Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 101
Like Tree1Одобрявам

Съвет за по-скъп инвертор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. tbt
    tbt е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    12
    #31

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Какво искаш да каже с това "Все пак става дума за 9-ка. 9-ките обикновенно са ефективни от 12-ките.
    Тъй като този език е неразбираем за мен, кажи ми при -10 градуса колко вата консумира и отдава.
    На графиката,която ви посочих,че е за COP-а ясно се вижда ,че около 1,5KW черпи и около 3KW отдава,което си е COP=2.Ти ми докажи с факти,че друга 9-ка инвертор ,която ти имаш или знаеш ,работи с COP около 2 при -10 градуса.


    Цитат Първоначално публикувано от lupo101
    За сравнение цената май е една и съща (1900):

    Daikin FTXG25 при : -10 градуса отдава Р=2,15Kw, COP=3
    Sanyo SAP-KRV123EHFP при : -7 градуса отдава Р=2,56Kw, COP=2
    Дай линк за теста на Daikin-a,защото аз ползвам у нас FTXG35(12-ката) от една година и без тест знам колко "топли" при -10 градуса.
    Данните,които си посочил са не за Sanyo SAP-KRV123EH, а за Sanyo SAP-KRV93EH.За Sanyo SAP-KRV123EH са -7 градуса отдава Р(отд.)=3,52Kw, P(конс.)=1,47КW и COP=2,4.

    Моля ви ,спорете и се заяждайте,но с факти!Всичко друго е заблуда за всички участници във форума!

  2.  
     
  3. Yas
    Yas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    121
    #32

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    В сервиз мануал-а на моята клима (Митсубиши Електрик 25 - MUZ/MSZ GA 25VA - а ве стандарт инвертор) пише, че:
    топлопроизводството и потребяваната мощност са:
    при 21 градуса в стаята и:

    - при +10 град. външна темп.: топлопроизводство - 3.52 киловата, потребява 790 вата
    - при +5 град. външна темп.: топлопроизводство - 3.1 киловата, потребява 752 вата
    - при 0 град. външна темп.: топлопроизводство - 2.72 киловата, потребява 699 вата
    - при -5 град. външна темп.: топлопроизводство - 2.30 киловата, потребява 631 вата
    - при -10 град. външна темп.: топлопроизводство - 1.92 киловата, потребява 532 вата

    А дали наистина моята клима така работи как може да се премери?
    Тези скандинавски лаборатории с какви други климатици са си правили тестове?


  4. tbt
    tbt е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    12
    #33

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    Твоят климатик наистина е един от добрите модели на пазара.Ето и резултатите,въпреки,че в теста участва моделът FA, а не GA,но те са почти идентични.

    http://www.radron.se/upload/tabeller...rmepumpar2.pdf

    Пояснение:Моделите GA и съответно FA25-"VAH",които се продават на север са до -20 градуса,а тези в България с индекс "VA" са с до -10 градуса гарантирана работа.

    А за да е разбираем тестът за всички: http://www.ivtlampopumput.fi/pdf/SP%...r%2012FR-N.pdf

    ПС.Марката IVT е шведска,но вътре дефакто е Sharp с технологични подобрения за повишаване на COP-a.Този инвертор се смята за най-добрият за работа при ниски темп. в Швеция,Норвегия,Финландия и е най-скъп от всички 12-ки на пазара им.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #34

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    DAIKIN FTYN35C - конвенционален(не е инверотр) при -10 градуса COP 2.4. Какво да говорим повече. При същия модел 20-ка и 25-ца имат същия COP при -10град.
    Ето данни и за един инвертор Даикин.
    FTXG25C При -10 COP 3.01(отдава 2.17kW, консумира 0.72kW)
    И стига сте ги хвалили разни Панасоници, Фуджитсута и Саньота.
    Ето данни за един модел при -15 градуса. За другите имам само до -10.
    FTYS50B 2.85kW отдава, 1.34kW консумира(COP 2.13) При -15 град.
    Всички данни са за тръбен път 7.5м и 0м денивелация на вътрешно и външно тяло. Вентилатор на максимална скорост. При частичен режим стойностите на COP за инвертора са по-високи, но в момнета ги нямам.

    Едит: При даикин 25-ца е някъде 9-ка, а 35-ца е приблизително 12-ка. Просто даикин неизползват извънсистемни единици за мощност. BTU/h не е парвилно да се ползва особено за машини произведени за европа, където всичко се мери по система Си с изкючение на тъпите англичани. О ти тази единица BTU/h си е тяхна.

  6. tbt
    tbt е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    12
    #35

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    DAIKIN FTYN35C - конвенционален(не е инверотр) при -10 градуса COP 2.4. Какво да говорим повече. При същия модел 20-ка и 25-ца имат същия COP при -10град.
    Ето данни и за един инвертор Даикин.
    FTXG25C При -10 COP 3.01(отдава 2.17kW, консумира 0.72kW)
    И стига сте ги хвалили разни Панасоници, Фуджитсута и Саньота.
    Ето данни за един модел при -15 градуса. За другите имам само до -10.
    FTYS50B 2.85kW отдава, 1.34kW консумира(COP 2.13) При -15 град.
    Всички данни са за тръбен път 7.5м и 0м денивелация на вътрешно и външно тяло. Вентилатор на максимална скорост. При частичен режим стойностите на COP за инвертора са по-високи, но в момнета ги нямам.

    Едит: При даикин 25-ца е някъде 9-ка, а 35-ца е приблизително 12-ка. Просто даикин неизползват извънсистемни единици за мощност. BTU/h не е парвилно да се ползва особено за машини произведени за европа, където всичко се мери по система Си с изкючение на тъпите англичани. О ти тази единица BTU/h си е тяхна.
    Бихте ли споделили откъде извадихте тези данни,при положение,че DAIKIN FTYN35C е клас C по COP,a FTXG35C макар и клас А ,споменах че работи у нас и знам какъв му е COP-a.Не се заяждам,но давате данни,които присъстват само в спецификацията на устройството и будят съмнения относно верността им.Ако имате източник за резултатите,посочете го.
    Споменатото по-горе започва да прилича на рекламна кампания на някоя фирма вносител на Daikin

    Този "частичен" режим на инвертора ,за който споменаваш,какво ли означава в топлотехниката?

    PS.Няма смисъл от излишен флуд г-н Модератор.
    Оставете хората да се хвалят с каквото им харесва - този форум е за това.Тук се опитваме не да правим реклама,а да помогнем на хората при избора на по-скъп инвертор,който да може да им служи поне 5-10 години,а не да се "надцакваме " с някакви конвенционални "полу-печки"!


  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #36

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    За енергийния клас веднага ще ти отговоря. Той се взема при температура 7 градуса, а този даикин не етолкова ефектовен при тази температура. Въобще класа при климатиците нищо неговори. НЕ правя рекламна кампания на Даикин. Не съм търговец, ама и баба знае че Митсубиши и Даикин са най добрите климатици. А данните са абсолютно вярни. Ако невярваш можеш да си напрваиш измервания ако си наясно как. Като не вярваш си купувай китаски боклук и му се радвай. Аз тези неща ги пиша да ви кажа какво е най добре да си купите. А частичен режим означава,че климатика работи на по ниска мощност от номиналната си.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    123
    #37

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    Аз мога да кажа че на мен тая тема ми за прилича на теклама на Sanyo !!!

    Само не разбрах какво имаш против FTXG35C ? Топли ли ? Не топли ли ?
    Поне е работил 1 година, а това Sanyo току що са ти го сложили и вече е мана небесна ... като мине зимата тогава го хвали.

    Аз като си избирах климатик се чудех между всички тези марки (таблици, маблици ,графики ....и т.н. ) ...Когато се качих горе на покрива да си оправям кабела, видях че мтел са сложили 2 климатика Дайкин да си климатизират техниката на предавателната клетка. Все пак е скъпа техника ... Те хората го решили преди мене

    И по-полека всеки си хвали неговото, както се казва пилците се броят на есен. В нашия случай на пролет

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #38

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    мисля че не може да се каже еднозначно еди коя си марка е най добрата .. всяка марка има топ модели които са читави,имат и среден клас - къде читави къде не чак толкова ,както и доста куцички и старички модели на нашия пазар(тука вече визирам конкретно Митсубичи ,пробутващи модели с R22 ,отдавна забранен в белите държави за"нови" климатици ,това определено не е поведение на класен производител държащ на реномето си)
    а като стане -10 ,-15 предпочитам да съм на вилата пред камината с каната вино в ръка отколкото до Дайкин FZFRJKLKNSDFLOER35 за 3-4 бона вперил очи в характеристиката му и да се питам колко му е КОП в момента ,наздраве

  11. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #39

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    tbt,ти защо си купил DAIKIN?След като не вярваш във верността на данните???За красота ли си го взел?Айде,моля ти се ...Alexi,не всеки има вила

  12. tbt
    tbt е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    12
    #40

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    Цитат Първоначално публикувано от lupo101
    Аз мога да кажа че на мен тая тема ми за прилича на теклама на Sanyo !!!

    Само не разбрах какво имаш против FTXG35C ? Топли ли ? Не топли ли ?
    Поне е работил 1 година, а това Sanyo току що са ти го сложили и вече е мана небесна ... като мине зимата тогава го хвали.

    Ок.Може и да изглежда като рекламна кампания.Но аз смятам,че посочих дотатъчно линкове за доказване на твърденията ми относно Санио.
    Стига
    толкова съм писал за него.Просто според мен най-нормалното поведение на човек,преди да си купи първия прехвален от магазинер климатик е да вземе да се поинтересува и попрочете доста където трябва.Друго,което е логично, е да почерпи главно инфо от доказани източници в Скандинавия или от хора,които са ползвали и експлоатирали различни марки клими в България.Това е важно разбира се ,ако главното предназначение на климатика ще е отоплението.Който иска да вярва,който не,но аз проучвах около 2 месеца кой от всички да избера.Това,че хваля Санио,не означава че няма клими добри,колкото него.Причината,поради която аз избрах Санио е,че този модел е с доказани качества при ниски температури.Аз ще го ползвам главно за отопление.Това личи от всички тестове и сертификати,които ви дадох наготово.Защо вече няколко години в този форум не съм видял дори един линк за тест на климатик?Постнах почти всички възможни направени тестове досега и ако някой търси информация за добър климатик,би я открил там с лекота.Ако исках да изтъкна само възможностите на Санио,просто щях да изпиша едни данни,които можех и да си измисля.Но там в тези тестове наред със Санио-то има още 10-ина известни марки,които се представят също на ниво.Всеки човек може да си прецени кой от тях му харесва като дизайн,COP и марка и да си избере .Няма идеален продукт на световния пазар.Има обаче едни продукт,който е предпочитан от повечето потребители.И това е продуктът с най-добро съотношение ЦЕНА-КАЧЕСТВО-ВЪЗМОЖНОСТИ.Това не е откритие или тайна ,за който и да е от нас.
    Друго в този форум,което лично на мен не ми допада ,е еднообразието в моделите,които се обсъждат постоянно.Голяма част от тях са посредствени като възможности климатици,сглобени някъде в дивия изток или незнайно къде и направени да работят за година две.Тук много малко се говори за по-скъпите,но доказали се с годините марки като Toshiba,Sanyo,Sharp,Mitsubishi,Carrier,Fujitsu и истинските Panasonic-и,които са по-скъпи понякога само с 200-300лв. ,а животът им е 10 години.Защо тук постоянно се спрягат две три "компетентни" в монтажа на клими фирми в цяла България?Понякога това наистина заприличва на пропаганда и реклама.

    Относно моят FTXG35 искам да отбележа следните факти:
    -инсталиран октомври 2005
    -след като отмина миналата зима във външното тяло се появи странен шум,който и до днес не е изчезнал(Съседа сигурно е с тампони в ушите вече
    -Странно как,но по телефона бръмчейки с уста обясних на компетентното лице от сервиза какъв точно е шума и съдейки по този шум, той поръча повредената част.
    -чакам да доставят частта около 2-3 месеца(вече не помня)
    -При ниски(под -5 градуса темп. не може да вдигне повече от 18 градуса при зададени 27(помещение около 30кв.м)
    -Размразяването трае около 15-20 мин докато задуха топло.По книжка е около 9мин.
    -Е,поне след една година разбрах наистина къде е произведен-Външно тяло-Тайланд,Вътрешно-Япония,което е 50% зле и 50% добре
    -Купих този модел Дайкин защото се доверих на приятелски съвет

    А ето и още едно доста полезно място,където можете да проверите данните и страната производител на вашия климатик,ако го има в списъка,защото сайтът е австралийски:

    http://search.energyrating.gov.au/air_srch.asp

    За да ви излезе страна-производител:
    След като търсачката ви изкара резултатите,кликнете на линка "Show comprehensive detail".Той се намира в горния ляв край на таблицата с получените от търсенето резултати.В таблицата ще се появи още една колонка "Country of Manufacture"

    Успех на всички!
    Дано съм бил полезен!

  13. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #41

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    на това "място" моя модел го няма,така че си е японкаОтносно закупуването ти на Дайкин-а-чета думите ти в началото на поста ти и се замислям...нали трябва човек да "попрочете" да се "поинтересува" преди да купи даден продукт,а ти се "доверяваш" на приятел???Цялото ти изречение се обезсмисля ,след като написа за приятеля сиАйде ,нема да дълбаем още за тоя Дайкин,моя си работи идеално за момента,вече 2-ри месец се отоплявам с него,нема шумове!Лек ден на всички!

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #42

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    tbt, от коя фирма немогат втори месец да ти доставят резервна част? ММС?

  16. tbt
    tbt е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    12
    #43

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    tbt, от коя фирма немогат втори месец да ти доставят резервна част? ММС?
    Вече се радвам на прероден Дайкин !
    Евала на човека,че по-телефона разбра какъв точно е проблемът,поръча частта,днес я смениха и точно тя беше повредена!
    Ще премълча името на фирмата от лоялност към хората,работещи за нея.Важното е,че ужасният шум изчезна.Повредата беше в мотора на вентилатора.Явно дефектът беше фабричен.Дайкин-ът бачка като нов

    Що се отнася за доверяването ми на приятел при избора на моя Дайкин,то беше продиктувано от някои факти,които няма нужда да изтъквам тук.
    Естествено,че попрочетох доста преди да избера,но не бях открил тестовете на шведски.
    Дайкин не е марка,за която човек е нужно много да се чуди преди да я избере.Тя винаги ще е в графа "5 звезди".Просто вече е трудно да се вярва в произхода на стоките,продавани на нашия пазар.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #44

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    Цитат Първоначално публикувано от tbt
    Твоят климатик наистина е един от добрите модели на пазара.Ето и резултатите,въпреки,че в теста участва моделът FA, а не GA,но те са почти идентични.

    http://www.radron.se/upload/tabeller...rmepumpar2.pdf

    Пояснение:Моделите GA и съответно FA25-"VAH",които се продават на север са до -20 градуса,а тези в България с индекс "VA" са с до -10 градуса гарантирана работа.

    А за да е разбираем тестът за всички: http://www.ivtlampopumput.fi/pdf/SP%...r%2012FR-N.pdf

    ПС.Марката IVT е шведска,но вътре дефакто е Sharp с технологични подобрения за повишаване на COP-a.Този инвертор се смята за най-добрият за работа при ниски темп. в Швеция,Норвегия,Финландия и е най-скъп от всички 12-ки на пазара им.
    tbt разгледах теста на климатици в скандинавските страни посочен от теб и забелязах че някои климатици са пуснати не при номиналната си отоплителна мощноста а при пределно максималната/което прави сравнението невъзможно/, а на почти всички COP-a е по нисък от заводските данни .
    Според мен това е така защото тези климатици са пригодени за работа при -20 градуса като са им монтирани допълнителни нагреватели/неизвесно с каква мощност/ на отводнителната система и други такива което пък влошава COP-a и прави тестовете неверни за климатиците в България.
    Разрових се в сервизните документации на Mitsubishi Electric MSZ-GA25_35 VA и General-Fujitsu 12 RLQ/ASTA12LD/ който е същия като ASTA12LCC но с плазма филтър:
    http://www.mitsubishi-aircon.ru/download/down.php?id=81
    http://www.fujitsugeneral.com/PDF_06...nstruction.pdf
    В тях има заводски изпитания на ефективността спрямо външната температура.Всеки може да пресметне че COP-a при -10гр.С/15 гр.F/за Mitsubishi Electric MSZ-GA35 VA е 3.11 а за General-Fujitsu ASTA12LCC е 2.91 ,разбира се много зависи от влагата в въздуха и обледяването.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #45

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    ценна документация ,научих някои нови неща .. и 2те клими се справят добре според мен ,модела на Фуджитсу популярен на нашия пазар даже е с малко по висок КОП от този в табличката - 3.91 за 12ка .. дали има подобни таблички и за Панасоник ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Абсурд - WhatsApp е 20 пъти по-скъп от Viber!!!
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 15
    Последно: 07-10-14, 08:32
  2. Съвет за инвертор Midea 24-ка
    От Petri във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 12-06-14, 22:35
  3. Отговори: 15
    Последно: 01-08-12, 07:48
  4. Twitter става все по-скъп
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 10-02-11, 16:40
  5. P3 защо е толкова скъп
    От MAKAPOB във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 14
    Последно: 19-12-03, 14:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе