Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 123

Собственици на климатици

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    6
    #16

    Re: Собственици на климатици

    Osaka KFR21 мултисплит система. Много мощен за помеченията в които се ползва - около 20 квадрата. Вътрешните тела са тихи и елегантни. Външното тяло е много шумно има и вибрации (може да са от монтажа). Като цяло съм много доволен. Охлаждането е по-ефективно от отоплението. В стаяата ми през лятото в жегата температурата пада до 17 градуса. През зимата му е необходимо повече време за да стопли. Имам го от около 3 години.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #17

    Re: Собственици на климатици

    Fuji Electric RS12LB Inverter аналог ASTA12LCC
    Manual аналог ASTA12LCC
    Made in P.R.C./Китай/, компресор Made in Japan. Монтиран в стая с портал, Пловдив, изложение юг-изток 17х2.9м3 + 12х2.9м3. Мощен, дотолкова тих /вътре и вън/,че може да се спи даже. Да мине зимата и ще кажа дали топли под -5 и колко често размразява.
    При настройка на Х градуса поддържа Х+2 в стаята и Х след портала. При температури под 0*C отоплява само стаята.
    - Таймер
    - Нощен режим
    - Вентилатор с три степени+Auto+Тих режим
    - В инструкцията е указана работна температура при отопление до - 15*С

    Снощи 23.11.2005 при външна 2*С, настроена 20*С, вътрешна 22*С, облачно с дъжд, за първи път пусна вода /ама много/ и при тези настроени 20*С и вътрешна 22*С започна да духа като обезумял докато ги качи на 24*С. След това се успокои.

    13.12.2005 - още не е размразявал. Температурите до сега не се били под -5*С
    18.12.2005 - за пръв път падна сняг и на 19.12 много рано сутринта при около -7*С /влажно/ за първи път се включи да размразява. Цялата работа беше за около 10min. През това време вентилаторът на вътрешното тяло не работеше. При настроена 20*С, започна да поддържа 19*С. Бутнах го на 22*С и качи на 26*С. След това взе да си поддържа 22*С.
    20.12.2005 - сутринта е било - 15*С. Какво е правил незнам, но при -9*С топлеше без проблем
    Просто е супер! Много съм доволен. В края на месеца ще сложа и извлеченията от енергото
    24.01.2005 - дааааа, при тези трайни температури от по -13,-10*C определено топли, ама за да стане 23*C трябва да го сложа на 26*C
    30.01.2005 - Вече е значително по-топло вън. През деня над 0*C даже. Оказва се, че температурния толеранс, който е заложен при този климатик, а именно +-2*C от зададената температура се проявява ГОРЕ - ДОЛУ по следния начин:
    - при време над 0*C при зададени X* поддържа X+2*
    - при време под -5*C при зададени X* поддържа X-2*
    Това е доста грубо разбира се и се случва при мен де
    И както казва mik59 почиствайте редовно филтрите, наистина има значение
    Мисля, че това е напълно достатъчно относно моя Fuji Electric RS12LB

    Среден разход на месец при средна външна температура +3.3*C, средна вътрешна 22*C, за период от 15.11.08 до 15.03.09 - 33лв.

    21.10.2007 Fujitsu ASYA09LCC Inverter монтирах го в северна стая 12х2.9м3 спалня
    Оказва се прекалено мощен, ама седмица не ми се купуваше ... спи се идеално, нямам забележки относно шума* ... е пукането при включване и голяма температурна разлика си го има. Външното тяло е по-шумно от това на 12LB. Основното е, че две години по-късно, неможах да направя по-добър избор като цена/качество/производителност от това което вече притежавах ... подозирам, че и другият ми климатик ще е от същото семейство

    *Разтрака му се турбината на вътрешното тяло. Пукането е много по-слабо, отколкото когато беше нов, реално не ми пречи. Тракането незнам как ще го преборя, обаче.
    31.09.2009 General ASHA09LCC Inverter северна стая 12x2.9 спалня. Реално е 11.5
    Да, ако следващият ми климатик не е Toshiba, ще е Nocria

  4. CP
    CP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    81
    #18

    Re: Собственици на климатици

    Fujitsu ASY 12 LSB

    Напълно споделям наблюденията на mikk и freelander за Fujitsu/Fuji. Имам го отскоро (няколко седмици) и да не се повтарям, климатика ми се държи по абсолютно същия начин. Като цяло съм много доволен, особено от изключително тихата му работа, на което държа. Стопля страшно бързо едно помещение с ужасна изолация (никаква) и отвратителна дограма. Ще трябва да изчакам по-студеното време за да видя как ще се държи тогава.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    26
    #19

    Re: Собственици на климатици

    Panasonic XE 12 DKE
    1500 лева от Техномаркет Люлин (100 лева монтаж) от 1 месец го имам. Довлен съм - сравнително тих е като се доближи до зададената температура (което пък става сравнително бързо - защото ходя през няколко дни при него и не работи постоянно и от 10 градуса в стаята прави 19 градуса за около 45 минути). Стаята е 30 квадрата с добра външна изолация и PVC дограма. Размразявал се е само няколко пъти - и това става без никакви пуфкания и пукане на пластмаси. Екстрите като кислород и йонизатор не мисля че имат ефект. "тихия" режим мисля че е добър и става и за спалня. Сметка за тока не мога да кажа обективна, защото не работи нон стоп всеки ден.
    Замислям се за XE9DKE за спалнята

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    3
    #20

    Re: Собственици на климатици

    Имам 4 климатика Осака JV17 на 8 години за 34м2 , Мидея* 9ка на 1година за 14м2 , Панасоник 12 малаизия на 5години за 20м2. Осака 19 на 2 години за 32м2 Нито един не е инвертор с фреон Р22 са. Мидеята е доста слаби4ка трябва да е пусна над 28градуса за да топли и повече от 48градуса на изходящия въздух не може да направи. Осаката 19ката е пулен боклук като Мидеята че и по зле. Осака JV17 е перфектна въздуха на изхода е до 61градуса малко по шумна е от Панасоника Тои е доста тих и нямам забележки само дето е по скъп тои изкарва до 57градуса. Всичко е до конкретния модел. Маи старата техника е по добра.

    По горе публикуваните температури на изходчщия въздух съм измерил при външна температура -1 до 0 градуса

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    60
    #21

    Re: Собственици на климатици

    Имах Хитачи СН25 или нещо такова ,инвертор ,ползвах го една година за отопление и го продадох с жилището .. малайзийски беше ,1200 лв с монтажа .. та наблюденията ми са - работен кон ,шумничък ,с малко екстри ,топлеше добре през зимата ,но се размразяваше на време - около час ,като при минусови температури това беше напълно излишно и дразнещо ,защото пуфкаше силно .Тихо външно тяло .Охлаждаше много добре през лятото .В режим на поддържане около 400в/ч
    В момента имам Панасоник ХЕ9ДКЕ ,чудесна машина .. много тих ,с много екстри ,не пука ,размразява се само при нужда и без досадно пуфтене и други шумове .. в режим на поддържане около 350 в/ч .1150 лв с монтажа след източване на ДДСто .Препоръчвам го на всеки

  8.  
     
  9. m62
    m62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    Русе
    Мнения
    11
    #22

    Re: Собственици на климатици

    Приветствам темата. Имам два климатика на* фирмата Fujitsu General Ltd. Japan - - General ASH 9 UB и ASH 12 UB.И двата са клас А ,изключително икономични, тихи, ефективни с много мощни вентилатори на вътр.тяло.До около -7гр. работят супер, като не се усеща спад на ефективността им.При -12 -15гр. вече започват да работят с по малко паузи и струята е с темп.40-42гр. При -18 -20 работят почти без спиране, размразяват се през 1час и струята е с темп.36-37гр.За разлика от много други климатици, при много ниски темп., шумът на външното тяло почти не се увеличава.Сравнявайки ги с климатиците в службата и тези на мои приятели и познати, смятам, че са от много висока класа и си заслужават парите.Напълно се присъединявам към мненията на freelander, mikk и CP.

  10. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #23

    Re: Собственици на климатици

    SUMEC(китайски) с компресор Хитачи 9-ка.При минус 5 навън съм пробвал и държи вътре 25 градуса.Иначе го слагам на по-малко.Имам го от лятото и съм страшно доволен.Хола в който е климатика е около 18 квадрата.Външното тяло не е от най-тихите,а вътрешното не се чува като е на първа скорост което ме удовлетворява.Учудва ме и сметката за ток,никога повече парно.Догодина ще сложа и в кухнята един. :Super:

  11. dmt
    dmt е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    65
    #24

    Re: Собственици на климатици

    Имам Mitsubishi MSZ-A09YV и MSZ-A12YV - не ги спирам, хола е съответно с 12-та и при -11гр, зададени 23гр, подържа 22гр. в помещението. Наблюдавал съм ги всички как работят и мога да кажа, че всеки се размразява горе-долу два пъти в денонощието в по-студено време /все пак не съм стоял буден през нощите.../ , размразяването трае около една, две минути, след което включва за малко на бързо затопляне на помещението и после превключва на тихо - слаби обороти - това е на auto - знакчето е едно "циклонче". С една дума, доволен съм, надявам се и за напред... Успех на всички!

    P.S. Видях във форума две нео-та едно над друго монтирани!!! Какво ли става когато горното се размразява и се "напишка" в/у другарчето си!!! Неоам думи за монтажа!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    20
    #25

    Re: Собственици на климатици

    Fuji Electric RS12LB Inverter и Fuji Electric RS9LB Inverter споделям мнението на freelander- просто* *:Super: и двата модела са много тихи- използвам ги в две спални. От четири степени на вентилатора двете по-ниски не се чуват и в 2 ч. през ноща* . Външните тела също са много тихи- повече се чува свистенето на вентилатора отколкото компресора. При зададени Х градуса на дистанционното електронен термометър в противоположният ъгъл на стаята показва Х градуса* - дори и тези дни (стаята е 6х4). Много рядко външното тяло прокапва- досега един път при мъгливо време. Вчера платих сметката за ток -80 лв (с включена всякаква консумация). Дано и следващият месец да е така*

  13. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #26

    Re: Собственици на климатици

    Имам HITACHI RAS-RAC 35YH4 от една година. При температури от -15 градуса , до -19 се държа перфектно. Задавах му температура 21 градуса и ги подържаше точно 21 . Отоплявам стая 60 кубически метра.Харчише ми по 700 вата на час , при тези температури .Препоръчвам ви го . Външното тяло* напрактика е бесшумно . Вътрешното тяло не по шумно от прехвалените Panasonici , които са тъпкани с "екстри" , който не работят повече от месец.Относно слуховете за проблеми с електрониката на HITACHI , мисля че са пълни глупости . Заштото в нашия град има поне 30 такива машини и нито една не е дефектирала до сега.Дано да съм бил полезен .

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    2
    #27

    Re: Собственици на климатици

    Midea MSB - 09HR Не е инверторен, ползвам го за стая 18 кв.м. панелка ПВЦ дограма като резервен вариант на парното. Много пука при работа, размразява на време - обикновенно на 30 минути, когато изключи при достигане на зададената температура и изключи продължава да върти вътрешният въздух което не е никак конфортно през зимата - сметката за ток е съизмерима с цената на парното (обаче ние сме с най-евтиното парно в страната )
    Chigo модела не го помня точно, деветка не е инверторен. Работи с пъти по тихо от Midea и когато изключи при достигане на зададената температура не върти вътрешният въздух което е много по-конфортно ... останалите параметри са подобни. Изпробван е при -15 градуса и топли но каква е консумацията не мога да кажа, не е раблотил постоянно цял месец за да предценя ... Препоръчвам Chigo ако трябва да се избира от тези два модела ...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    34
    #28

    Re: Собственици на климатици

    От октомври 2003 г. ползвам за спалнята със северно изложение и 12 м2 площ втора употреба ивертор на NATIONAL скъп модел с течно кристален дисплей на вътрешното и висок СОР. Не пука, не пъшка и е много тих на коя дае степен на вентилатора а за външното тяло за да разбереш, че работи трябва да го пипнеш за да усетиш слабите вибрации . Колкото му зададеш толкова подържа абе перфектен е нямам никакви забележки. За дневния тракт с кухнята с южно изложение и 22 м2 ползвам FISCHER KFR 35 GW/LA Китай конвенционал сравнително тих е на автоматичен вентилатор и слабо пъшка ,но за сметка на това пука собено при размразяване освен това след като постигне температура макар и слабо продължава да духа.Тази зима при външна -18о С и зададена 22о С си правеше почивки макар и за малко (постигаше зададената температура), но при по висока спираше само да разразява . На първия етаж съм върху тунел и първите две зими бях без изолация на стените и при непрекъсната работа на 22о С февруарските (най големи) ми сметки бяха 125 лв. а тази зима с изолация на пода и стените 100 лв. при лятна сметка 55 лв. Бих казал, че Японското си е Японско макар и втора употреба. За финал бих казал,че и двата климатика успешо се справят с отоплението на жилището ми.

    И успех на тези които им предстои да си купуват климатици.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    23
    #29

    Re: Собственици на климатици

    Здравейте на всички във форума.
    Имам клима от миналата година септември ми го поставиха рециклиран инверторен митсубиши MUZ-V406S явно стар модел не намирам нищо в нета за него
    Като знаете какви температури бяха тази зима а във Варна и колко е влажно с този климатик отоплявам дневен тракт, който е колкото 3 стаи в редица хол-всекидневна-кухня отворено помещение с външна изолация фибран 4см., но със двойна дървена дограма обикновена просто е постегнах и със външни ролетни щори.Климатика не го спирах на зададена температура 22 градуса поддържаше 21-22.Сметката ми за ток варираше 89-112лв. с всички уреди за едно домакинство. Работи безпроблемно за сега
    Молбата ми е ако някои има инфо за митсубишито MUZ-V406S да пише плс. и особено за пълното описание на дистанционното.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    58
    #30

    Re: Собственици на климатици

    HAIER 10-ка (не си спомням модела) онзи с окото.... инверторен за 1000лв от технополис. През миналата зима във Варна беше студено...., но не и в моя хол-спалня!!! 25кв. м. панел без изолациа, без пвц, две външни стени и при -18 навън.* При зададени 20 на дистанционното цепеше градуса без особен зор. Контролата е живачен термометър в диагоналния ъгъл на стаята на 1.20 от земята. Тогава м/у другото наблюдавах машинките по околните тераси и трябва да ви кажа че 2 осаки и един национал се бяха раздрънкали от зор (и лед) а моя само тихо си съскаше... Външното тяло не се чува дори а вътрещното като е на авто и тръгне на макс прави малко виелица но на 1-ва и 2-ра се спи без проблеми. от екстрите йонизатор, "око" за присъствие, "око" за дневна светлина и т.н. файда няма поне аз не ги ползвам.

    Доволен съм и купих още два - един същия и още един само че 12-ка за по-голямо помещение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Собственици на климатици 100V - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1648
    Последно: 14-01-24, 12:51
  2. Мнения от собственици на климатици LG
    От zhelko във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 15
    Последно: 27-07-15, 18:50
  3. Собственици на климатици 100V
    От dean във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1726
    Последно: 23-10-12, 09:00
  4. Техномаркет с нови собственици
    От justify във форум Коментирай новина
    Отговори: 1
    Последно: 23-02-12, 01:36
  5. Отговори: 2
    Последно: 12-08-11, 23:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе