Резултати от 1 до 13 от общо 13

Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    5
    #1

    Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy

    Здравейте,

    Отскоро имаме два климатика MHI. Засега всичко изглежда наред и вършат добра работа.
    Имам няколко въпроса свързани с някои от функциите им. В книжките идващи с тях има отговори на въпросите "Как?", но не и на "Кога?", "Защо?" и т.н.

    1) Каква е идеята на Econo режима на работа? Има ли реално някаква по-голяма икономичност спрямо да речем Lo режима на вентилатора? Или тази икономичност се постига за сметка на поддържането на температура различна от зададената? И каква всъщност е идеята да се поддържа температура различна от зададената с 1.5 или 2.5 градуса в този режим?
    2) Каква е идеята на Sleep? Подобно на горното се споменава нещо за поддържане на температура с 3 или 6 градуса различна от зададената в зависимост дали е в режим охлаждане или отопление... Може би идеята е свързана със спане, но не мога да схвана точно защо ще искам промяна на температурата с 6 градуса различна от зададената...
    3) На колко време е хубаво да се извършва почистването, което се задейства с "топлийката"?
    4) На колко време е хубаво да се извършва алергенното почистване?

    Ще се радвам, ако някой може да даде инфо, понеже никакви хинтове по горните въпроси не можах да намеря в книжката.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy Industries

    Виж сега, тези еконо модета са конметирани много. Най-икономично е ако вентилатора е максималана степен. Тога климатика работи най-ефективно и съответно ще работи на по-ниска мощност. Това се отнася най-вече за отопление. Лятото много много не го мисли. Sleep режима-ти най-вероятно постепенно намалява или увеличава температурата в зависимост от това дали си на отопление или охлаждане. Уш за по-комфотно спане и т.н. Абе всичко е ала бала. Най-важното, което трябва да знаеш е, че клиамтика на най-тих вентилатор е нефективен и се ползва само нощем. До някъде и от там идват тези повишавания и намалявания на температурата с цел да ти е по-икономично.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #3

    Re: Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy Industries

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Виж сега, тези еконо модета са конметирани много. Най-икономично е ако вентилатора е максималана степен. Тога климатика работи най-ефективно и съответно ще работи на по-ниска мощност. Това се отнася най-вече за отопление. Лятото много много не го мисли. Sleep режима-ти най-вероятно постепенно намалява или увеличава температурата в зависимост от това дали си на отопление или охлаждане. Уш за по-комфотно спане и т.н. Абе всичко е ала бала. Най-важното, което трябва да знаеш е, че клиамтика на най-тих вентилатор е нефективен и се ползва само нощем. До някъде и от там идват тези повишавания и намалявания на температурата с цел да ти е по-икономично.
    Много точно!!!

  5. Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    5
    #4

    Re: Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy Industries

    Мерси за отговорите!
    Значи Sleep и Econo режимите просто ще ги игнорирам.
    Аз досега само на Lo ги държах вентилаторите, но явно трябва да сменя през деня да са на High.

    А някаква идея по трета и четвърта точка?

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    6
    #5

    Re:Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy Industries

    Това което аз съм прочел е :

    Econo - намалява настоените градуси с 1.5 - 2, т.е излизаш за бачкане, и вместо да променяш градусите му цъкваш Econo и си излизаш.
    Аз през деня слагам на ауто, а през ноща за да не го чувам го слагам на low.
    В случай че искам да затопля по-бързо го перкам на high или med.

    Относно sleep функцията, и на мен ми се струва много тъпа. За какво ти е зимата след като си го настроил на 24 през ноща, като се събудиш да е -6гр ??

    Функцията за почистване, която се активира с "топлиика", се използва когато климатика работи на режим охлаждане. Тогава след като веднъж тази функция бъде активирана с топлиика, при всяко спиране на климатика, тои ще си върти турбината на вътрешното тяло два часа. Идеята е да се махне конденза за да не се сдобиват ефекти като бактерии/мухъл/миризми във вътрешното тяло и тръбата за конденза. Аз лично при мен съм го пуснал и лятото след изключване на климатика, тои си затваря жалузите и продължава да си върти два часа ( върти се само турбината на вътрешното тяло, външното не участва ).


  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    108
    #6

    Re:Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy Industries

    И сега ако кажете какви модели МХИ-та имате ................. ехеееееееееее .................

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    49
    #7

    Re:Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy

    SRK25ZG-S
    какъв е тоя номер стоплийката?
    аз на еконо оставям климатика зимно време като не сме вкъщи,както и през нощта.
    а sleep въобще не ползвам

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #8

    Re:Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy

    Каква топлийка? Ако питаш за бутона на дистанционното, под който пише clean - той е за да активира изсушаването на вътрешното тяло след изключване при режим охлаждане. Като го натиснеш, ти се появяват едни звездички на дисплея на дистанционното. И после при всяко изключване на климатика след охлаждане 2 часа върти вентилатора на затворен климатик, за да го изсуши.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    99
    #9

    Re:Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Каква топлийка? Ако питаш за бутона на дистанционното, под който пише clean - той е за да активира изсушаването на вътрешното тяло след изключване при режим охлаждане. Като го натиснеш, ти се появяват едни звездички на дисплея на дистанционното. И после при всяко изключване на климатика след охлаждане 2 часа върти вентилатора на затворен климатик, за да го изсуши.
    Чудя се да я активирам ли функцията или не. Сега за сезона (летният) реших да си сложа филтрите (фотокат. и алерген.) и да почна да охлаждам вече , че почна много много да не се диша. Та има ли смисъл от тази функция или само ти скъсява живота на турбинните лагери?? .....А при уруруто има ли някакъв аналог на клийна от МХИ ?

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #10

    Re:Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy

    Ествествено, че я активираш. Тя и зимата да е активирана, просто не се включва при спиране на климатика, понеже той знае на кой режим е работил.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    99
    #11

    Re:Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy

    Благоддаря деяне.И аз така си помислих , но не бях сигурен. Знаех че зимата конденза е във външното тяло а вътрешното е топло ( па нали се топлим) и функцията си беше изключена . Не съм ги пускал от 2-3 месеца и сега,когато се започнаха жегите мисля да ги мятам пак,но се замислих много за тия плесени и аромати. Не ми се иска да ги пръскам и т.н. още на 3-тата седмица. И в тази връзка,има ли подобен на клийн режима от МХИ и при Дайкин?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #12

    Re:Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy

    Не...

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #13

    Re:Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy

    Ванко, понеже ме интересува този въпрос за Дайкините - как да се избягва вмирисване на климатика, ще задам същия въпрос в раздела за Дайкин, иди и отговори моля те.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици Mitsubishi Heavy
    От dindo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3460
    Последно: Вчера, 13:29
  2. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  3. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  4. Няколко въпроса относно работата на Mitsubishi MSZ-GE35VA
    От Vesi.j. във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 40
    Последно: 08-04-13, 10:33
  5. Няколко въпроса за Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA
    От kuky във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 51
    Последно: 09-10-12, 12:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе