Резултати от 1 до 14 от общо 14

Въпрос за климатик в спалнята?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    47
    #1

    Въпрос за климатик в спалнята?

    Значи през ноща вече се налага да пускам климатика ми в спалнята : Toshiba RAS-2219D на 20-21градуса, въпроса ми е възможно ли е много да изсушава въздуха? И трябва ли да взимам овлажнител за въздуха, щом се спи на климатик? И последен въпрос, знае ли някой какво точно означава фукнция "Сън" на този модел климатик.
    Мерси

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #2

    Re:Въпрос за климатик в спалнята?

    Работи няколко часа и се изключва.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #3

    Re:Въпрос за климатик в спалнята?

    Цитат Първоначално публикувано от Divoto
    Значи през ноща вече се налага да пускам климатика ми в спалнята : Toshiba RAS-2219D на 20-21градуса, въпроса ми е възможно ли е много да изсушава въздуха? И трябва ли да взимам овлажнител за въздуха, щом се спи на климатик? И последен въпрос, знае ли някой какво точно означава фукнция "Сън" на този модел климатик.
    Мерси
    Климатика слабо изсушава въздуха, просто температурата с която се нагрява вътрешният топлообменик не е висока. Овлажнител не ти трябва! При включване на режима сън, климатика плавно понижава с около 3 или 4 градуса или до зададена заводски стойност температурата и след няколко часа плавно я повишава до стойността зададена от теб. Цикъла продължава 8 часа.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    47
    #4

    Re:Въпрос за климатик в спалнята?

    Благодаря ти ти "Blue1" ,питах защото в хола съм с Panasonic CS-229XB и там има за относителната влажност и дава в порядъка 40-50%, което мисля, че е в рамките на нормалното, но той има някви технологии, които не ги разбирам много .... А колкото до функцията "Сън" според теб на нея ли да го оставям, и сега като застудее да ги пускам ли всичките на 19градуса докато ме няма, на автоматичен режим.?
    Мерси пак

  6. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #5

    Re:Въпрос за климатик в спалнята?

    До колкото разбрах въпроса -на функция ''сън'',го оставяй само когато ще спиш там, и по някакъв начин ти е некомфортно от по силно обдухване,защото струята въздух е на минимум,и при минусови температури ще се товари машината,при намаления топлообмен при вътрешното тяло в стаята.А докато те няма ги дръж на 19°,но в режим топло,а не автоматичен,а вентилацията дръж на автоматичен режим.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #6

    Re:Въпрос за климатик в спалнята?

    Климатика си изсушава въздуха, имам влагомер и след продължителна работа без проветерние (10 - 12ч), влажността в стаята е почти винаги около 20-40%. Този проблем го реших, като вечер преди лягане слагаме с жената един простор вътрешен в спалнята и в детската, хем дрехите изсъхват за норматив, хем на нас ни е комфортно.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    134
    #7

    Re:Въпрос за климатик в спалнята?

    Цитат Първоначално публикувано от eddy
    Климатика си изсушава въздуха, имам влагомер и след продължителна работа без проветерние (10 - 12ч), влажността в стаята е почти винаги около 20-40%. Този проблем го реших, като вечер преди лягане слагаме с жената един простор вътрешен в спалнята и в детската, хем дрехите изсъхват за норматив, хем на нас ни е комфортно.
    Битовите влагомери измерват относителна влажност, която ни дава процента на наличната влага от максимално възможната при конкретната температура. При увеличаване на температурата максималното количество влага се увеличава. Това води до по-ниски показания на влагомера при затопляне на стаята. Всъщност реалното количество на влага не се променя. По не-научно не мога да го опиша.
    През зимата и аз използвам същият модел овлажнител за въздух, но си знам че по този начин вкарвам много водни пари в стаята и където има повърхности с ниска температура....обръщаме формулата в обратна посока до 100% относителна влажност.... и текват едни чучурчета.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    47
    #8

    Re:Въпрос за климатик в спалнята?

    Цитат Първоначално публикувано от IMonev
    Битовите влагомери измерват относителна влажност, която ни дава процента на наличната влага от максимално възможната при конкретната температура. При увеличаване на температурата максималното количество влага се увеличава. Това води до по-ниски показания на влагомера при затопляне на стаята. Всъщност реалното количество на влага не се променя. По не-научно не мога да го опиша.
    През зимата и аз използвам същият модел овлажнител за въздух, но си знам че по този начин вкарвам много водни пари в стаята и където има повърхности с ниска температура....обръщаме формулата в обратна посока до 100% относителна влажност.... и текват едни чучурчета.
    Искаш да кажеш, че не е нужно в спалнята да се слага овлажнител/йонизатор на въздуха, независимо, че си с климатик?

  11. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #9

    Re:Въпрос за климатик в спалнята?

    Овлажнителя ,няма нищо общо с йонизатора Divoto.Най добре след сън,ще прецениш дали имаш нужда от допълнително овлажняване-ако ти е пресъхнало гърлото-но не от ракията предната вечер!При мен има доста цветя и преди лягане с пулверизатора ги пръскам -така си допълвам влагата във въздуха.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    134
    #10

    Re:Въпрос за климатик в спалнята?

    Цитат Първоначално публикувано от Divoto
    Искаш да кажеш, че не е нужно в спалнята да се слага овлажнител/йонизатор на въздуха, независимо, че си с климатик?
    Ами те моите стаи са толкова добре уплътнени, че влагата няма къде да бяга и си имам обратен проблем - висока влажност. Решавам го с по-често проветрение. Климатиците не ми вършат работа за изсушаване.
    За повече инфо разгледай темите в подфорума за отопление.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    47
    #11

    Re:Въпрос за климатик в спалнята?

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Овлажнителя ,няма нищо общо с йонизатора Divoto.Най добре след сън,ще прецениш дали имаш нужда от допълнително овлажняване-ако ти е пресъхнало гърлото-но не от ракията предната вечер!При мен има доста цветя и преди лягане с пулверизатора ги пръскам -така си допълвам влагата във въздуха.
    Ха-ха-ха. Определено с ракията няма как да се справиш, най-много да си сложиш един овлажнител с директно впръскване в устата .
    За информация 1-во ще си взема уред за измерване на влажноста (има го в техополис,15лв е), и ще измера когато се пуска 24часа, след това ще видя какво ще е нужно.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    47
    #12

    Re:Въпрос за климатик в спалнята?

    За всички, които смятат, че имат същия проблем намерих решението.
    Както написах в предишния пост, в Технополис взех на ХАМА за 15лв часовник+измерител на влажност+термометър. И от техномаркет овлажнител+йонизатор на Gorenje-69лв. Резултата за сега е доста добър.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    55
    #13

    Re:Въпрос за климатик в спалнята?

    Относителна влажност — отношението между количеството водна пара, намираща се във въздуха и максималното количество водна пара, което въздуха може да поеме при една и съща температура на въздуха. Изразява се в проценти.
    Хигрометърът е уред, с който се измерва относителната влажност на въздуха. При класическия уред се използва свойството на обезмасления косъм да изменя дължината си с изменение на влажността на въздуха. Понякога, вместо косъм в някои хигрометри се използва специално обработена кожа. Принципната схема на класическия хигрометър включва: рамка, скала, косъм и показалец.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    47
    #14

    Re:Въпрос за климатик в спалнята?

    Цитат Първоначално публикувано от sword-fish
    Относителна влажност — отношението между количеството водна пара, намираща се във въздуха и максималното количество водна пара, което въздуха може да поеме при една и съща температура на въздуха. Изразява се в проценти.
    Хигрометърът е уред, с който се измерва относителната влажност на въздуха. При класическия уред се използва свойството на обезмасления косъм да изменя дължината си с изменение на влажността на въздуха. Понякога, вместо косъм в някои хигрометри се използва специално обработена кожа. Принципната схема на класическия хигрометър включва: рамка, скала, косъм и показалец.
    E на това му викам сложно обеснение, което аз лично не разбрах . Можеш ли да го обесниш с по-прости думи...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатик в спалнята
    От Icetto във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 39
    Последно: 04-10-13, 10:26
  2. Въпрос за климатик
    От Mira_10 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 19-08-12, 09:08
  3. Хола е готов. Идва ред на спалнята. Отново моля за мнения.
    От evgeniy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 24
    Последно: 30-01-12, 17:12
  4. Въпрос за монтиране на климатик
    От steffan във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 17
    Последно: 14-12-11, 20:57
  5. Странно изгасване на лампа в спалнята
    От bo4o във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 16
    Последно: 21-11-07, 21:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе