Страница 6 от 8 ПърваПърва ... 45678 ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 119

Часът на истината дойде! - разкажете как се държат Вашите клими

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #76

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Цитат Първоначално публикувано от MikiOne
    Ха, и при мене същата работа със същия климатик. Изобщо не иска да се включи на мах вентилатора. Работи си на някакви малки обороти през цялото време. Даже мислех, че нещо се е повредил.
    Не иска да се включи на мах вентилатора защото климатика не може да стопли достатъчно вътрешното тяло.За всяка скорост на вентилатора има условие вътрешното тяло да е достигнало определена температура.Затова не винаги можеш да ги променяш.Това е направено с цел да не духа силна струя с по ниска температура.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    105
    #77

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    dobri,
    няма проблеми, ще обсъдим и поспорим! Стига да има с какво да си кажем "Наздраве"

    Желая ти безпроблемна работа на климатика!

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #78

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Цитат Първоначално публикувано от bucho
    p.s. нещо интересно - вентилатора ми е винаги на AUTO и в големите студове го пробвах да го включа на максимално, но климата изобщо не реагира, в смисъл - бипва при превключването, но вентилатора си остава на оборотите на които си е бил, а те обикновено в студовете са на минимум. Иначе когато навън е с по нормална температура си превключва без проблем вентилатора.
    И при мен е така ,само че моя модел е PW9GKE и в големите студове само на най-ниската степен работеше.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    16
    #79

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Toshiba RAS-2256 D, живея в Пазарджик, в събота през нощта, са измерени -21 градуса, голям клинч, честно казано, сутринта и до обяд беше -17-18 градуса, при зададени 23 градуса, в стая с големина 42 куб. м. не покачи повече от 18 градуса, пробвах и с покачване на зададената температура, но полза нямаше, иначе не се замразява често външното тяло. Може и да е от това, че малко не му достига мощност за помещението, което е панел без изолация, само с ПВЦ дограма РЕХАЛ - 5 камерна.
    Вчера и днес вече е съвсем различно, духа като в Африка!!!

    Да видим как ще се отрази на сметката Януари!!!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #80

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Нашия климатик е Дайкин ,втора употреба модел AN40BDP-W модел от 2001 г. инвертор.В Добрич в петък и в нощта срещу събота беше як студ, по радио Добруджа съобщиха че е паднало до -19 гр.Машината е доста мощна и отоплява две стай с вътрешна изолация и PVC дограма общо към 38 кв.м.Вечер го оставяме на 20 гр и авто на вентилатора.На сутринта термометъра в хола където е климатика показваше 20 гр а в спалнята 19 гр.Термометъра в хола е на противоположния край на стаята на около 1.30 м височина.През деня зададохме 24 гр и ги поддържаше в хола а в спалнята беше 20 гр.Като цяло машината се справя добре, но на по високи градуси размръзява по- на често на около 40 мин.А при по нормални температури около 0 до - 5 гр. и при зададени 20 гр. размразява на около 1.5 - 2.00 часа.Сметката за декември по мой засечки ще излезе около 100 - 105 лв. лв. като освен климатика се включват пералня по 3 пъти в седмицата, готварска печка и котлон -нормално, голям комбиниран хладилник с фризер, бойлер само нощно време,и релакс за в кухнята,предимно през деня, духалка в кухнята.Като се има предвид ,че по празниците си бяхме у дома и се топлехме нормално, може да се приеме че сметката е нормална.Ще видим за януари как ще е През декември в Добрич беше много мъгливо и това кара климатика да се размразява по-често на по къс интервал.За сега машината има 5 по шестобалната от мен

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    9
    #81

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Цитат Първоначално публикувано от lubo74
    HITACHI RAS\RAC E14H2 стая 16квадрата алуминиева дограма и изолация 5см при външна температура -17 и зададени 22 сутрин в стаята е не повече от 18 градуса като климатика се размразява на всеки 45 минути по 5-7 минути външното тяло е леко заскрежено
    MITSUBISHI GA25VA стая 16 квадрата PVCдограма и външна изолация при зададени 23 градуса вътре постоянно е 23 но външното тяло е обледено от долу като под него има мнго дебел лед кадето е капало.Ако някой може да каже дали е нормално ХИТАЧИТО да работи по този начин...
    Цитат Първоначално публикувано от lubo74
    HITACHI RAS\RAC E14H2 стая 16квадрата алуминиева дограма и изолация 5см при външна температура -17 и зададени 22 сутрин в стаята е не повече от 18 градуса като климатика се размразява на всеки 45 минути по 5-7 минути външното тяло е леко заскрежено
    MITSUBISHI GA25VA стая 16 квадрата PVCдограма и външна изолация при зададени 23 градуса вътре постоянно е 23 но външното тяло е обледено от долу като под него има мнго дебел лед кадето е капало.Ако някой може да каже дали е нормално ХИТАЧИТО да работи по този начин...
    Здравейте Имам нов Hitachi RAS/RAC-14EH1 . Когато времето е по влажно и температурите са под нулата, климатика топли 40 минути и се размразява по 20 минути. До като топли питата хваща лек скреж. Когато почне да се размразява, за около 5-7 минути питата се изчиства, но въпреки това режима продължава до 20 а по някога и повече минути. През това време стаята която е 16 квадрата изтива.
    Изкам да разбера това нормална работа ли е?

    Имали някакъв начин, по който да намаля времето за размразяване? От какво се определя това? Има случаи когато дори е по студено, но няма влага според мен, се размразява за по 5 минути, на всеки час. Има нещо като датчик на външното тяло отзад на питата в горния ляв ъгъл. той за какво е?

    Турбината си е на auto. Но 20-30 минути за размразяване са много. За толкова време в стаята става цепеняк. После таман се стопли и той пак се размразява, не може да си достигне градусите никога и винаги бичи на макс.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    16
    #82

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Китайски климатик приятелю, нищо повече, в офиса съм с Хитачи , но все пак се държи по-добре от твоят . Размразява горе долу на всеки час, но по 5-7 минути, през които духа хладен въздух. За всеки случай се обади на фирмата монтирала климатика, ако е гаранционен все още!!!

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #83

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Не е до това, че е китайски - 90 процента от марковите климатици са от Китай.Само ДАЙСЕКАЙ ІІІ е чисто японски.Аз имам Е10Н2 и цикъла му е съвсем различен - при последните темератури и влата дефроста беще на 60-120 минути за по 5-12 минути.През време на дефроста духва леко хладно при втората част от цикъла/към средата/, без това да променя температурата в стаята осезателно.Може такъв да е цикъла на този модел, макар, че се съмнявам нещо - прекалено дълго размразяване.Следва да се има предвид, че ХИТАЧИ-то имат много добър алгоритъм за размразяване.Моя климатик е на ветрилник/между две стени/ и въпреки студа и влагата, само заскрежава питата, без да има лед по нея и дъното.След кра яна 5-12 минутния цикъл питата е чиста и суха.Освен това климатика е прекалено мощен за тази стая.

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    9
    #84

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Това че е прекалено мощен лошо ли е?

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #85

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    pit11, от търсене в Google изкарах, че моделът ти е инверторен. Вярно ли е?
    И ако е така, защо си взел 14-ка за 16 кв.м. при това с изолация?
    Не би трябвало да има общо с размразяването, но знам ли каква му е програмата - може да размразява на време и според големината на климатика. Сигурно ако беше в по-голямо помещение, нямаше да може да се размрази за 7 минути и затова цикълът да е 20.

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    9
    #86

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Да инверторен е. Работата е там че от тази стая имам портал към още една, която е 14 квадрата. Идеята ми беше да отоплявам и двете стаи. Ама аз кат гледам той не може да се справи само с едната. Между другото не съм писал че има изолации. Може проблема пък да е в това че стаята няма изолации и топлото ми да бяга много бързо.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    28
    #87

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Да,но все пак е 14-ка.Колко му е номиналната мощност?

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    9
    #88

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    ТДАВАНА МОЩНОСТ
    - ОХЛАЖДАНЕ 3.5 KW ( 0.9 KW - 4.0 KW)
    - ОТОПЛЕНИЕ 4.2 KW ( 0.9 KW - 5.0 KW )
    - КОНСУМИРАНА МОЩНОСТ
    - ОХЛАЖДАНЕ 1.09 KW ( 0.155 KW - 1.46 KW)
    - ОТОПЛЕНИЕ 1.11 KW ( 0.115 KW - 1.44 KW )

    Кое от това е номиналната мощност?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    28
    #89

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    4.2KW е номиналната,според мен е добре.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    28
    #90

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    А бързо ли достига зададената темература?И винаги ли размразява по 20мин.?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 8 ПърваПърва ... 45678 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Часът на истината 2012 г. - България със сибирски студ
    От buki1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 193
    Последно: 09-02-12, 18:44
  2. Новите клими от Panasonic
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 72
    Последно: 17-08-11, 11:17
  3. Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ
    От justify във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 286
    Последно: 25-02-10, 20:23
  4. Часът на Земята!
    От Profita във форум Коментирай новина
    Отговори: 12
    Последно: 30-03-09, 22:12
  5. За вносителите на клими в България
    От GalinBelos във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 16
    Последно: 27-01-08, 22:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе