Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Какъв климатик да си купя?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    54
    #1

    Какъв климатик да си купя?

    значи... аз много не разбирам, но доколкото разбрах задължително е да е инверторен, а не конвенционален нали така?
    Помещенията, който ще се отопляват са 2 стаи и хол. Предполагам, че ще трябва по 1 климатик на помещение?
    А те са съответно - 38, 44 и 70 куб.м. с перфектна вътрешна и външна изолация от по 4см. фибран както на всички външни стени, така и на пода и тавана. Дограмите са нови ПВЦ. Демек опаковал съм се здраво!
    При това положение какви климатици като мощност ми трябват, не питам за марка ами мощност. Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Какъв климатик да купя?

    Ами то мошността е свързана с марката. 9-ка от една марка ще има друга ордавана мощност в сравнение с 9-ка от друга марка. Може и да са еднакви, но си зависи от марката. Най общо казано за двете по малките стаи 9-ки, а за голямата стая 12-ка. Това ако са инвертори.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    54
    #3

    Re: Какъв климатик да купя?

    имаш в предвид, че по добрите марки 9ки топлят, колкото 12ки от стедния клас ли

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    126
    #4

    Re: Какъв климатик да купя?

    Всяка машина си има спецификация топло/студено...даже и най простите климатици на етикета им пише мощността в киловати.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #5

    Re: Какъв климатик да купя?

    Цитат Първоначално публикувано от Markony
    Всяка машина си има спецификация топло/студено...даже и най простите климатици на етикета им пише мощността в киловати.
    Да пише но не се оточнява при каква външна и вътрешна температуеа се отдават тези киловати.И по ради това има разлика между 9 и 9 ка.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Re: Какъв климатик да купя?

    Не е това причината да има разлика между 9-ка и 9-ка. Стойностите за мощностите се дават при еднакви условия. За отопление при външна температура 7 градуса, а при охлаждане 35.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #7

    Re: Какъв климатик да купя?

    Цитат Първоначално публикувано от PifchoBG
    значи... аз много не разбирам, но доколкото разбрах задължително е да е инверторен, а не конвенционален нали така?
    Защо пък да е задължително да е инверторен?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    54
    #8

    Re: Какъв климатик да купя?

    Цитат Първоначално публикувано от ba4_dido
    Защо пък да е задължително да е инверторен?
    не знам, нали това питам

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #9

    Re: Какъв климатик да купя?

    Можеби първо трябва да видиш как работи един инвертор и един конвенционален климатик и тогава да прецениш какво точно искаш! (лично аз леко се разочаровах от моя инвертор, не че имам проблем с машината, по-скоро очакванията ми бяха други) В твоя случай с тази изолация мисля че няма да имаш голяма разлика в сметката за тока! При теб инвертора ще работи като конвенционален (поне докато температурата навън не падне под нулата, т.е. ще работи малко и ще спира! А когато работи ще имаш повече вятър, отколкото топло!

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #10

    Re: Какъв климатик да купя?

    Нека да си работи като конвенционален. Само дето СОР при ниска мощност ще е по-голям от номиналния, който се дава в характеристиките на климатика.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    54
    #11

    Re: Какъв климатик да купя?

    демек, трябва ми конвенционален?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #12

    Re: Какъв климатик да купя?

    Трудно е да се каже! Фуджицуто като тръгне се развърта на макс.... след малко намалява и после спира! Искам да кажа че (според мен) тръгва с максималната си консумация! Това не "изяжда" ли ефекта от икономията? А и икономията едвали може да "потули" дискомфорта от хладния повей!

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #13

    Re: Какъв климатик да купя?

    Цитат Първоначално публикувано от PifchoBG
    демек, трябва ми конвенционален?
    Не бе! Просто трябва да видиш как работят и двата вида системи и тогава да решиш!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    54
    #14

    Re: Какъв климатик да купя?

    е как да ги видя. нали трябва да си ги купя , че да ги видя!

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #15

    Re: Какъв климатик да купя?

    Що бе, нямаш ли познати? Все някой трябва да има климатик! Да предположим че си вземеш инвертор. Пускаш го и той приближава зададената температура и почва да намаля! Поради малкия обем на двете стаи и двойната изолация ще имаш малки топлинни загуби! И климатика ти ще спира често! А когато работи ще е на минимални обороти на компресора и почти няма да топли! Ама ще духа! Демек на един метър от него ще го усещаш повече като вентилатор, отколкото като отоплителен уред! Конвенционалния в режим отопление винаги духа топло, жега и после спира! (все пак зависи от модела, трябва да се поинтересуваш преди да го купиш) Лятото е обратно - инвертора ще духа приятно хладно, а от конвенционалния ще духа студ! Но лятото климатика работи 1-2 месеца, може и когато те няма! А зимата е 5 месеца! С две думи и двете системи си имат предимства и недостатъци и като си купуваш климатик трябва да знаеш какво печелиш и какво губиш! Още повече че няма никакъв смисъл климатика ти да е инвертор ако не работи non-stop! Има и други неща като например че инверторите по-рядко замръзват, по-икономични, по-тихи са но това много зависи от производитела и модела! Но от първия ти пост става ясно че си добре осведомен за възможностите на различните марки и модели!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Какъв климатик да купя 9 или 12 за 20 кв.м.
    От 7712 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 04-09-11, 12:28
  2. Какъв климатик да си купя?
    От lyubo_d във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 24
    Последно: 12-02-11, 22:23
  3. Какъв климатик да си купя?
    От tod_ton във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 24-08-08, 14:52
  4. Какъв климатик да си купя?
    От peshew във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 32
    Последно: 20-12-07, 15:35
  5. Какъв климатик да си купя?
    От zomane във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 03-07-07, 20:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе