Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 49

Екстри при климатиците

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #31

    Re:Екстри при климатиците

    Не избирайте климатик по филтрите - ефективността на климатика да пречиства въздуха с всичките му там филтри, е твърде малка в сравнение с уредите-въздухоочистители.
    Всеки климатик си има задълвително основен филтър за едри частици прах, чиято основна цел е да предпази вътрешния топлообменник относително чист за да работи климатика ефективно и поради това той покрива 100% от площта на входа на въздушния поток.
    Останалите въздушни филтри в климатика за финно механично пречиставане - каквито и да са те и както и да се рекламират/кръщават от производителите, имат ниска ефективност в използването им в климатиците поради това, че заемат едва 20% от площта на отворите за входящия въздух.
    И като се вземе предвид и по голямото им съпротивление (поради по-голямата им плътност) на тези допълнителни филтри срещу входящата въздушна струя (а вентилаторът на вътрешното тяло и без това не е конструиран да създава силен напорен поток), въздухът на принципа на най-малкото съпротивление ги обтича и заобикаля.
    Поради тези причини - много малка част от въздуха в помещението успява да премине и да се филтрира реално през допълнителните филтри за механична филтрация в климатика.
    Друг, по-различен метод - алтернативен на механичното пречистване, представлява пречистването на въздуха чрез така наречения "плазмен филтър" - електростатично пречистване. При него съпротивлението е по-малко и поради това преминава повече въздух през него. По-ефективен е от механичните филтри и освен това допълнително йонизира въздуха в помещението. Но, за съжаление и той заема твърде малка площ от пътя на входящия въздушен поток и също не постига пълната си целева ефективност, както при един отделен въздухоочистител с такъв принцип на филтриране.

    mxkolev, полза от фотокаталитичен филтър принципно има, но имай предвид и написаното по-горе. Потърси го при търговците на твоята марка климатик.

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на doxr
    Тук е от
    Dec 2006
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    128
    #32

    Re: КЛИМАТИЦИ- ЕКСТРИ

    Цитат Първоначално публикувано от to4nia
    Във стаята с климатика имам влагомер,климатика работи без изк. през деня на 19 гр. след 17ч. на 22гр. влажноста в стаята е около 65-70% което е малко над нормалното,така че аз лично не мога и не ми е нужна тази екстра! Аз съм от РУСЕ и тук климата не е като София например!
    Да кажа за ВТърново - влажността ми с пусната клима падна под 40% взе да ме дразни нощем..(тва лято сложих изолация отвътре).
    Та така тази екстра - изсушаване ми дойде в повече
    Сега се чудя с какво да вдигна влажността...

  4. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #33

    Re:Екстри при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от doxr
    Сега се чудя с какво да вдигна влажността...
    Примерно с това, това или това.

  5. Junior Member Аватара на doxr
    Тук е от
    Dec 2006
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    128
    #34

    Re:Екстри при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    Примерно с това, това или това.
    Меерси
    А това ми хареса: "Ако температурата и влажността/50-60%/ са точни, Вашата цигулка ще Ви благодари!"

    Поразгледах и си избрах това: http://tehnomag.net/eshop.php?body=p...4&pod=3&id=449

  6. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #35

    Re:Екстри при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от doxr
    Меерси
    А това ми хареса: "Ако температурата и влажността/50-60%/ са точни, Вашата цигулка ще Ви благодари!"

    Поразгледах и си избрах това: http://tehnomag.net/eshop.php?body=p...4&pod=3&id=449
    Това за цигулката е интересна екстра, в 3ч. през нощта да ти свирне една соната на Паганини
    Иначе тези бебешките овлажнители са много, въпрос на вкус е какво ще избереш.

  7. Junior Member Аватара на doxr
    Тук е от
    Dec 2006
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    128
    #36

    Re:Екстри при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    Това за цигулката е интересна екстра, в 3ч. през нощта да ти свирне една соната на Паганини
    Иначе тези бебешките овлажнители са много, въпрос на вкус е какво ще избереш.
    Оставете тези глезотии за 100 - 200лв.. Няма ли просто и елементарно решение?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #37

    Re:Екстри при климатиците

    Отвори си вратата към коридора....
    ...само за през нощта...

  10. Junior Member Аватара на doxr
    Тук е от
    Dec 2006
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    128
    #38

    Re:Екстри при климатиците

    Взех от Метро 1 овлажнител - Файрлайн за няма и 50кинта - засега доволен

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    121
    #39

    Re:Екстри при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от doxr
    Оставете тези глезотии за 100 - 200лв.. Няма ли просто и елементарно решение?
    Цветя....

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #40

    Re:Екстри при климатиците

    аз тази година се радвам на окото на моя дайкин. миналата зима ме дразнеше, може би тази когато удари студа ще го изкюча , но за сега още съм го оставил.
    око-то ще се търси и при следваща машина.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #41

    Re:Екстри при климатиците

    окото трябва да се избоде щото не съм видял да действа читаво .. един познат в чудо се видя с Хайер с око .. не топли и това е .. след като му избодохме окото се оправи

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на doxr
    Тук е от
    Dec 2006
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    128
    #42

    Re:Екстри при климатиците

    Споделете, моля, впечатения за опциите в/у дистанционното на Генерала - ЕКОНОМИ и СЛИИП.
    Понеже, когато отивам на работа,или в спалнята, сега просто свалям темпа на 18С'.

    По-добре ли ще е ако чуквам економи..или?

  16. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #43

    Re:Екстри при климатиците

    економи се ползва само над +7 +10 градуса когато няма нужда от форсаж на компресора демек да го ограничиш до номинал а, да не се пърже на макс. при първоначалното пускане.

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #44

    Re:Екстри при климатиците

    Той ако няма нужда да се пържи няма и да го прави. Карай си с настройките на температурата. Машината знае какво да прави.

  18. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #45

    Re:Екстри при климатиците

    Аз си я полавам функцията економи до +7гр. защото до тази темп. все още го пускам и спирам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 54
    Последно: 29-03-14, 11:19
  2. Продавам: Лаптоп с екстри
    От Nistel във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 10-02-07, 03:58
  3. XBOX с екстри на супер цена
    От yavor44 във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 19-07-06, 16:02
  4. CASE със екстри..
    От BRABUS във форум Общ - хардуер
    Отговори: 16
    Последно: 30-11-02, 00:09
  5. Екстри за разбирачи
    От Lamia във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 17-03-02, 09:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе