Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 119

Часът на истината дойде! - разкажете как се държат Вашите клими

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #16

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    roumen68 в момента влажността на въздуха в Пловдив е 91% а температурата е -12* и съвсем видимо по питата се трупа скреж.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #17

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    roumen68 в момента влажността на въздуха в Пловдив е 91% а температурата е -12* и съвсем видимо по питата се трупа скреж.
    Това е наистина странно! Тук, в Добрич също в момента е -9С, питата е черна и ме е яд когато започне безсмисленото саморазмразяване.
    В момента нямам влагомер, преди имах и знам че при такива ниски температури въздухът става доста сух. Просто наличната влага във въздуха кондензира под формата на скреж и пада на земята, така се изсушава въздуха.

  4. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #18

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Sharp-ове 24-ки с дистанционни на езика на древните от Stargate SG-1 - Пловдив - два броя на 100кв помещение - не знам каква е температурата, но сме по тениски.
    Обаче съм приготвил две газови с пълни бутилки, че ако дойде този час на истината: Климите въобще няма да се държат добре...

    Ако температурите навън се задържат за няколко денонощия под минус 15 градуса, режимът на ток в страната е неизбежен. За ужас на всички метеоролозите съобщиха, че кучешкият студ ще продължи поне до неделя.
    В мразовитите дни потреблението се задържа на високи нива. В 16 часа вчера, за да свети и да се грее, държавата е изгорила тока от 5934 мвт мощности, съобщи Иван Айолов, шеф на "Електроенергийния системен оператор". Това е нормално при зимни условия. За вечерните часове бяха натоварени близо 6600 мвт от енергийната система на страната. Печенето на новогодишната баница и пържолите са изгорили тока от 6860 мвт мощности. Това е своеобразен рекорд, макар да е под нивата от Коледа - близо 7 хил. мвт, обясни Айолов. По думите му в момента енергийната система на страната е на ръба. Ако обаче някъде има авария, системата няма да издържи.


  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    105
    #19

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    roumen68,
    На теория е така...ама на практиката понякога показва друго нещо...
    Убеди се сам и погледни тези три заскрежени климатика снимани от мен преди малко при температура -10.
    http://store.picbg.net/u/10618/8175/75911.jpg
    http://store.picbg.net/u/10618/8175/75909.jpg
    http://store.picbg.net/u/10618/8175/75910.jpg
    Като марки са Панасоник, Санг и третият не можах да го прочета добре.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    105
    #20

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Слагайте кожусите на климите братя!!!

    Ето какво прочетих току-що:

    "Рекордно ниски температури бяха отчетени днес в няколко града на Централна Северна България, съобщиха за БГНЕС от плевенския филиал на Националния институт по метеорология и хидрология при БАН, предаде кореспондентът на БГНЕС в Плевен.

    Температурните рекорди са в Севлиево – минус 31,6 и Кнежа – 27, където през 1993 г. живакът е спрял на минус 26,5 градуса. В Ловеч също е отчетена рекордно ниска за 5 януари температура – минус 19,5. Това е със седем десети градуса по-ниско от стария температурен рекорд от 1993 г. Във Велико Търново температурите днес отново са рекордно ниски. Отчетени са минус 20,2 градуса. Старият рекорд е през 1993 – минус 19 градуса. Въпреки липсата на температурен рекорд днес в Плевен е също много студено – минус 15 градуса. Плевенските метеоролози прогнозират ниски температури и през нощта, но утре предвиждат значително затопляне. Максималните температури утре в Централна Северна България се очаква да се доближат до нулата. /БГНЕС "

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #21

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Kojcho, най-вероятно тези климатици са хванали "снежната премяна" преди да паднат сериозно температурите. Тогава и моят клим се заскрежаваше, но не и до такава степен. Предполагам че собствениците им са ги издували на макс за час-два и после са ги изключвали. Познавам такива хора, които правят точно така и не им идва на акъла просто да намалят температурата вместо да го изключват и да дадат шанс на климатика да се саморазмрази

    Както написах - при мен откакто хвана големият студ, климатика си работи нон стоп на 24С, питата му е черна и при напъните за саморазмразяване нищо не капе.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    105
    #22

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    roumen68,
    Сигурно си прав. И на моят Панасоник питата му сега е суха...но въпреки това се включва на размразяване....
    Но нищо не тече!!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    54
    #23

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Мидеата на баща ми е бетон..,...за сега. ...За Уруру -сарарата,ще кажа само ,че това животно надмина очакванията ми.28-ца. Отдава 3,6 киловата номинални по коталог за отопление,5 киловата максимални.Понеже имаме котка и освен, че трябва да топли нощем 29 квадрата помещение което има 12 линейни метра външни неизолирани стени от които 8,5 кв.м. ПВЦ с обикновен стъклопакет,трябва да се справя и със капризите на домашния ни любимец.През ноща отварям вратата към коридора и оставям процеп около 10 см. фиксиран с табуретка ,за да може писаната да си ходи до тоалетната и да се разхожда без да ни драска по-вратата за да я отваряме.Коридора е голям ,окло 8 кв. и температурата там е 15-16 градуса.В съседната неотопляема стая 13 градуса. На климатика нощем му задавам +20 и средна степен на вентилатора. Температурата в помещението на един метър височина в най-отдалечните от климатика места 19 градуса,при затворена към коридора врата... ...а като стоиш до външното тяло на климатика от него не чуваш ни дума ,ни вопъл, ни стон. Това мерно днес 8-9 часа сутринта при минус 13-15 градуса навън, в София. ...Изкефи ме как размразява ,но тва ще го споделя в съответната тема.И сега е момента да отбележа какво пише в инструкцията за ползване на климатика.С намаляване на температурата навън ,мощтноста на вашия климатик намалява.Когато усетите ,че не ви стопля достатъчно ,ние ви препоръчваме да използвате паралелно с него друг отоплителен уред.....щом от Дайкин го казват ,значи не е срамно при минус 20 да вадим духалките на помощ.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #24

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Fujitsu ASYA12LCC
    Сутринта го спрях! Пълен провал! При зададени 20 през нощта сутринта беше 14 в стаята и повече от 18 не откъсва колкото и да му задавам. И при това мерени в струята му на 4 м. от него. Като спре да размразява пада на 16. Стая 55 кубика. Стая, не плевня. Стандартна панелна като хиляди други. Вярно, че вън беше -19.
    Добре, че има дръвца

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #25

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Luka, при -19C този климатик се е справял чудесно даже!
    От собствен опит знам че под -15С да държиш климатик включен е напълно безсмислено занимание. Компресорът му почти не спира да работи, а ти вкарва леко позатоплен въздух. Една духалка в такива случаи е многократно по-ефективна. За минути ще ти вдигне температурата така както климатика не е успявал в продължение на много часове.

    P.S. Грешно се изразих - при t под -15C климатика да не се изключва, а да му се намали температурата и да се ползва друго отопление.
    Може вече да е споменаван из форума трика как се размразява силно обледененено външно тяло: климатика се включва на режим ОХЛАЖДАНЕ, като към вътрешното тяло се насочва горещата струя от духалка или мощен сешоар. Това е за да се излъже сензора, че в стаята темпеартурата е висока и да почне да охлажда. А почне ли да охлажда - отвън добре ще се размрази.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    37
    #26

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    гр. Г. Оряховица. Нощем: -21C, през деня -16C.
    Китайски Панасоник PW12DKE.
    Външно тяло: чиста пита, с малко лед на дъното. Поливам дънцето сутрин с шише топла вода, за да не се запуши отвора на щуцера. Иначе има и дупки по краищата, които не са замръзнали. Това ме довежда на мисълта, че има лед само по средата на дъното.
    Вътре: при -16гр. през деня, на ниска степен на вентилатора струята е 41гр. Помагам му с духалка да поддържа температура от 22гр. в хол без изолация и със стара дограма гъзовейка.
    Спрях го когато отвън стана -20гр. защото нямаше смисъл да се мъчи

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    31
    #27

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Конвенционален Шарп 9 - Тайланд - 2003г. При -14-15 С навън и при зададени 20гр. с вентилатор на мах. си ги подържа без проблеми, няма обледяване на външно тяло, а по книжка му дават да работи до -10С. Единственият му недостътък е че е шумен, пука пласмасата и е шумна турбината и не е практичен за спалня.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #28

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Цитат Първоначално публикувано от luka
    Fujitsu ASYA12LCC
    Сутринта го спрях! Пълен провал! При зададени 20 през нощта сутринта беше 14 в стаята и повече от 18 не откъсва колкото и да му задавам. И при това мерени в струята му на 4 м. от него. Като спре да размразява пада на 16. Стая 55 кубика. Стая, не плевня. Стандартна панелна като хиляди други. Вярно, че вън беше -19.
    Добре, че има дръвца
    Luka,явно при теб има някакъв проблем може би при монтажа .Миналата вечер моя Фуджи дванайска при -18 гр спокойно си поддържа 22,23 гр в стая 18,5 кв.м и то при половин мощност/3 ампера или 650 вата/ измерена с амперклеща.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #29

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    При мен в момента са пуснати 4 броя 9-ки и 2 броя 21-ци Панасоници инвертори /Малайзия/, много добре работят и на студа, нямат проблеми. Единствено 21-ците се размразяват доста повече ....и то без да има особена нужда, в София не е много влажно. Температурата в стаите е колкото е зададената, засега всичко е екстра.
    Онзи ден доста ме засърбяха пръстите , да пробвам на -16 през ношта, да пусна още една 9-ка да видя как ще потегли на тая температура, но ми дожаля за компресора, а сега ме е яд че не пробвах , защото май тази зима няма да падне пак толкова ниско температурата.
    Предишният рекорд беше успешен старт на -13, за което airclima ме охрачи че се гавря с машините

  18. DEF
    DEF е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    191
    #30

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    ETA- 12ka и GALANZ 12-ka ....през ноща в Повдив беше -17 ....и двата си работиха без проблем и при зададени 24 поддържаха 22.
    Galanz-a когато размразява размразява за по 10 мин- нагнетява газ, вътрешното тяло става цялото бяло от скреж и на 10 мин. изпуска газта и се чува едно изфучаване ..това е :-) . ETA-ta не я чувам кога размразява...размразява тихо и не ми е направило впечатление кога е .
    ДА ЖИВЕЯТ КИТАЙЦИТЕ !!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Часът на истината 2012 г. - България със сибирски студ
    От buki1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 193
    Последно: 09-02-12, 18:44
  2. Новите клими от Panasonic
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 72
    Последно: 17-08-11, 11:17
  3. Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ
    От justify във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 286
    Последно: 25-02-10, 20:23
  4. Часът на Земята!
    От Profita във форум Коментирай новина
    Отговори: 12
    Последно: 30-03-09, 22:12
  5. За вносителите на клими в България
    От GalinBelos във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 16
    Последно: 27-01-08, 22:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе