Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 101

Съвет за по-скъп инвертор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #16

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    julian,абе братче,какъв е тоя "частичен" режим???Всички статии по тоя форум съм ичзел,единствено ти споменаваш за такъв режим...Badr..Tazmaniak,Lupus,моля Ви се,обяснете на непросветения/мен/,какъв е тоя частичен режимна тия климатици,че аз зне мога да се сетя...Оле-мале разбирам английски.гледал съм некви таблички по японските сайтове,по руски сайтове...преведени неща на български език,никъде го няма тоя режим...режимите са топло,студено,изсушаване...автоматичен...йонизиране...Откакто прочетох от julian за тоя режим ,целия съм питанка...Благодаря Ви предварително на тези,които ми дадат смислен отговор.Тука ми намирисва на нещо такова-някой работи в Термо-клима,информацията им не е точна относно КОП-ове ...някой се опитва да се измъкне с тия "частични"режими...Нека поне тук бъдем максимално честни и полезни един на друг,нека бъдем като едно семейство,стига тая комерсиализация!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    123
    #17

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    Цитат Първоначално публикувано от gomor
    julian,абе братче,какъв е тоя "частичен" режим???
    Julian има предвид когато климатика работи на мощност по-малка от номиналната.
    Например когато работи на минимален режим COP-а е по-голям от номиналния и по-малък ако работи на максимален режим.

  4. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #18

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    Благодаря,lupoПросто ми беше много интересно какъв е тоя частичен режим и защото никъде досега не е бил споменаван.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #19

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    Това твърдение за COP-а нещо не се вързва много....Защото излиза, че преоразмерен климатик (т.е. климатик по- мощен от необходимия) би бил по- икономичен?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    23
    #20

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    от марките, които можеш да си вземеш в България, най-добри показатели при сравнение на данни, дадени от производителите дава Fujitsu. 12ка инвертор ще ти свърши перфектна работа. Иначе от това, което ти си посочил Carrier [все пак това е най-утвърдената марка в света], но имай предвид, че в България да си намериш Carrier на мен поне ми се струва немислимо

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #21

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    Цитат Първоначално публикувано от llll
    Това твърдение за COP-а нещо не се вързва много....Защото излиза, че преоразмерен климатик (т.е. климатик по- мощен от необходимия) би бил по- икономичен?
    Да, правилно си разбрал. Ако климатика е инвертор и е преоразмере ще бъде по икономичен. В общи линии при по високи температури климатиците са винаги преоразмерени за да има необходимата мощност при много ниски температури.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    27
    #22

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    Цитат Първоначално публикувано от d0rian
    Иначе от това, което ти си посочил Carrier [все пак това е най-утвърдената марка в света], но имай предвид, че в България да си намериш Carrier на мен поне ми се струва немислимо
    Аз притежавам Carrier 38VYX035/42HQV35 от около шест месеца. Мога да кажа само две неща: изключително тих /над леглото ми е/ и топли/охлажда великолепно. Препоръчвам го на всеки, но тук Panasonic все още е най-препоръчваната марка климатици...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    123
    #23

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    Цитат Първоначално публикувано от llll
    Това твърдение за COP-а нещо не се вързва много....Защото излиза, че преоразмерен климатик (т.е. климатик по- мощен от необходимия) би бил по- икономичен?
    Така излиза, само че при едно условие:
    Ако коефицентите (COP) са еднакви, но винаги на по-големите машини са по-малки

  11. tbt
    tbt е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    12
    #24

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    Здравейте!
    В крайна сметка направих своя надявам се правилен избор и от днес съм щастлив ползвател на Sanyo SAP-KRV123EHFP!Спецовете от фирмата представител на Sanyo -
    "Клима Ин" се представиха чудесно при монтажа.Горещо ви ги препоръчвам!Момчетата са компетентни и си знаят работата.Работиха чисто ,вакуумираха около 15 мин. ,а инсталацията продължи около 4 часа.

    Като застудее ще видим какви резултати ще постигне това,толкова хвалено из Скандинавия инверторче

    Крайно време е в България да започнат да се купуват свестни инвертори,а не посредствени "полу" климатици.

    А за доказателство за моя избор-един линк от направеният преди дни тест във Финландия на инвертор-марка "Argo"-(цитат от руски за "Argo"):"Один из крупнейших в Европе производителей кондиционеров. Марка выпускается на построенном с участием компании Sanyo заводе Argo Clima производственной мощностью 400 тыс. единиц в год. Спектр продукции включает бытовые и полупромышленные модели (оконные и мобильные моноблоки, сплит-системы, холодильные машины и пр.)"
    По-точно става дума за модела на Argo AWI25AHL,който е абсолютно идентичен като устрoйство и спецификация с модела SAP-KRV93EH на Sanyo(това е 9000BTU инверторът им).Забележете също е made in China,но произведен в ISO сертифициран завод на Sanyo.

    Ето го и тестът: http://www.scanoffice.fi/pdf/VTT/VTT-S-10466-06e.pdf

    Argo=Sanyo=Technibel

    PS:Целият тест е написан на Suomi,но мисля че графиките говорят сами по себе си

    Дано да ви е полезен!

    Чао засега.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #25

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    Това не 5-та страница ли е COP-a в зависомост от температурата. Ако е това незнам защо толкова му се радваш.

  13. tbt
    tbt е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    12
    #26

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    На старница 2(3) най-долната графика е показана зависимостта на отдаваната топлинна енергия срямо консумираната.Виж,че по абцисата е времето в часове(за което е направен теста-50 часа),а по ординатата-в тъмносин цвят е консумацията във(Watt),а в лилав е отдаваната топлинна енергия във(Watt).Но забележи на най-горната графика на страница 3(3) със тъмносин цвят е показана промяната на външната температура по време на теста,а тя е варирала от 0 до -35 градуса ,доколкото виждам.Оставям на вас да си помислите ,колко машини го могат това?Все пак става дума за 9-ка

    Успех!

    А за да се убедите ,че всичко показано в по-горния тест е истина,ето тестът от сертифицирането на Sanyo SAP-KRV93EH от независимата шведска тестова лаборатория!

    http://www.kcc.se/filarkiv/P501219_Rapport_KRV93.pdf

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #27

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    гледам че при -15 топлоотдава около 1КВ ,пари за шуба останаха ли ти

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #28

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    На страница 1(3) какво показва графиката? Споед мен е точно зависимостта на COP от температурата.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #29

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    Цитат Първоначално публикувано от tbt
    Оставям на вас да си помислите ,колко машини го могат това?Все пак става дума за 9-ка
    Какво искаш да каже с това "Все пак става дума за 9-ка. 9-ките обикновенно са ефективни от 12-ките.
    Тъй като този език е неразбираем за мен, кажи ми при -10 градуса колко вата консумира и отдава.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    123
    #30

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    За сравнение цената май е една и съща (1900):

    Daikin FTXG25 при : -10 градуса отдава Р=2,15Kw, COP=3
    Sanyo SAP-KRV123EHFP при : -7 градуса отдава Р=2,56Kw, COP=2

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Абсурд - WhatsApp е 20 пъти по-скъп от Viber!!!
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 15
    Последно: 07-10-14, 09:32
  2. Съвет за инвертор Midea 24-ка
    От Petri във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 12-06-14, 23:35
  3. Отговори: 15
    Последно: 01-08-12, 08:48
  4. Twitter става все по-скъп
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 10-02-11, 17:40
  5. P3 защо е толкова скъп
    От MAKAPOB във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 14
    Последно: 19-12-03, 15:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе