Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 41

Евтин инвертор или малко по читав конвенционален?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    80
    #1

    Евтин инвертор или малко по читав конвенционален?

    Здравейте,
    Първо се бях насочил към инвертор мидея 12-ка са монтажа около 900лв, но след като прочетох тук, доста кофти мнения а и продавача ме ритна по кокалчетата, че са имали доста проблеми с тях, започнах да се оглеждам за алтернатива и се спрях на това http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09009498. Гледам сравнително нисък разход на електроенергия и добър COP, въпроса ми е какво мислите за машинката, Ще отоплява около 25 кв.м. тухла среден апартамент всичките комший топлят а се надявам да охлажда и кухнята около 16 кв.м.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re:Евтин инвертор или малко по читав конвенционален

    Конвенционалните панасоници не се справят добре с ниските външни температури. Климатиците им се водят до -5 градуса. Имай предвид, че климатика ще топли и охлажда само една стая. Номера със двете стаи не се получава. Можеш да си купиш марков конвенционален Даикин или Митсубиши. Даикина май е по-евтин. Много много не се вглеждат в COP-овете и енергийните класове, защото те се дават при 7 градуса, при който и най-евтинити климатици топлят. Вайното е какъв е COP-а при -10 градуса. При конвенционален Даикин COP-а при -10 градуса е 2.4. Това означава, че ще топли икономично при ниски температури.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    63
    #3

    Re:Евтин инвертор или малко по читав конвенционален

    Конвенционалните панасоници са с още повече дефекти от Midea - та

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Re:Евтин инвертор или малко по читав конвенционален

    Цитат Първоначално публикувано от bgart
    Конвенционалните панасоници са с още повече дефекти от Midea - та
    Добре е подобни твърдения да се подкрепят с факти. В противен случай човек остава с впечатление, че във форума идват хора с задачата по всякакъв начин да компрометират определени марки и да лансират други. А това е недопустимо и подобни постове ще бъдат трити.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #5

    Re:Евтин инвертор или малко по читав конвенционален

    Цитат Първоначално публикувано от bgart
    Конвенционалните панасоници са с още повече дефекти от Midea - та
    Ще се присъедния към @Lupus - какво значи много дефекти? Знам Панасоници, конвенционални, дето повече от 10 години си бачкат - без профилактика!
    И що пък Мидеата да е база за сравнение по проблеми?

    Сещам се - на един познат му дефектира роторната помпа на Пасата - пича на бензиностанцията вместо нафта сипал 98...
    То и други неща дефектираха тогава...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    63
    #6

    Re:Евтин инвертор или малко по читав конвенционален

    Имам приятел който ги поставя , той каза че в момента конвенционалните Panasonici ,които се предлагат на пазара и които естествено са и по-ефтини дават почти 100 процента дефекти , страшно тънки тръби имали и се сцепвали и изпускали фреона още при поставянето , или ако не се използвал фиксатор след 1-2 месеца фреона го нямало...Иначе съм фен на марката Panasonic - разберете ме добре , но на по-скъпите им продукти , климатика ми е Panasonic invertor Малайзия от който съм доволен и LCD телевизора ми е Панасоник Viera ,който беше с най-добра картина за цената си но беше бая скъп ,макар и не колкото Soni , това е. Panasonic за мен винаги е била малко по-ефтин конкурент , на лидерите , на малко по-тънки цени , но да търсиш ефтин Panasonic на цената на Осака и да очакваш качество.....ДА ама НЕ ....Пример ако един телевизор на Soni струва 1200 лв , а си купиш Panasonic за 950 лв , а не Elite 550 лв или Neo за 600 лв , това означава че си направил допустим компромис между цена и качество , така е и с климатиците разлика няма ...А относно Midea нищо лошо не казвам , напротив !

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #7

    Re:Евтин инвертор или малко по читав конвенционален

    bgart

    Би ли споделил на кои модели Панасоник им се цепели тръбите.
    Питам ,защото от прилично количество монтирани Панасоници нямам такова наблюдение.
    А това ,че Конвенционалните Панасоници не се справят добре с ниските външни температури са несериозни заключения от хора мразещи самата марка.
    Как може да се говори ,че работели на -5 гр.
    Как ви се струват тези цифри? На -15гр.външна и стайна темп.20гр. изходящата струя е 45гр.
    Добре нали и това го прави неработищия на ниски температури конвенционален Панасоник.
    Няма да забравя един клиент на който му правихме профилактика та той сподели,чe зимата на -20 гр.в помеищението е подържал 20гр. Климата беше инверторна 12-ка G-125

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Re:Евтин инвертор или малко по читав конвенционален


    Имам приятел който ги поставя , той каза че в момента конвенционалните Panasonici ,които се предлагат на пазара и които естествено са и по-ефтини дават почти 100 процента дефекти....
    Абе една жена каза на пазара....

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    63
    #9

    Re:Евтин инвертор или малко по читав конвенционален

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Абе една жена каза на пазара....
    Ако не ти е ясно , това е утвърдена система за информиране използвана от ТАЙНИТЕ СЛУЖБИ с голяма доза на сигурност на информацията и необходимостта да се предпази законово източника на информация ,когато попада в случайни лица, какъвто е случая тук , ето защо се започва с : Един мой приярел сподели ,че....и т. н. !
    Така , че едно е на какво ти прилича , а друго действителността..

  12. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #10

    Re:Евтин инвертор или малко по читав конвенционален

    Звучи като оня който чул политическия виц в обществената баня ама бил с насапунисани очи и не видял кой го е казал

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    63
    #11

    Re:Евтин инвертор или малко по читав конвенционален

    Цитат Първоначално публикувано от dragozow
    Звучи като оня който чул политическия виц в обществената баня ама бил с насапунисани очи и не видял кой го е казал
    Точно

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #12

    Re:Евтин инвертор или малко по читав конвенционален

    Цитат Първоначално публикувано от bgart

    Точно
    И обикновено сериозните коментатори представят такива сведения като "непроверени" или "по непотвърдена от други източници информация"...
    Всъщност е по-добре вместо да си говорим празни приказки въпроса на @Tecno да получи конкретен отговор от компетентни хора или информацията на @bgart: "че в момента конвенционалните Panasonici ,които се предлагат на пазара и които естествено са и по-ефтини дават почти 100 процента дефекти , страшно тънки тръби имали и се сцепвали и изпускали фреона още при поставянето , или ако не се използвал фиксатор след 1-2 месеца фреона го нямало..." да бъде опровергана от самия него.
    Защото ако това е факт, фирмата вносител трябва да дръпне шалтера, собственика и да си посипе главата с пепел и да отиде да продава зеленчук на Женския пазар.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #13

    Re:Евтин инвертор или малко по читав конвенционален

    Абе това за 100% спукването на трубите са пълни глупости. Иначе наистина евтините клиамтици имат по тънки тръдби за да са по евтини. Съвсем наскоро на един панасоник му се спука капилярката, но това не е правило. А това дали едни клиамтик толи или не се познава по изходящата темперетатура. Има значени на каква степен на вентилатора с каква температура е въздуха. Преди няколко месеца ви написах как се смята мощността. Необходими са точно данни за дебита на въздуха, но се оказва, че при много от китайските климатици данните са грешни. По отношение на панасониците. Ами то си пише, че са до -5 градуса. Знаеш ли какво става като падната температурите навън под нулата. Телефоните на една фирма която продава и ремонтира панасоник прегряват. Няма да кажа коя е фирмата.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    63
    #14

    Re:Евтин инвертор или малко по читав конвенционален

    Цитат :Съвсем наскоро на един панасоник му се спука капилярката.
    И ако и на другите им се пукат капилярките , пак ли не е правило ?
    Точно за такива дефекти става на въпрос направо си е правило следните компоненти да дават дефект: капилярката , тръбите и електронните платки иначе всичко друго им е ОК , така че КУПУВАЙТЕ смело , а ако не се прецака още в момента винтилите изпускат фреона ако не се направят с фиксатор - само че да не Ви се налага да ги развивате ! Това е ситуцията в момента - менте ! И въобще не ми е кеф , щот ми трябват и на мен още климатици за у дома...

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    63
    #15

    Re:Евтин инвертор или малко по читав конвенционален

    Днес ми монтираха 2 Carrier-а ivertori 9-тки Тайландски 1100 лв. бр , външните тела не са шумни колкото Осака , но все пак дразнят ако си отвън което за мен е минус - , далеч са от Малайзиския ми Panasonic , вътрешните тела на Carrier са почти безшумни на най-слабо , но на по силно се чуват средно + , въздушният поток не може да се регулира от дистанционното по хоризонтала - , а само по вертикала + , пиукащият звук издаван от климатика с цел да покаже че е приел командите от дистастанционното е приятно тих + , екстри почти няма , пластмасата не ми изглежда особенно качествена но за сега не пука + , компресорът е Toshiba утре ще го отворя да видя дали е Тайланд или Японски ,нямаше нито една изкривена алуминиева пластина нито по вътрешния нито по външния топлообменник ,за сметка на това монтажа беше пълна скръб , за вакумиране и манометри "майсторите" не бяха и чували ,единият от двамата майстори беше руса загоряла с тен мацка която зави 4 болта , а двата климатика поставиха за 8-9 часа , като трябва да се има в предвид че къщата е приземан етаж и по-удобна за монтаж на климатици надали има , накрая "спецовете" освен по 150 лв за монтаж на бройка ми взеха и по 20 лв за гумено-силиконовите тръби които отвеждат водата... , yтре ще Ви напиша колко ток ГОРЯТ двата Carriera
    Май в скоро време ще се наложи да си взема още един два климатика , ама незнам какви ???

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?
    От dgenov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 188
    Последно: 16-02-23, 07:58
  2. Конвенционален General или инвертор Midea ?
    От farkash във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 02-12-10, 14:51
  3. Инвертор или конвенционален?
    От valdess във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 19
    Последно: 10-07-09, 15:35
  4. Инвертор или конвенционален?
    От siso92 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 18-02-09, 16:22
  5. Daikin, Fujitsu - инвертор или конвенционален?
    От brainwave във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 22
    Последно: 21-11-08, 21:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе