Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 33

Какъв климатик да си купя?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    48
    #16

    Re: какъв климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    От 12-ка до 12-ка има голяма разлика. Фуджи 9-ките са по-мощни от останалите модели 9-ки.
    Абсолютно си прав.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #17

    Re: какъв климатик?

    Е, и аз съм съгласен че са хубави, но не разчитайте на "максималната мощност" на климата. А да не говорим, че някой хора от форума ако ни напипат, че обсъждаме някъкви мизерни 50 вата на кубик и ще ни охрачат отгоре до долу, защото "под 80 вата на кубик" било майтап и сме щели да дзин-дзирикаме цяла зима.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #18

    Re: какъв климатик?

    а ако в стаята с климатик се отглежда малко дете това дали няма да пречи

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    85
    #19

    Re: какъв климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от peshew
    а ако в стаята с климатик се отглежда малко дете това дали няма да пречи
    Защо да пречи? В къщи отглеждаме едногодишно дете на климатик.
    Смятам, че за отопление не би трябвало да има проблем, виж при охлаждане трябва да се внимава много!

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #20

    Re: какъв климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от peshew
    а ако в стаята с климатик се отглежда малко дете това дали няма да пречи
    Нищо няма да пречи , въпреки че препоръчват бебето да стои на 18 градуса , ама на тази температура вие ще умрете от студ, така че дай ръчка на климатика и не слушай разни съветници.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    48
    #21

    Re: какъв климатик?

    Ние сме с бебе изобщо няма какъвто и да е проблем, през лятото особено беше перфектно, защото повече около нас бебета се бяха изринали от жегата, а нашето си беше ок. Препоръчителната Т за бебета е 20 градуса за спане 22-23 през деня.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #22

    Re: какъв климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от peshew
    а ако в стаята с климатик се отглежда малко дете това дали няма да пречи
    На бебете най-би пречило печка на твърдо гориво.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #23

    Re: какъв климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от siliev
    По принцип не е препоръчително в стая с бебе да има какъвто и да е движещ въздуха уред. За предпочитане е отоплението да се извършва с радиатор. Аз живея в двустаен апартамент. Проблема съм го решил по следния начин: в кухнята и в хола съм сложил по един инвертор HAIER 12-ка, спим в спалнята и държим всички врати на стаите отворени за да има топлообмен помежду им. В кухнята, хола и коридора е температурата, която съм задал на климите /в случая 23 градуса/ а в спалнята е винаги с 1-2 градуса по-ниска и е идеално за спане. Сутрин като стана навсякъде е топло /с изключение на кенефа/ и се разхождам по слипове. Така с помощта на тия два звяра си топля апартамента вече втора зима и усещането е все едно че сме на парно.
    Забравих да спомена , че проблеми с бебока не сме имали, той вече не е бебок а е на 1 г. и 8 месеца и стои повече в баба си отколкото в нас
    И къде прочете, че не е препоръчително да има уред които движи въздуха?

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #24

    Re: какъв климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от siliev
    Ами попитай някой детски лекар или се зарови в здравните сайтове и сам ще се убедиш. Най-простото и едно от обясненията е домашния прах, който за простото око е невидим но всички раздвижващи въздуха уреди го вдигат и бебето точно това диша http://www.rqbg.com/akari.html можеш да попиташ и Google за домашния прах. При лъчистото отопление няма такъв фактор /т.е. праха пак си го има но поне не се вдига постоянно във въздуха/. За големия човек домашния прах не е чак такъв проблем но за едно бебенце с още слаборазвита имунна и дихателна система може и да е. Но в крайна сметка всеки слага това което сам прецени. То повечето майки не спират да пушат цигари през цялата си бременност, та сега и от климатик ли ще се лишат

    Хайде поредния мит. Климатика ти е в единия край на стая, бебето в другия. Не прах ами даже струята въздух няма да се усеща там. Замисли се, климатика като върти въздух дали засмуква от цялата стая или само около него /ако беше турбина като от АЕЦ можеше и от цялата стая да засмуче въздуха /. Да не говорим за филтрите, по които се лепи праха и даже праха в стаята ще намалее.
    А лекарките , които твърдят това са предимно възрастни, и за климатика са чували това онова от приятел на съседката.
    Единственото условие е да не духа директно върху бебето, но то това важи и за голям човек.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #25

    Re: какъв климатик?

    siliev а какви сметки плащаш с двете клими?
    Иначе благодаря на всички за мненията, ще са ми от полза

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    121
    #26

    Re: какъв климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от siliev
    По принцип не е препоръчително в стая с бебе да има какъвто и да е движещ въздуха уред.
    Всеки отоплителен уред движи въздъха Нарича се конвекция

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #27

    Re: какъв климатик?

    вярно ,че всеки движи въздуха,но кливатик или разни духалки принудително го правят и създават и течение понякога

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #28

    Re: какъв климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от siliev
    Ами попитай някой детски лекар или се зарови в здравните сайтове и сам ще се убедиш. Най-простото и едно от обясненията е домашния прах, който за простото око е невидим но всички раздвижващи въздуха уреди го вдигат и бебето точно това диша http://www.rqbg.com/akari.html можеш да попиташ и Google за домашния прах. При лъчистото отопление няма такъв фактор /т.е. праха пак си го има но поне не се вдига постоянно във въздуха/. За големия човек домашния прах не е чак такъв проблем но за едно бебенце с още слаборазвита имунна и дихателна система може и да е. Но в крайна сметка всеки слага това което сам прецени. То повечето майки не спират да пушат цигари през цялата си бременност, та сега и от климатик ли ще се лишат
    Тук може да се поспори защото точно филтрите на климатиците задържат и обеззаразяват голяма част от домашния прах особено поскъпите климатици с плазмен филтър.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #29

    Re: какъв климатик?

    siliev
    Благодаря за инфото,прилична сметка за зимата.И аз съм така с изолации вън и вътре и ПВЦ дограма.Значи би трябвало да се смествам в около 100 - те лева

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #30

    Re: какъв климатик?

    Знам че тук има хора дето доста разбират от клими Спешно искам мнение за климатик Daikin на външното тяло означенията са AN40BDP-W , а на вътрешното AR40SDP . Втора употреба е мисля да го купувам

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Какъв климатик да купя 9 или 12 за 20 кв.м.
    От 7712 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 04-09-11, 12:28
  2. Какъв климатик да си купя?
    От lyubo_d във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 24
    Последно: 12-02-11, 22:23
  3. Какъв климатик да си купя?
    От tod_ton във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 24-08-08, 14:52
  4. Какъв климатик да си купя?
    От PifchoBG във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 16
    Последно: 06-08-08, 00:35
  5. Какъв климатик да си купя?
    От zomane във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 03-07-07, 20:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе