболиш. Нали искаш топлина, ниски сметки и малко шум. Или марков инвертор 12ка или конвенционална 14ка, 18ка. Има едни малайзийски Хитачита 14ка в Техномаркет-конвенционални. Модела е HITACHI RAS/RAC-14KH! Струва 899 лв. Ама с него ще си на ръба има един по-голям 18ка HITACHI RAS/RAC-18KH , той е 1399 лв. с него ще си в тотален комфорт. По-добре събери още 300-400 лв., за да има смисъл наистина инвестицията. Успех.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #8

    Re: Какъв климатик да си купя

    Цитат Първоначално публикувано от vvasilev
    Опитай се да прибавих още малко пари все пак вземаш машина на която искаш да разчиташ, а не миндил с който да се главоболиш. Нали искаш топлина, ниски сметки и малко шум. Или марков инвертор 12ка или конвенционална 14ка, 18ка. Има едни малайзийски Хитачита 14ка в Техномаркет-конвенционални. Модела е HITACHI RAS/RAC-14KH! Струва 899 лв. Ама с него ще си на ръба има един по-голям 18ка HITACHI RAS/RAC-18KH , той е 1399 лв. с него ще си в тотален комфорт. По-добре събери още 300-400 лв., за да има смисъл наистина инвестицията. Успех.
    Ами ако си готов да отделиш 1500 за климатика и монтажа и си готов, това с хитачито е много добро предложение.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Sliven
    Мнения
    44
    #9

    Re: Какъв климатик да си купя

    благодаря за съвета -сега го видях в офертата им, но за жалост ако се спра на този модел е че го нямат в Сливен (то предполагам ако има кой да го купи ще го поръчат).Цената е добра само дето монтажа ме притеснява тои ще е поне 150 лв.
    То хитачито каде го произвеждат китайско ли е нещо от малайзия?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Sliven
    Мнения
    44
    #10

    Re: Какъв климатик да си купя

    а като цяло за хитачито да попитам като ниво на шум тихо ли работи, защото по спецификации нещо вече невярвам на нищо каквото пишат.Може ли да спи спокойно- най-вече това ме интересува.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    62
    #11

    Re: Какъв климатик да си купя

    Цитат Първоначално публикувано от lyubo_d
    а като цяло за хитачито да попитам като ниво на шум тихо ли работи, защото по спецификации нещо вече невярвам на нищо каквото пишат.Може ли да спи спокойно- най-вече това ме интересува.
    Зависи колко си "придирчив" откъм шума. Аз имам Хитачи 10ЕН2 и на най-ниската степен може да спиш спокойно без да те буди включването на вентилатора. Ако това може да е някакво сравнение по-тих е от включен компютър.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #12

    Re: Какъв климатик да си купя

    Мисля че и това става, ама май е чайник, нищо не открих за произхода http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09026212

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #13

    Re: Какъв климатик да си купя

    Сметни си необходимата мощност и търси машина, която е покрива.
    За 30м2 в зависимост от външни стени и пр. може и 14теBTU на някои модели да не стигнат.

  17. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #14

    Re: Какъв климатик да си купя

    Какви са тези 14ки с 4кw. номинална мощност то няма и 12ка дори.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    62
    #15

    Re: Какъв климатик да си купя

    Цитат Първоначално публикувано от rsvr
    Мисля че и това става, ама май е чайник, нищо не открих за произхода http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09026212
    Представят ги за Made in Japan(справка: каталога на първата страница) ама аз не си взех от тях въпреки че бяха едни пари с ЕН2 защото във форума някой спомена, че по-добре китайско отколкото нещо за което се твърди че е правено в Япония, но е малко вероятно да е така. Между другото серията ЕН1 и в руските сайтове я дават Made in Japan.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Какъв климатик да купя 9 или 12 за 20 кв.м.
    От 7712 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 04-09-11, 12:28
  2. Какъв климатик да си купя?
    От tod_ton във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 24-08-08, 14:52
  3. Какъв климатик да си купя?
    От PifchoBG във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 16
    Последно: 06-08-08, 00:35
  4. Какъв климатик да си купя?
    От peshew във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 32
    Последно: 20-12-07, 15:35
  5. Какъв климатик да си купя?
    От zomane във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 03-07-07, 20:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе