Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 49

Екстри при климатиците

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    66
    #16

    Re: КЛИМАТИЦИ- ЕКСТРИ

    Май от многото изолация стайте не могат да дишат,и от там и конденза! Надали има някой конденз със старата дървена дограма.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #17

    Re: КЛИМАТИЦИ- ЕКСТРИ

    to4nia, "добър ден" . Естествено, че е така! На терасата "остъклена",но тип "остъкляване на тераси" ... се готви.. Смених остъкляването на терасата с PVC,резултат: мухъл отвсякъде, непрекъснато тече вода по прозорци,стени и какво ли не(майка ми, си мисли ,че като вали, всичката вода се събирала някъде и затова тече). Сега съм монтирал абсорбатор, надявам се поне да не тече "отвсякъде"..

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #18

    Re: КЛИМАТИЦИ- ЕКСТРИ

    Още "естри"от дистанционното:
    "COIL DRY" - след натискане на бутона Fujitsu-то работи 20 мин на вентилация за да си изсуши вътрешния топлообменник и да не мухлясва.
    После спира.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #19

    Re: КЛИМАТИЦИ- ЕКСТРИ

    Гледам, че си с шапчица и "намордник" , това как да се разбира? Че те е страх от микроби или ,че си доктор по климатици? Залагам на второто! Казвам моето мнение , ако всичко е "еднакво" тогава опираме до "екстрите": дали пепелника е голям или трябва често да се изхвърля. Аз бих избрал с големия пепелник...

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #20

    Re: КЛИМАТИЦИ- ЕКСТРИ

    Саньо при активиране на нощен режим намалява интензитета на светене на светодиодите по вътрешното тяло .. според мен полезно ,тия лампички понякога ме дразнят нощем .. полезна екстра е и наличието на темп. датчик във дистанционното с опция климатика да се ръководи по него при поддържането на температурата

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    66
    #21

    Re: КЛИМАТИЦИ- ЕКСТРИ

    Alexi,нощния режим много намаля скороста на вентилатора и си мисля,че при по студено време просто няма да отоплява оптималто стаята. Аз го държа на AUTO и нощно време като ставам и минавам през хола да го видя как е,климатика работи толкова тихо ,че се едно е на нощен рещем и същевременно като му е необходимо си увеличава сам скороста! Твоя имали такова самопочистване?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #22

    Re: КЛИМАТИЦИ- ЕКСТРИ

    Аз пък си мислех че най-голямата екстра е климатика да работи безотказно и да харчи малко!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #23

    Re: КЛИМАТИЦИ- ЕКСТРИ

    Това не екстра.Това е абсолютно задължително за скъпите клими и не се коментира изобщо.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #24

    Re: КЛИМАТИЦИ- ЕКСТРИ

    to4en моя няма UV лампа ,не ми беше приоритет като го избирах имам теория че екстрите само увеличават цената на климатика а ползата от тях е доста спорна ...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    66
    #25

    Re: КЛИМАТИЦИ- ЕКСТРИ

    Ти да не мислиш,че аз знаех какво купувах,(нито продавача какво ми продава),просто след туй видях,че има разни ЕКСТРИ който още изучавам и останах много приятно изненадан. Мисля,че тази UV лампа предотвратява" миризмите" и подсушава вътр. пита и е по подходяща в режим "ОХЛАЖДАНЕ" но щом така са решили Инженерите така ще бъде! На МИДЕЯТА ми MSB-12HR закупена през 2004г. и работеща безотказно(главно на охлаждане) няма такива ЕКСТРИ,но аз преди да я спра я пускам на режим DRY точно заради това да се подсуши и да няма неприятна миризма при следващото пускане.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    15
    #26

    Re:Екстри при климатиците

    По мое скромно мнение основното е тихата работа на вътрешното тяло,следвана от наличието на плазмичка.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #27

    Re:Екстри при климатиците

    При климатика, май единственото ефективно нещо от "екстрите" си е йонизатора. Останалото е маркетинг...

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #28

    Re:Екстри при климатиците

    Не знам дали йонизатор и плазма филтър е едно и също но тази нощ си легнах в спалнята в 0.30часа след "скоростна отсечка" от 4 големи бургаски мускатови с 3 салати за 2 часа.;Събудих се в 3.40 през ноща отидох да "гася пожари", когато се опитах да си влезна в спалнята ме удари мощно алкохолно-въздушно цунами(чак ми стана неприятно и за момент се замислих дали да не продължа съня си в хола) сетих се да погледна дали работи функцията "AIR CLEAN" на GENERALA ми и видях, че не- пуснах я.След 45 минути всичко алкосъдржащо се във въздуха на спалнята беше нокаутирано и от него нямаше и помен.
    Оттук нататък само климатици с хубав и действащ плазмен филтър.

    що се отнася до Уруро-сарарата на дайкин, днес в офиса на една колежка видях уред за измерване на влажността.На скалата с показанията пишеше от 0 до 30 влажност сух въздух от 30 до 60 влажност-комфорт, от 60 до 100 влажност мокро.КАто имам предвид, че уруро сарарата може да контролира влажността между 50 и 80 процента едва ли бих похарчил вече пари за такава функция-само зоната между 50 и 60 процент авлажност попада в комфортната за човека зона.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #29

    Re:Екстри при климатиците

    И двата ми плазмени филтъра работят прекрасно - и за мен това са полезни екстри.

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #30

    Re:Екстри при климатиците

    Фотокаталитичен филтър - има ли полза от него , от къде може да се купи?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 54
    Последно: 29-03-14, 11:19
  2. Продавам: Лаптоп с екстри
    От Nistel във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 10-02-07, 03:58
  3. XBOX с екстри на супер цена
    От yavor44 във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 19-07-06, 16:02
  4. CASE със екстри..
    От BRABUS във форум Общ - хардуер
    Отговори: 16
    Последно: 30-11-02, 00:09
  5. Екстри за разбирачи
    От Lamia във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 17-03-02, 09:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе