Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 116

Няколко истини и мита за японските климатици

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #31

    Re: Няколко истини и митове за японските климатици

    По принцип японците слагат даже в документациите едни надписи "FOR USE ONLY IN JAPAN". Изнасяш им ноу-хау-то.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #32

    Re: Няколко истини и митове за японските кли&#

    това мисля е за "американски домакини" да не мушнат штепсъл за 100в в контакт на 220., не че нещо им изнасяш технологиите. То пък едни технологии ... платка+компресор+радиатори, какво толкова има в един климатик за криене? Който се занимава с промишлен шпионаж ще чака по този начин да си "открадне" технология?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    66
    #33

    Re: Няколко истини и митове за японските климатици

    dgenov,приказвам за нови машини и за климатици на реномирани марки не на (фотоапарати и разни дребни техники)-както ти заявяваш. Че то по-твойте приказки било лесно те ако направят тези машини с фабричен траф кой БАЛАМУРНИК(не искам да обидя някой) ще си купи тези за Европейския пазар с тези параметри? И за фотоапарата да ти кажа,на един познат баща му ходил в Япония на екскурзия миналата година кажи речи нищо не си купил-било много скъпо. Щом на сина си купил само някаква блузка и като му я подарил му казал тука 5 такива щях да му купи ама нали щото от Япония! Та тоз същия си купил един фотоапарат(някъкъв Японски) за спомен и в самолета почнал да го разглежда и каква да види Произ. в Китай,че като се развикал от възмощение умрели да се смеят с него!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #34

    Re: Няколко истини и митове за японските климатици

    Тъй като съм се забавлявал да пиша писма на доста от гигантите в бранша като Тошиба, Дайкин и Саньо все с един и същи въпрос защо в България не мога да си купя върха на технологията от техните марки. Най ми хареса отговора от Дайкин, те много любезно ми отговориха, че желанието им е да задоволяват конкретните изисквания на конкретният пазар и ме насочика към дилъра им за България и конкретно да съм си избрал от най-новата им серия Уруру Сарара, аз естествено им отвърнах , че тази серия в България е два пъти по-скъпа и с почти 2 единици по-нисък СОР. Естествено отговор не получих. А Тошиба ме предупредиха, че не поддържат гаранция и не носят отговорност за машината закупена от мен, но помолиха да ги осветля как съм я пуснал на нашият стандарт, след като им написах как, те пак ми отвърнаха, че благодарят за избора ми и, че даже са готови да ми помогнат ако имам технически проблем с машината. Обаче изобщо не отговориха на въпроса ми защо машините които продават тук са с толкова ниски показатели. Преди почти четири години моята Тошиба беше с СОР 5. А относно вноса в България мога да кажа, че е абсолютно легален казвам го защото това е част от работата ми. Нелегален е износа от Япония. Но количествата са толкова нищожни , че съответните японски митнически власти не проявяват интерес.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    66
    #35

    Re: Няколко истини и митове за японските климатици

    Какво значи за България"ЛЕГАЛЕН" или "НЕЛЕГАЛЕН" щом Държавата в лицето на органите който трябва да отговаря за това нехаят всеки сам си решава! Но ти сам си се убедил,че"гигантите в бранша като Тошиба, Дайкин и Саньо " даже и незнаят с какви хора си имат работа и, че техните машини работят с трафове и то доста добре!

  7. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #36

    Re: Няколко истини и митове за японските климатици

    Големите корпорации много добре си знаят нещата, но просто не се занимават с глупости ... С тия "органи" и "държавата" го обърна на политика ... кво ти пука, кой квото може - да го прави, принципно съм ЗА свободното движение на стоки - няма лошо(все пак не говорим за оръжие и наркотици, а за битова електроника).

  8.  
     
  9. DaGa
    Guest
    #37

    Re:Няколко истини и мита за японските климатици

    За други марки незнам, но Панасоник имат един модел ТЕ9ДКЕ и ТЕ12ДКЕ който са си япоснски, но за съжаление спряха да ги произвеждат. Дизайна на вътрешните тела беше мн добър, и откъм разход изобщо не харчеха много.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #38

    Re:Няколко истини и мита за японските климатици

    ТЕ е малайзийски модел ,само в БГ се продава за японски .. но си е хубав за времето си

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    99
    #39

    Re: Няколко истини и митове за японските кли&#

    Цитат Първоначално публикувано от dgenov
    Ееееее тея егати и дърводелците, потребителите да не ядем доматите с колчетата? Как може да му изрежат табелката, все едно няма да разбереш - мнооого плитка измама?!? ... да ги напишеш кои са и да ги порицаем публично!
    Та за 100в за Япония които са произведени, не може ли да им преправят трафчетата още в завода и да ги пускат същите и за ЕС? Защо трябва за 220в да са съвсем други моделите(по-смотани)? Много скъпи ли ще ни дойдат на нас тия за Япония които са произведени или какво ли?
    Не ,няма да ни дойдат толкова скъпи ! Чисто и просто скъпото идва от това че тия гьотферени,тарикатите които ще ни ги продадат,надуват цените СТРАШНО МНОГО !!! ОК,лошо няма,бизнес....ама те направо се оливат, това е факт. И да тъпо е че на нашият пазар идват хубави модели с огромно закъснение и със още по ОГРОМНИ цени Спекула му е майката....

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    99
    #40

    Re: Няколко истини и митове за японските климатици

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Как ги внасят - те си знаят. Истината е, че българинът има уникален шанс да закупи същите машини, които се продават в Япония. Пък който иска - никой никого не насилва. Дано само си спазват гаранциите и след години.
    .....на "УНИКАЛНИ" цени

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #41

    Re:Няколко истини и мита за японските климатици

    Като гледам, по-скоро твоите климатици са на "уникални" цени. Що up-ваш тая стара тема...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    99
    #42

    Re: Няколко истини и митове за японските кли&#

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    ...Най ми хареса отговора от Дайкин, те много любезно ми отговориха, че желанието им е да задоволяват конкретните изисквания на конкретният пазар и ме насочика към дилъра им за България и конкретно да съм си избрал от най-новата им серия Уруру Сарара, аз естествено им отвърнах , че тази серия в България е два пъти по-скъпа и с почти 2 единици по-нисък СОР. Естествено отговор не получих....Обаче изобщо не отговориха на въпроса ми защо машините които продават тук са с толкова ниски показатели...
    Какво ще кажеш за следният сценарий: Тамошните машини са с наистина много по-добри показатели от тукашните,във всеки клас.И тъй като интереса винаги е клатил феса,е напълно възможно "нашите" електроразпределителни дружества ( то не останаха такива де "НАШИ") да фалират ако всеки 2-ри или 3-ти мине на такъв вариант за отопление зимата. А съгласи се,че това е един доста голям процент от енергопотреблението в студените зимни месеци.И така де,за картелно споразумение говоря.А всички симпозиуми и международни конференции за глобално затопляне всякакви други еко простотии са ала бала. Щатите са един от основните замърсители,но не ги е*е от нищо,никой и никакви протоколи То ако става въпрос технологии има сигурно и за КОП 100,тъй както има отдаавна технология за задвижване на ДВГ с вода,но нали се сещаш че трябва да има някакъв по "нормален",как да кажа,някакси по-"естествен" прогрес в технологиите ...просто предположение, разбирай го както искаш

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    99
    #43

    Re:Няколко истини и мита за японските клима

    Деяне,кво да ти кажа. За техника парите не ми се свидят.Било то инструменти,компютър или нещо друго...ако ще е гарга да е рошава. Не и за нещо което надявам се искрено, ще си избие парите във времето и на което ще разчитам да ме топли през зимата и да ми дава някакъв живец през лятото. Това е моето мислене.Иначе ако мислиш че нямах желанието да ги взема на някакви по-нормални и по-лесно преглъщащи се цени,много се лъжеш! По принцип съм ги взел по един кредит за енергийна ефективност.Именно 20-те % (които слава богу успях да си върна) ми вдъхнаха смелост да дам една шапка пари за нещо което иначе вече взе морално да остарява. Взеха ми здравето от рзкарване , то не бяха документи,то не беше чудо.Чак взех да съжелявам,сериозно!!! Но,вече след дъжд качулка. Сега ги имам и се радвам че съм с тях. Надявам се да ми е топло и във къщи и в джоба Отделен въпрос е че жена ми ми пили при всеки удобен случай за тях

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #44

    Re:Няколко истини и мита за японските климатици

    Я да видим една бакалска логика - с парите от европейските машини, производителите си дотират ниските цени на японските машини.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    99
    #45

    Re:Няколко истини и мита за японските климатици

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Я да видим една бакалска логика - с парите от европейските машини, производителите си дотират ниските цени на японските машини.
    ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Добри ли са японските климатици?
    От Sasi във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 18-09-13, 19:27
  2. Маркови климатици - заблуди и истини
    От TRICHKO във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 245
    Последно: 11-07-12, 23:30
  3. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05
  4. Да разсеем мита за евтиния Дурон!
    От The_UFO във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 37
    Последно: 02-06-02, 11:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе