Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Съвет за обикновен сплит до 600 лева

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #1

    Съвет за обикновен сплит до 600 лева

    Стаята е 13-15 квадрата с две външни стени на които от вътре има изолация от Depron.Дограмата е хубава алуминиева с термо и к-стъкло.Климатика от другата ми стая не смогва да топли и тая когато е много студено та все по-често мисля за климатик и в тая стая.Трябва да е обикновен сплит до 600 лева без монтажа.Ясно че Мидея или Хайер ама кой модел точно?Конвенционалните Панасоници гледам също се вписват в цената ама дали са добри?Разни Нео,Мео,Елит и т.н. не ми ги предлагайте.Айде вие сте.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Съвет за обикновен сплит до 600 лева

    Вземай си Мидеа 9-ка. Примено MSF-09HR. Имай предвид, че даикин 9ка новенционален идва малко под 1000лв с монтажа от Атаро.

  4. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #3

    Re: Съвет за обикновен сплит до 600 лева

    А конвенционалните Панасоници добри ли са?

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #4

    Re: Съвет за обикновен сплит до 600 лева

    Цитат Първоначално публикувано от dragozow
    А конвенционалните Панасоници добри ли са?
    Ами не са Малайзийски ако това питаш, китайски са, иначе са доста вървежни.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #5

    Re: Съвет за обикновен сплит до 600 лева

    За тези пари бих си сложил Хайер.

  7. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #6

    Re: Съвет за обикновен сплит до 600 лева

    Цитат Първоначално публикувано от muchoto
    Ами не са Малайзийски ако това питаш, китайски са, иначе са доста вървежни.
    А освен че са вървежни заради марката ефективни ли са?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #7

    Re: Съвет за обикновен сплит до 600 лева

    Цитат Първоначално публикувано от dragozow
    А освен че са вървежни заради марката ефективни ли са?
    Вървежни и с нисък % брак.

  10. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #8

    Re: Съвет за обикновен сплит до 600 лева

    Мерси,на такъв смятам да се ориентирам ама Панасониците от които имам впечатления досега са били все инвертори та рекох да питам.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #9

    Re: Съвет за обикновен сплит до 600 лева

    Аз съм с два конвекционални Панасоника и нямам забележки. На времето и аз се чудех какъв да си взема Мидеа или Панасоник. Мидеите(поне тези модели, които съм гледал) имат грубо два недостатъка за мен. Първо в режим на отопление, когато спре външното тяло вентилатора на вътрешното продължава да духа на същата скорост и зимата не е приятно. Второ при загряване и изтудяване т.е. вкл. и изкл. пластмасите на вътрешното тяло пукат, което също е неприятно.

  12. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #10

    Re: Съвет за обикновен сплит до 600 лева

    Искаш да кажеш че го няма пукането на пластмасите така ли?Напълното изключване на вентилатора като се достигне температурата също е плюс защото иначе се създава чувство за дискомфорт.Я кажи топлят ли през зимата,какво помещение и до минус колко градуса?

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #11

    Re: Съвет за обикновен сплит до 600 лева

    Не всички мидеи неизключват вентилатора. Само MSG модела духа непрекъснато.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #12

    Re: Съвет за обикновен сплит до 600 лева

    Единият климатик е китайски Панасоник модел YW9DKE и е от миналата година. Зимата беше относително топла и температурата само веднъж падна до -6гр. Другият е Малайзиски от тази есен W7DKE. Отопляват съответно 18 и 10 кв.м. южна панелна вътрешна гарсониера. Направил съм замерване на изходящия въздух на най-ниската скорост на вентилатора при относително топло време около 10-15 гр. на околната температура. YW9DKE - 50 гр., W7DKE - 53 гр., една Мидея 12-ска на съседите 46 гр. Разбира се въздушния поток на различните модели на най-ниската скорост е различна, но все пак това са любителски измервания.

  16. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #13

    Re: Съвет за обикновен сплит до 600 лева

    Първия модел гледам го има в Техномаркет за 600 лева,ще погледна на още няколко места.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #14

    Re: Съвет за обикновен сплит до 600 лева

    В Техномаркета има модел YW9GKE, който е 599 лв. Септемви 2006 г. YWDKE беше 469 лв. Разликата е една буква и 130 лв. Прибави и 150 лв. за монтажа и получаваш крайната цена.

  18. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #15

    Re: Съвет за обикновен сплит до 600 лева

    От трите марки които разглеждате (Midea, Haier и Panasonic), Panasonic наистина е по-добрият избор. Бих искал само да кажа за един недостатък който съм забелязал при тази марка и той е че мухлясва много бързо питата на вътрешното тяло и турбината на вентилатора през лятото (в сравнение с всички други марки), това са бактерий всякакви разнасяни от климатика в помещението.

    Преди една седмица правихме преместване на две годишен инверторен Panasonic от един адрес на друг (младо семейство, сменяха квартирата със собствен апартамент). В краят на първата година на климатика срещу заплащане е правена профилактика от фирмата в която работя (разглобяване и идеално почистване с препарат на питата и турбината), сега след втората година климатика пак мирише силно на мухъл (много неприятно нещо). От задната страна на вътрешното тяло (гърбът), по пластмасата, която се закача към табелата за стената имаше черни точки мухъл.
    Добре е да се прави профилактика на тази марка поне един път в годината, след лятото (ако успеете да издържите миризмата на мухъл до тогава).

    Опитвал съм се да си обясня за себе си защо се получава така при тази марка, за сега си мисля че може би е заради малък дебит въздух които превърта през себе си и защото лувърът (популярен като клапи или жалузи) затваря плътно, за разлика от всички други марки които имат към 3 сантиметра празно пространство отдолу. Понякога на монтаж на климатик клиента вижда това празно пространство което клапите не покриват и пита "това така ли е ???", това е така за да може да има естествена циркулация на въздух при изключен климатик за да се изсуши питата когато е работил на студено. При някои последни модели на Panasonic и те вече оставят такова пространство (когато произвеждаш нещо трябва да се мисли за всичко и да следиш работата на изделието си във времето и обратната връзка с клиента а ако ти не си се сетил за нещо, виж конкуренцията, запитай се защо това е така при тях, за по-грозно ли са го направили така).

    Иначе по отношение на работата си като климатик Panasonic работи добре за съответната си цена.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за телевизор до 600 лева
    От vartan във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 18-09-14, 21:47
  2. Отговори: 20
    Последно: 01-07-14, 09:55
  3. Съвет за професионален монитор докъм 1000 лева
    От FearMe във форум Общ - хардуер
    Отговори: 21
    Последно: 28-08-13, 16:23
  4. Продавам компютър Core2Duo 230 лева + монитор 30 лева
    От alexananiev във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 04-02-12, 10:41
  5. Инвертор или обикновен?
    От deli във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 17-12-06, 20:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе