Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 60 от общо 60

Препоръчайте ми марка климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #46

    Re: Препоръчайте ми марка климатик

    Да, за Панасоника писах, няма нищо.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #47

    Re: Препоръчайте ми марка климатик

    http://www.bulaircon.bg/products/product-41.html
    Кво е това чудо с тази консумация? Къв е тоа климатик дето харчи 40 лева на година и то сметнато по цени на дневна енергия? Сигурно върви в промоция с печка за дърва...

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #48

    Re: Препоръчайте ми марка климатик

    Това е ДАЙСЕКАЙ ІІІ, почти най-доброто за сега на българския пазар.Във форума писах/ме доста за него.И най-важното - вярно е това, което пише, машината е разкошна.

  5. Junior Member Аватара на b.shterev
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    144
    #49

    Re: Препоръчайте ми марка климатик

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    b.shterev, не бъркай машините , твоята ена сметлинни години/напред/ от това, което сега се продава за Панасоник.
    Нека и аз пак да попитам като малоумните .Значи според повечето от вас тук в форума,аз ще допусна грешка ако махна моя Panasonic CU-E9CKP и поставя примерно Fuji,Fujitsu или General 09-инверторни,независимо,че аз не съм доволен от него,а и тези три марки са с малко по ниска консумация?????Какво бихте ми препоръчали вие за тази спалня от близо 40м3???

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #50

    Re: Препоръчайте ми марка климатик

    Е, не да не си слагаш.Машините ти наистина за перфектни, такива в България не можеш да намериш.Просто 9-ката е голяма за това помешение.Опитай първо с една профилактика и ми се струва, че на умерена цена ще се намери кой да я купи.За 40 кубика една 7-ца на ФУДЖИ, ХУДЖИЦУ, ДЖЕНЕРАЛ е достатъчна.Може и 20-ца на МХИ.За 12-цата повикай свестен сервиз и мисля, че няма да имаш проблеми.

  7. Junior Member Аватара на b.shterev
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    144
    #51

    Re: Препоръчайте ми марка климатик

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Е, не да не си слагаш.Машините ти наистина за перфектни, такива в България не можеш да намериш.Просто 9-ката е голяма за това помешение.Опитай първо с една профилактика и ми се струва, че на умерена цена ще се намери кой да я купи.За 40 кубика една 7-ца на ФУДЖИ, ХУДЖИЦУ, ДЖЕНЕРАЛ е достатъчна.Може и 20-ца на МХИ.За 12-цата повикай свестен сервиз и мисля, че няма да имаш проблеми.
    Ок,мерси отново.Ще опитам с профилактика,ама както си му е редно-всичко.Все пак това лято ще станат 5г. и вече няма да са гаранционни.Ако не се получи ще държа по висока температура за да работи нон стоп без да спира.Сега да питам за другия ми климатик-Panasonic CU-E12CKP.Там вече си е ясно,че ми е малък климатика за помещение от близо 35м2 и височина 2,6м.Там или ще се смени или ще се допълни.Ако се сменя съм решил да е "Нокрия"-14 пак на тези три фирми,има мн. добри показатели.
    Вие какво друго бихте ми препоръчали?????
    А ако се допълни от една 7 пак на тези три фирми тогава общата им номинална мощност на отопление ще стане 7,8 а максималната 11,1.Тогава наистина ще е повече от добре,но все пак ще се консумира доста енергия.Или и там ще спира на моменти 7 и разхода на енергия ще е почти същия както ако е нова 14 "Нокрия"????
    Или да мина само с един конвектор на 500 вата който да помага при нужда единствено????

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #52

    Re: Препоръчайте ми марка климатик

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Това е ДАЙСЕКАЙ ІІІ, почти най-доброто за сега на българския пазар.Във форума писах/ме доста за него.И най-важното - вярно е това, което пише, машината е разкошна.
    Да ма извиниш, ама ако ще да е и дайсекай 30 пак не може да харчи по-малко от един хладилник!

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #53

    Re: Препоръчайте ми марка климатик

    Толкова си е консумацията на машината.Не знам дали е 40 лева, но номинала е 0,63 киловата.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #54

    Re: Препоръчайте ми марка климатик

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Толкова си е консумацията на машината.Не знам дали е 40 лева, но номинала е 0,63 киловата.
    Нищо лично, просто подлагам всичко на съмнение! В рекламата пише 245 kw годишно! При номинална консумация 0,63 kw на час идат 453 kw месечно и си правя извод че рекламата е меко казано подвеждаща!

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #55

    Re: Препоръчайте ми марка климатик

    Е, защо.Често машината работи и под номинала, има време, когато не работи и други такива периоди.Иначе наистина е толкова консумацията.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #56

    Re: Препоръчайте ми марка климатик

    "БЛАЖЕННИ СА ВЯРВАЩИТЕ"

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #57

    Re: Препоръчайте ми марка климатик

    Цитат Първоначално публикувано от ba4_dido
    "БЛАЖЕННИ СА ВЯРВАЩИТЕ"
    Пич, това SEER (годишната консумация, за която говориш) си има определени конвенции за измерване. По същия начин както и EER и COP.
    Да не вземеш да ми кажеш, че колата ти харчи като по книжката?

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #58

    Re: Препоръчайте ми марка климатик

    Естествено че не!!! Моята харчи 40 лева на година (20 литра бензин) и изобщо не я спирам ни зиме, ни лете! Ма сигурно и тя си има СОР... Ти ако искаш вярвай!

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #59

    Re: Препоръчайте ми марка климатик

    Не става дума за вярване.Хиперите на МХИ харчат и по-малко - номинално по около 0,4-0,5 киловата /0,44 по-точно/и това е проверено.Иначе не трябва да пресмяташ номиналната консумация по дните и месеците.Има усреднени стойности, по които се пресмята годишната консумация, за постигане на определени температурни стойности.Така, че не се чуди.Тези показатели на ДАЙСЕКАЙ ІІІ не са нещо кой знае какво.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #60

    Re: Препоръчайте ми марка климатик

    Това с годишните разходи не е сметнато ако го ползваш цяла зима на отопление и цяло лято на охлаждане както правим ние. Заложени са някакъв предварително определен брой часове на работа, които мен изобщо не ме устройват. Това не е годишна консумация в нашия случай, а нещо, прието за еталон и се смята еднакво при всички климатици. Но определено не консумира толкова при 5 месеца х 24 часа/ден зимата и 3 месеца х 24 часа/ден лятото.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Препоръчайте марка контакти и ключове на умерена цена
    От kaki във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 23
    Последно: 26-04-18, 19:24
  2. Преди да питате за марка,модел и вид конвенционален/инверторен климатик!
    От justify във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 8
    Последно: 12-01-13, 12:45
  3. Отговори: 3
    Последно: 25-04-12, 23:49
  4. Моля препоръчайте ми марка/модел добър фотоапарат
    От Hrissy във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 03-07-10, 09:21
  5. Каква марка е този климатик?
    От mitko414 във форум Други марки климатици
    Отговори: 5
    Последно: 31-07-09, 06:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе