Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 119

Часът на истината дойде! - разкажете как се държат Вашите клими

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #31

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    тука като чета не знам защо съм дал 3000 лв за 2 климатика ,то произволен климатик за 500 лв топли при -15-20 ...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #32

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    тука като чета не знам защо съм дал 3000 лв за 2 климатика ,то произволен климатик за 500 лв топли при -15-20 ...
    Не винаги, докато едни хора пишат хвалебствия, други поливат яко с топла вода и псуват студеното време, лошо няма

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    54
    #33

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    тука като чета не знам защо съм дал 3000 лв за 2 климатика ,то произволен климатик за 500 лв топли при -15-20 ...
    ....Топлят с 12-ки по 13-15 квадрата помещения.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    54
    #34

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Цитат Първоначално публикувано от DEF

    Galanz-a когато размразява размразява за по 10 мин- нагнетява газ, вътрешното тяло става цялото бяло от скреж и ......
    ...Съжалявам за двойния пост, ама това цялото бяло от скреж наистина ме шокира.

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #35

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    тука като чета не знам защо съм дал 3000 лв за 2 климатика ,то произволен климатик за 500 лв топли при -15-20 ...
    Карах един приятел да си напише мнението за климатика му в офиса (20-22 квадрата), 19-ка, от известна "бургаска" марка , но каза че ако напише каквото мисли без да пести изразни средства, щяли да го баннат от тук, че и мене покрай него

    Така че спокойно, не си се минал.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    152
    #36

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Последно снощи мярнах -21* в 03ч снощи.В Дряново,и отърчах да видя в кухнята Саньо как я кара...Зададени 23-по стайния термометър,който е на другия край на стаята 22.5,надникнах през прозореца-никакво заледяване,скреж и т.н..Турбината е на автоматичен режим,28 -ца е,инвертор,помещението е 50м3-дневна с малък кухненски бокс.а днес цял ден T* не е прескачала 0*...За сметката...не знам,съседите имат -Кобе , и един Самсунг...Втория горкия,както Койчо ги е снимал-ледена бучка,а Кобето-поне надписа му се четеше..Знам,че Сасмсунга е инвертор,Кобето не е...Баси зимата...

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #37

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Daikin FTXS35D поддържа 22гр в 21кв хол с отворена врата към 5кв коридор + 16кв спалня.Сега затворих вратата на спалнята и пуснах там печка,че да не го мъча излишно въпреки,че вън се постопли - само -7 е .
    roumen68 - влажността в София от 3 седмици не е падала под 85% през нощта,около 10 дена имаше мъгла при минус 6-7 градуса (т.е 100% влажност) .Не знам кой го измисли това,че под -2-3 градуса влажността на въздуха е по-ниска.

  10. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #38

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Sumec-китайски с компресор Hitachi,конвенционален,9-ка.Сега у Шопландия е -5 градуса,климатика е сложен на 26 градуса и си прави циклите,включва/изключва.Размразява по-често,по тялото няма следи от замръзване.Оная сутрин на -17 за 5 минути направи 22 градуса в хола.Аз обаче не съм душманин и като падне под -10 го усещам че не е ефективен и помагам с парното за да си прави циклите.Климатика струваше към 700 лева преди 3 години,евтиното невинаги е лошо.Много съм доволен,живот и здраве ще купя и един за спалнята ама по-тих.Вероятно някакъв Панасоник.Комшията има един Sang на терасата който грухти и пъшка много силно без да изключва,явно много се зори.Иначе виждам много климатици които приличат на ледени висулки.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #39

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    roumen68 - влажността в София от 3 седмици не е падала под 85% през нощта,около 10 дена имаше мъгла при минус 6-7 градуса (т.е 100% влажност) .Не знам кой го измисли това,че под -2-3 градуса влажността на въздуха е по-ниска.
    Vanquished, факта си е факт - при зверски студове, говорим примерно от -10С надолу влажността рязко намалява, вече обясних защо. Влагата става на кристалчета и пада на земята. Нека хората тук, при които в момента е под -10С да погледнат питите на климатиците си и да пишат дали са заскрежени. Аз отдавна съм забелязал тази зависимост и всяка зима когато доста паднат температурите - това се потвърждава. Преди имах стаен хигроскоп и при люти зими стрелката му показваше някаква невероятна минимална влажност на въздуха. При никакво друго годишно време и температури въздуха не се изсушава толкова много.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #40

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Относителната влажност си е висока както и да го погледнеш, но абсолютната влажност е по-ниска. Това означава, че водата във въздуха е по-малко. От там и по малко влга се отлага на топлообменника. Сега след студовете като се вдигне температурата относителната влажност ще бъде много ниска и пак няма да ни замръзват климатиците. За повече подробности си намерете i-d(h-d, в зависимост с каква буква е отбелязана енталпията) диаграма.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #41

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Здравейте,
    моя General ASHA09LC , си бачка без ядове . В София си е студено. В 18.5квадрата стая + 1.5квадрата коридорче , при зададени 22 праи 22.
    Днеска е размразил сутринта и после чак сега . Мноооо лек скреж по питата преди да я размрази. Не се зори , даже компресора изключва от време на време (стаята е доста топла по принцип).
    Тва е от мене

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #42

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Относителната влажност си е висока както и да го погледнеш, но абсолютната влажност е по-ниска.
    Да, имам впредвид водните пари във въздуха, които са в газообразно състояние, а не въобще съдържанието на вода във въздуха. Именно водните пари драстично намаляват със студа и преминават в твърдо състояние. И те са от значение как усещаме влажността на въздуха и как се заскрежават климатиците.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #43

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Цитат Първоначално публикувано от 22ovoltov
    Мидеата на баща ми е бетон..,...за сега. ...За Уруру -сарарата,ще кажа само ,че това животно надмина очакванията ми.28-ца. Отдава 3,6 киловата номинални по коталог за отопление,5 киловата максимални.Понеже имаме котка и освен, че трябва да топли нощем 29 квадрата помещение което има 12 линейни метра външни неизолирани стени от които 8,5 кв.м. ПВЦ с обикновен стъклопакет,трябва да се справя и със капризите на домашния ни любимец.През ноща отварям вратата към коридора и оставям процеп около 10 см. фиксиран с табуретка ,за да може писаната да си ходи до тоалетната и да се разхожда без да ни драска по-вратата за да я отваряме.Коридора е голям ,окло 8 кв. и температурата там е 15-16 градуса.В съседната неотопляема стая 13 градуса. На климатика нощем му задавам +20 и средна степен на вентилатора. Температурата в помещението на един метър височина в най-отдалечните от климатика места 19 градуса,при затворена към коридора врата... ...а като стоиш до външното тяло на климатика от него не чуваш ни дума ,ни вопъл, ни стон. Това мерно днес 8-9 часа сутринта при минус 13-15 градуса навън, в София. ...Изкефи ме как размразява ,но тва ще го споделя в съответната тема.И сега е момента да отбележа какво пише в инструкцията за ползване на климатика.С намаляване на температурата навън ,мощтноста на вашия климатик намалява.Когато усетите ,че не ви стопля достатъчно ,ние ви препоръчваме да използвате паралелно с него друг отоплителен уред.....щом от Дайкин го казват ,значи не е срамно при минус 20 да вадим духалките на помощ.
    Не само от Дайкин то казват ако погледнете в книжката на която ида е марка климатик ще видите че климатиците работят нормално до около -15 градуса и то за инверторните за някои примерно HAIER е -7 -8 градусаза MIDEA е до -15 градуса и т.н а иначе по темата вгъщи съм с MIDEA MSG 12 HRI ползвам го трета година като отоплявам стаи от 85 кубика и нямам никакви оплаквания тази нощ вПерник беше -18 градуса и климатика не се предаде при зададена температура от 27 градуса в стаята потдържа 23 като нямам никаква изолация и дограмата е стара единствения недостатък на мидеата спрямо скъпите климатици е че е по-шумен но пък за това цената му ена половината

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    23
    #44

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    HITACHI RAS\RAC E14H2 стая 16квадрата алуминиева дограма и изолация 5см при външна температура -17 и зададени 22 сутрин в стаята е не повече от 18 градуса като климатика се размразява на всеки 45 минути по 5-7 минути външното тяло е леко заскрежено
    MITSUBISHI GA25VA стая 16 квадрата PVCдограма и външна изолация при зададени 23 градуса вътре постоянно е 23 но външното тяло е обледено от долу като под него има мнго дебел лед кадето е капало.Ако някой може да каже дали е нормално ХИТАЧИТО да работи по този начин...

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    54
    #45

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Цитат Първоначално публикувано от lavsho
    Не само от Дайкин то казват ако погледнете в книжката на която ида е марка климатик ще видите че климатиците работят нормално до около -15 градуса и то за инверторните за някои примерно HAIER е -7 -8 градусаза MIDEA е до -15 градуса и т.н а иначе по темата вгъщи съм с MIDEA MSG 12 HRI ползвам го втора година като отоплявам стая от 75 кубика и нямам никакви оплаквания тази нощ вПерник беше -18 градуса и климатика не се предаде при зададена температура от 27 градуса в стаята потдържа 23 като нямам никаква изолация и дограмата е стара единствения недостатък на мидеата спрямо скъпите климатици е че е по-шумен но пък за това цената му ена половината
    ...Ами чел съм книжки ,ама никаде не ми казват , че ако ми е студено с техния уред, да ползвам друг ,това имах в пред вид.Както за никой освен Дайкин не съм чул да предупреди потребителя ,че климатика му е възможно да произнесе поне 8 вида звуци. На мен Дайкин ми гарантират работа на тяхната машина до минус 20 градуса и аз имамам пълно основание да им вярвам безрезервно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Часът на истината 2012 г. - България със сибирски студ
    От buki1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 193
    Последно: 09-02-12, 18:44
  2. Новите клими от Panasonic
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 72
    Последно: 17-08-11, 11:17
  3. Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ
    От justify във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 286
    Последно: 25-02-10, 20:23
  4. Часът на Земята!
    От Profita във форум Коментирай новина
    Отговори: 12
    Последно: 30-03-09, 22:12
  5. За вносителите на клими в България
    От GalinBelos във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 16
    Последно: 27-01-08, 22:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе