Страница 8 от 8 ПърваПърва ... 678
Резултати от 106 до 119 от общо 119

Часът на истината дойде! - разкажете как се държат Вашите клими

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    5
    #106

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Сега температурите са около -5 General ми работи с по-малко вибрации.Като го сложа на 25 градуса и високи обороти на вентилатора ги достига за около 15-20 мин. супер. Трябва да се къпе малката на топло няма начин Ама май като чувам ще има още студове.
    Kojcho изтудявам една нашенска ракия за първите мачове ама да видим Любо може да ни върне
    До скоро

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    105
    #107

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Dobri,
    Обсъждането само на Троянска отлежала - иначе не!!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    42
    #108

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    В момента навън е -6 градуса в Русе. Има и ненормална мъгла. Климатика е нагласен на 21 (и така си ходя по тениска), в стаята също е толкова. Изходящата струя е с температура 30-31гр. Моментната консумация е 220-230вата. Климата е Hitachi RAS 25FH5 и е нагласен на нощен режим. Температурите ги меря с цифрови термометри с външни датчици.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    138
    #109

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    В момента навън е -6 градуса в Русе. Има и ненормална мъгла. Климатика е нагласен на 21 (и така си ходя по тениска), в стаята също е толкова. Изходящата струя е с температура 30-31гр. Моментната консумация е 220-230вата. Климата е Hitachi RAS 25FH5 и е нагласен на нощен режим. Температурите ги меря с цифрови термометри с външни датчици.

    Кажи за каква стая става въпрос,колко квадрата,какво изложение,на кой етаж,каква изолация???И аз съм от Русе и ме интересува как се държат климите при нас.П.С. в кой квартал си?

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #110

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Днес бях изумен много замръзнали клими масово хаери LG та самсунзи дори и панасоници видях но това което видях не се вижда всеки ден един климатик толкова се обледенил че се беше отскубнал от стената и висеше на тръбите само жало че в движене неуспях да го снимам.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    42
    #111

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Цитат Първоначално публикувано от svilen angelov
    Кажи за каква стая става въпрос,колко квадрата,какво изложение,на кой етаж,каква изолация???И аз съм от Русе и ме интересува как се държат климите при нас.П.С. в кой квартал си?
    Стаята ми е около 14м2, чисто северно изложение(на 15-тия етаж съм и имам мноого яка гледка към града), а изолацията е тази която са поставили в самия панел на блока. Дограмата и тя е оригиналната дървена. Само е ъпгрейдната с дунапренени ленти
    Климатика се размразява много рядко - на няколко часа. Само веднъж съм го виждал с побеляла пита, а вчера го "хванах" да "пикае". Като цяло съм доволен от покупката си. И двете тела са ненормално големи спрямо разни други 9-ки и дори 12-ки.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #112

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    През тази зима се събраха доста тежки фактори, действащи едновременно, за машините - студ, гъста мъгла, висока влажност 100% и това продължава вече 10-14 дена.През това време често поглеждам по улиците за състоянието на външните тела.Оределено мога да кажа, че ХИТАЧИ имат едни от най-добрите и качествени алгоритми за дефрост.Съдя по моята машина - Е10Н2.Монтирана е на стена между две къщи, намиращи се на около 2 метра една от друга, практически в аеродинамична тръба.Дори и лятото ,там има постоянно течение.При снеговалежа климатика почти не се виждаше от сняг.За тези дни на дъното на машината няма никакъв натрупан лед, топлообменника се заскрежава и точно когато трябва включва дефроста/между 60-120 минути/ и за около 7-10 минути се изчиства и изсушава целия.И при -14 градуса нямах проблеми.Беше настроен на 22 градуса и си поддържаще 22-23 градуса, без компресора да се претоварва.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #113

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Daikin F22HTNS 2 броя. Единия в стая 16 кв , другия в 20 кв и двете са с PVC дограма и са тухла - Варна. Темп която се подържа е 22 гр през деня и 20 гр. през нощта.
    Размразява като Daisekai III както беше обяснил някой на около 90-120 мин за около 5-6 мин. Не са се обледенявали, но имаха скреж която като допра пръста и изчезва.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #114

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    При мен (Fujitsy ASYA 12LCC) започна да трупа лед по долната тавичка. И всичко идва от отводнителната система - замръзва. Температурите са постоянно под нулата, дори и през деня. Като капне няколко капки на пода на терасата и веднага се превръщат в лед. Та когато условията са по-приятни (през деня да кажем качи над нулата) тогава и леда се стапя. Обаче при тези ниски температури обраува и натрупва. За първи път вчера го забелязах да прелива през странични отворчета. Иначе при по-нормални температури, пък и дори да са много ниски но на няма толкова интензивна мъгла си се държи много добре. Не че пак не се държи - не се образува лед по питата в голямата и част (само от долната страна близо до дъното където се събира конденза). Може и да не е болка за притеснение, но все пак... и сигурно бая му пада COP фактора от тези проблемчета...

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #115

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Да, ама го водят 14-ка Хитачито
    Имам 1 въпрос ! Някой виждал ли е лед по Хитачито Е2 ??? Питата леко побелява но понятието лед е нещо несъвместимо.

    Малейй следващият ми пост ще е номер хиляда . приемам поздравления

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #116

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Board Man размрази тавичката с топла вода не е срамно в тия мъгли ,и моя преливаше през тавата ,усили се и шума му ,вчера го полях леко с 3-4 литра гореща вода да се размрази отвора и...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #117

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    kris11, по моето Е10Н2 нямаше грам лед въпречи, че в Ямбол от 10 дена има непрогледна мъгла, която едва днес леко се вдигна и температурите бяха от около -4 до към -10.Машината работи прекрасно, размразява много ефективно.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    22
    #118

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Последните 5-6 дни в Пловдив е гъста мъгла и май температурите падат под -10гр. Hitachi E14H2, 26кв.м. хол, PVC дограма успява да подържа 23-24 градуса, размразява веднъж на час за около 5мин, но от 4 дни взе много да бръмчи. Обадих се в сервиза казаха да го полея с вряла вода защото явно има буци лед.
    Питата не е обледена но под нея имаше доста лед и двата отвора за отичане на водата бяха 2/3 запушени от лед. Пуснах на охлаждане и с топла вода и една отверка успях да махна всичкия лед до който успях да се докопам.
    През деня беше сравнително безшумен но през ноща се събудих отново от здраво виене. Изключих го и си включих 2kw конвектор Adax. Мисля че работи около 50% от времето - не съм засичал. Но се убедих че 23 градуса на климатик няма нищо общо с 23 градуса с конвектор. Няма го постояното течение в стаята, няма го студения въздух който ми падаше върху главата при размразяване. Комфорта е несравним. Смятам да включа климатика отново когато температурите станат положителни през по-голямата част от деня.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #119

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    И аз съм от ПЛД, наистина маглите са големи на последък. Имам го този проблем с ледо образуването по дъното, дори и да го изчистя, но машинката засега въпреки и тези мъгли и студове и ледообразуване си работи. Не я спирам изобщо! Радостната новина е че днес ми пристигна сметката за тока - само 25лв преразход от климатика Очаквах доста повечко - към 35-45 кинта, но явно са ефективни тези машинки... то не че по принцип го бузя повече от 22-23 градуса - адски некомфортно ми е на много топло
    Та това за 12ка, инвертоф Фюджитсу и помещение към 12 квадрата и 30 кубука. Вярно е, че малко съм се презапасил по мощност. Тогава мотива ми беше ако температурите паднат доста надолу да има резерв по мощност от спада на ефективността и от намаляването на изходящата мощност отдавана при ниски външни температури. Доволно като цяло

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 8 ПърваПърва ... 678

Подобни теми

  1. Часът на истината 2012 г. - България със сибирски студ
    От buki1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 193
    Последно: 09-02-12, 18:44
  2. Новите клими от Panasonic
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 72
    Последно: 17-08-11, 11:17
  3. Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ
    От justify във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 286
    Последно: 25-02-10, 20:23
  4. Часът на Земята!
    От Profita във форум Коментирай новина
    Отговори: 12
    Последно: 30-03-09, 22:12
  5. За вносителите на клими в България
    От GalinBelos във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 16
    Последно: 27-01-08, 22:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе