Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 101

Съвет за по-скъп инвертор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. tbt
    tbt е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    12
    #1

    Съвет за по-скъп инвертор

    Здравейте!
    Незная защо,но в тази тема съвсем малко информация намирам за инвертори от по-висок клас-над 1500лв.Аз винаги съм бил на мнение,че си заслужава да се плати повече за нещо хубаво и да се ползва по-дълго и сигурно,отколкото да купиш нещо евтино и после да береш "горчивите плодове" на решението си.
    Та за какво иде реч.Решил съм да си купя по-висок клас инверторен климатик(12000 BTU),обаче бих искал по-възможност да разбера и Вашите мнения по този въпрос.Машината ще се използва главно за отопление на около 25 кв.м помещение с не много добра изолация.

    Моделите ,над които все още размишлявам са:

    -Toshiba 13JKVP-Е или по-новият B13GKVP-E-цена около 2350лв.
    -Sanyo SAP-KRV123EH-цена около 1900лв.
    -Carrier 42HQV-цена 1500лв.
    -SHARP AY-XP12FR-около 1550лв.
    -Panasonic HE-12DKE-2400лв.
    -Mitsubishi Heavy SRK-35 ZFX-S 2200лв.

    Знаете ли къде са произведени,кой от тях поддържа най-висок COP при температури около -5 градуса?
    Гледах тестове , правени в скандинавските страни при доста сурови условия и горепосочените модели се справят най-добре с ниските температури там.
    Просто бих искал вашето мнение ,защото незнам дали продукцията,която се внася там,макар и под същото име е тази,която се намира в България.

    Който има и друга ценна информация относно тези модели,нека я сподели.

    Предварително благодаря!

  2.  
     
  3. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #2

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    tbt,а от къде взе тези модели,т.е. от къде намери информацията и колко струват?Според мен е от някой сайт,и би трябвало там да си пише къде са произведени/ако е български сайт...те малко послъгват/.По принцип,аз знам че японските модели имат друго означение за BTU,например TOSHIBA RAS25....=10 000BTU,и т.н.Японците например имат неква мерна единица "tatami",която не знам какво значи.Порови се малко в Гуугъл и сам потърси ,аджеба,от къде може да са тия модели.Желая ти успешен избор,оставям съветите на специалистите,защото аз съм ВОЕНЕН,не климатичар

  4. tbt
    tbt е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    12
    #3

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    Аз достатъчно се рових из GOOGLE.Виждам,че тези модели се предлагат и в други страни в Европа,но не мога да открия информация за това,къде са произведени.
    За Sanyo-то SAP-KRV123-EH,което между другото е един от фаворитите на скандинавския пазар тука ми се кълнат,че е Made in Japan,но аз си писах с един швед и той сподели,че е Made in China,но това било нормално.
    От вносителя на Тошиба споделиха също ,че DAISEIKAI моделите са японски,а доколкото разбрах са тайландски.
    SHARP-a e малайзийски
    Мицубишито е тайландско
    CARRIER-a е от Китай.

    Има два основни сайта в Европа относно сертифицирането на инверторни и други климатици и те са:

    http://www.eurovent-certification.com
    http://www.promotelec.com

    Може би доста хора ги знаят,но аз ги давам за хората,на които не им се търсят из мрежата подобни ресурси.

    Аз очаквам мнения главно от хора,които притежават някой от горепосочените модели климатици,или имат актуална информация за тях.

    Благодаря!

  5. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #4

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    tbt,ти май нещо ми се обиди...казах че съм военен/и наистина съм такъв/,щото един от модераторите беше писал че не разбирам от климатици.Аз наистина не разбирам,само споделям личен опит...Надявам се хората,които разбират от форума да ти помогнат,искрено ще се радвам.Успех!!!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    74
    #5

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    Цитат Първоначално публикувано от tbt
    Здравейте!
    Незная защо,но в тази тема съвсем малко информация намирам за инвертори от по-висок клас-над 1500лв.Аз винаги съм бил на мнение,че си заслужава да се плати повече за нещо хубаво и да се ползва по-дълго и сигурно,отколкото да купиш нещо евтино и после да береш "горчивите плодове" на решението си.
    Та за какво иде реч.Решил съм да си купя по-висок клас инверторен климатик(12000 BTU),обаче бих искал по-възможност да разбера и Вашите мнения по този въпрос.Машината ще се използва главно за отопление на около 25 кв.м помещение с не много добра изолация.

    Моделите ,над които все още размишлявам са:

    -Toshiba 13JKVP-Е или по-новият B13GKVP-E-цена около 2350лв.
    -Sanyo SAP-KRV123EH-цена около 1900лв.
    -Carrier 42HQV-цена 1500лв.
    -SHARP AY-XP12FR-около 1550лв.
    -Panasonic HE-12DKE-2400лв.
    -Mitsubishi Heavy SRK-35 ZFX-S 2200лв.

    Знаете ли къде са произведени,кой от тях поддържа най-висок COP при температури около -5 градуса?
    Гледах тестове , правени в скандинавските страни при доста сурови условия и горепосочените модели се справят най-добре с ниските температури там.
    Просто бих искал вашето мнение ,защото незнам дали продукцията,която се внася там,макар и под същото име е тази,която се намира в България.

    Който има и друга ценна информация относно тези модели,нека я сподели.

    Предварително благодаря!
    Виж General ASH 12 LB на Fujitsu-General. Цена около 1700лв. с монтаж.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    12
    #6

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    Цитат Първоначално публикувано от tbt
    Здравейте!
    Незная защо,но в тази тема съвсем малко информация намирам за инвертори от по-висок клас-над 1500лв.Аз винаги съм бил на мнение,че си заслужава да се плати повече за нещо хубаво и да се ползва по-дълго и сигурно,отколкото да купиш нещо евтино и после да береш "горчивите плодове" на решението си.
    Та за какво иде реч.Решил съм да си купя по-висок клас инверторен климатик(12000 BTU),обаче бих искал по-възможност да разбера и Вашите мнения по този въпрос.Машината ще се използва главно за отопление на около 25 кв.м помещение с не много добра изолация.

    Моделите ,над които все още размишлявам са:

    -Toshiba 13JKVP-Е или по-новият B13GKVP-E-цена около 2350лв.
    -Sanyo SAP-KRV123EH-цена около 1900лв.
    -Carrier 42HQV-цена 1500лв.
    -SHARP AY-XP12FR-около 1550лв.
    -Panasonic HE-12DKE-2400лв.
    -Mitsubishi Heavy SRK-35 ZFX-S 2200лв.

    Знаете ли къде са произведени,кой от тях поддържа най-висок COP при температури около -5 градуса?
    Гледах тестове , правени в скандинавските страни при доста сурови условия и горепосочените модели се справят най-добре с ниските температури там.
    Просто бих искал вашето мнение ,защото незнам дали продукцията,която се внася там,макар и под същото име е тази,която се намира в България.

    Който има и друга ценна информация относно тези модели,нека я сподели.

    Предварително благодаря!
    Можеш ли да дадеш линк да видим тези скандинавски тестове.
    Благодаря!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #7

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    от тези климатици май само Тошибата е японски гарантирано ,и ще е на 110 волта най вероятно - за мен отпада.. за Шарпа - бях го загледал ,но в описанието му пише че е до -9 като на по ниски МОЖЕЛО да изключи - не благодаря .. аз МОЖЕ да не си го купя тогава нали .. Санио и Кариер са китайски ,това не пречи да са читави .. Панасоника има съмнения коментирани и в голямата тема че не е японски а малайзийски което го прави доста скъпичък .. Митсубишито е добро ,както и парите му .. Погледни също и Фуджитсу-Генерал в тая ценова категория .. Но ,в общи линии каквото и да вземеш от изброените ще върши работа

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    12
    #8

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    tbt, би могъл да погледнеш и Митсубиши Електрик - FA35VA http://www.climacom.bg , аз съм с такъв от скоро.

  11. tbt
    tbt е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    12
    #9

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    Благодаря сърдечно на всички,които се отзоваха!

    Ето ви малко линкове за тестове,но повечето са на скандинавски езици:

    http://forbrukerportalen.no/filer/4Varmepumpe.pdf
    http://www.toshibafinland.com/files/...nger102005.pdf
    http://www.radron.net/upload/tabelle...tvarmepump.pdf
    http://www.promotelec.com/produits/l...RO-1080-23.xls

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #10

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    значи тази последната екселска табличка изобщо не я гледай ,след подробно разглеждане и сравняване на данните за няколко марки и модели съм се убедил че е пълна глупост и данните са изсмукани незнайно откъде

  13. tbt
    tbt е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    12
    #11

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    Вече реших.Взимам Sanyo SAP-KRV123EHFP.Дано успеят да го инсталират техниците тези дни.Ще пусна отзиви от него-само да тръгне веднъж
    Както вече споменах Sanyo-то e една от най-купуваните и уважавани марки в Скандинавията.Нищо,че е Made in China.Този модел DC Inverter не се слави с много висок COP при отопление(3,61 и 4,2kW),но пък се слави с това,че този зададен за +7 градуса(външна темп.) COP спада едва до стойност (2,2 и 2,87kW) при -17,8 градуса(външ.темп.).Почти няма друг климатик-инвертор с такава малка делта в COP-a при тези темп.!!!

    Като доказателство за по-горе написаното давам един линк със сертификат за този модел ,издаден от оторизирана шведска тестова лаборатория.
    Дано го разберете,че е на шведски,но те цифрите показват точно това,което ни интересува.

    http://www.kcc.se/filarkiv/P402047_Rapport.pdf

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #12

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    дай линк към вносител да поразгледам модели .. КОП 2 при -17 е внушително ,модела май е 12ка ? все пак дните с толкова ниски температури като -17 са твърде малко ,аз бих предпочел да е икономичен около -5+5 диапазона - за тези пари митсубиши ФА35 да речем

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    76
    #13

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    Препоръчвам General Nocria AWH14LAZ: http://www.bulclima.com/display.php?template=2&cat_ID=6

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #14

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    Купи си инвертор Даикин. От MMC можеш да поличиш даннните за COP при различни температури. Не си купувай климатик правен за Япония с надписи с йероглифи. Даикина в частичен режим има и по големи COP-ове. Това означава, че когато климатика работи не на мощност по малка от максималната COP-а е по голям. Освен това даикин е най тихия климатик. На ношен режим шума е 22dB(A).

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    123
    #15

    Re: Съвет за по-скъп инвертор


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Абсурд - WhatsApp е 20 пъти по-скъп от Viber!!!
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 15
    Последно: 07-10-14, 09:32
  2. Съвет за инвертор Midea 24-ка
    От Petri във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 12-06-14, 23:35
  3. Отговори: 15
    Последно: 01-08-12, 08:48
  4. Twitter става все по-скъп
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 10-02-11, 17:40
  5. P3 защо е толкова скъп
    От MAKAPOB във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 14
    Последно: 19-12-03, 15:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе