Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 33

Какъв климатик да си купя?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #1

    Какъв климатик да си купя?

    От два дена чета из този форум за климатиците.Разбрах че тук има форумци които са доста напред с материала за разлика от мен
    Искам да попитам ако искам да отоплявам около 40 кв.м - две стаи в панелка,западно изложение, вътрешни ,с PVC дограма и вътрешна изолация каква мощност климатик ще ми трябва? Мисля да си търся втора употреба японски инвертор -16 или 18 .
    Чакам помощ! а после

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    84
    #2

    Re: какъв климатик?

    Щом са 2 стаи ще ти трябват 2 климатика. 9-ки инвертори би трябвало да свършат работа.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #3

    Re: какъв климатик?

    Не мога да разбера какви са тия мераци за 2 ръка стогодишни машини на 80% от цената на нови..

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #4

    Re: какъв климатик?

    стаите са с врата помежду им и затова се надявам да мина с един.в стаите при сегашните температури температурата се движи от 16 до18 градуса.
      Бобо21 - парите братче,иначе и аз искам нещо ново но то ще ми струва около 2 бона а втората употреба е на 50%.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #5

    Re: какъв климатик?

    Кредит за енергийна ефективност?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #6

    Re: какъв климатик?

    нестава с кредит - имаме два за около 300 лв. на месец нов ще ми дойде в повече

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    84
    #7

    Re: какъв климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от peshew
    стаите са с врата помежду им и затова се надявам да мина с един.в стаите при сегашните температури температурата се движи от 16 до18 градуса.
    Бобо21 - парите братче,иначе и аз искам нещо ново но то ще ми струва около 2 бона а втората употреба е на 50%.
    При мен положението е същото и от това което прочетох тук реших да сложа 2 климатика.
    По-знещите от мен казват, че не могат да се топлят 2 помещения с един климатик. Също така и препоръчват за голямо помещение 2 малки климатика, пред един голям.
    Щом са високи температурите, предполагам, че и 7-ци ще свършат работа. При мен отново е така и съжалявам, че сложих 9-ки, а не 7-ци.

    Кажи и какъв е бюджета.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    10
    #8

    Re: какъв климатик?

    Здравейте,незнам какъв климатик да си закупя за цена около 1600-1800 лв.с монтаж.Ще отоплявам крайна стая от апартамент панел с южно изложение с външна и вътрешна изолация и с пвц дограма.Стаята е 30 м2. Благодаря на всички!

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #9

    Re: какъв климатик?

    Я си измери пак стаята. Няма панелки с 30 м2 стаи.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    85
    #10

    Re: какъв климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Я си измери пак стаята. Няма панелки с 30 м2 стаи.
    OFF
    Вече такива преустройства се правят, че скоро ще има етажи без стени, само с колони

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    10
    #11

    Re: какъв климатик?

    м/У хола и спалнята ми е избита стената и стана едно общо помещение от приблизително 29 м2 Искам съвет за климатик за такова помещение.

    //mod edit
    От толкова емотикони на четящите им се завива свят!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #12

    Re: какъв климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от dalaveras
    м/У хола и спалнята ми е избита стената и стана едно общо помещение от приблизително 29 м2 Искам съвет за климатик за такова помещение.
    Дайкин уруру-сарара. 28-ЦА.3.6 kw номинал при отопление.Спалня -хол 28.5м2 на 2.65.Аз съм точно с такова интериорно решение.Спалнята е с голяма двойна врата точно срещу вътрешното тяло на климатика.Вместо две клими ,минах с една. Апартамента е топъл .

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #13

    Re: какъв климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от 220voltov
    Дайкин уруру-сарара. 28-ЦА.3.6 kw номинал при отопление.Спалня -хол 28.5м2 на 2.65.Аз съм точно с такова интериорно решение.Спалнята е с голяма двойна врата точно срещу вътрешното тяло на климатика.Вместо две клими ,минах с една. Апартамента е топъл .
    Човека пита за цени около 1600-1800. Уруру Сарара-та е доста по-скъпа. Трябва нещо по евтино. Фуджи 9-ка или 12-ка инвертор. Мисля, че 9-ката ще свърши работа понеже максималанат и мощнот е доста голяма, а и помещението е добре изолирано. Ако се гонят високи стайни температури(над 23 градуса трявба да се вземе 12-ката). Иначе максималната мощност не се различава много.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #14

    Re: какъв климатик?

    Аз бих сложил 12-ка, защото това помещение е почти 75 кубика, ако го сложим на минимума /х50 вата на кубик/ се получава 3800 вата, което за 9-ка си е почти пълната мощност. Все пак 12-ката ще работи доста по олекотено, пък и ако стане як студ ще е по-добре да има някой ват в повече....

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #15

    Re: какъв климатик?

    От 12-ка до 12-ка има голяма разлика. Фуджи 9-ките са по-мощни от останалите модели 9-ки.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Какъв климатик да купя 9 или 12 за 20 кв.м.
    От 7712 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 04-09-11, 13:28
  2. Какъв климатик да си купя?
    От lyubo_d във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 24
    Последно: 12-02-11, 23:23
  3. Какъв климатик да си купя?
    От tod_ton във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 24-08-08, 15:52
  4. Какъв климатик да си купя?
    От PifchoBG във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 16
    Последно: 06-08-08, 01:35
  5. Какъв климатик да си купя?
    От zomane във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 03-07-07, 21:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе