Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 18 от общо 18

Какъв климатик да си купя?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #16

    Re: Юг/тухла/климатик

    По принцип климатика не е направен да работи на пълна мощност 24/7 или така казват фирмите които ги монтират. Най малкото по бързо ще се износи компресора. Друг е въпроса, че в повечето случай се препоръчва по-мощен клиамтик с цел презастраховане на продавача от бъдещи проблеми. Ясно е че ако климатика е с японски компресор нещата са съвсем други. А сега един приер. Аз има почти 20 години руски климатик БК2500. На климатика не му стигаше мощност да охлажда повече от едно помещение, но аз държаш всички врати отворени за да взлиза хлад навсякъде. Климатика вече не се позлва, но си работи перфектно. Даже се подарява понеже ми заема много място, а някак си не върви да хвърлям работеща машина. Така, че ако компресора е качествен няма да има проблеми.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    91
    #17

    Re: Юг/тухла/климатик

    Цитат Първоначално публикувано от criss
    Моля за извинение,ако съм засегнал някой - нищо лично,но съм против да се дават съвети, само за да има нещо написано.
    Сега обяснението: Ако ти си 80 кг.мъж значи можеш да носиш една торба цимент без много зор,но я опитай да носиш три торби??????????ще ти омекнат капачките много бързо.
    Същото е положението и с климатика.Дано съм бил ясен.
    Засегнати няма.Има незнаещи . Благодаря,колега за изчерпателния отговор. Най-много благодаря на Julian - той дава пример на всички за колегиалност и коректност. Иначе фразата ми "Окъде знае климатика ,че съм отворил вратите?" нека влезе в бисерите на форума

    //mod edit
    Оставам с надеждата, че тук спора приключва!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    30
    #18

    Re: Юг/тухла/климатик

    Да споделя докъде я докарах, че гледам дори и страсти съм поразпалил с моята тема .
    Днес ми докараха машината general ash12 usbcw и живот и здраве ще я монтират до края на седмицата, надявам се да съм направил правилен избор.
    Ако някой има такава да сподели впечатления, за да знам какво да очаквам за в бъдеще(най-вече имам впредвид от сметките за ток) .
    Благодаря на всички за мненията и идеите.
    П.П.
    Ето малко инфо ако на някой му е интересно що за параметри има
    http://www.ic21.ru/dill/techdoc/instr/G_R410/n_split/En%20(AS%209_12%20(UB)).pdf
    П.П.
    Вече е монтиран , но сега пък времето се поразхлади та не мога да го тествам като хората, пуснах го за пробата да поработи час -два , на high вентилатора бучи доста, но на low и quiet изобщо не се чува усеща се че работи само ако си на пътя на въздушната струя, човек съвсем спокойно може да спи с такава машина.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Какъв климатик да купя 9 или 12 за 20 кв.м.
    От 7712 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 04-09-11, 12:28
  2. Какъв климатик да си купя?
    От lyubo_d във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 24
    Последно: 12-02-11, 22:23
  3. Какъв климатик да си купя?
    От tod_ton във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 24-08-08, 14:52
  4. Какъв климатик да си купя?
    От PifchoBG във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 16
    Последно: 06-08-08, 00:35
  5. Какъв климатик да си купя?
    От peshew във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 32
    Последно: 20-12-07, 15:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе