Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Мидеа MSV1-12HRN1 vs Fujitsu ASHA12LGC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    34
    #1

    Мидеа MSV1-12HRN1 vs Fujitsu ASHA12LGC

    Привет на всички !
    Мога ли да помоля за няколко компетентни мнения от форума, при избора на климатик. Ако човек се порови достатъчно дълго из нета, ще изкара за всеки модел по някой проблем. Затова спрях да се ровя и единствено тук чета мненията относно - кой ? кога? какво? и т.н. Та да се върна на питането си :
    При стая около 25 кв. с западно изложение /спалня и само ще се спи в нея/, с външна изолация и 5 камерна дограма, най-ниски темп. през зимата на 2009 при неотопление около 13 градуса при -15 навън, какво ще ми препоръчате от избраните 2 климатика. И ако предположим че средната темп. в стаята през зимата /ако не се отоплява през деня/ е около 15-16 градуса-дали да се оставя да работи климатика през деня.
    Наясно съм кой е по-добрия - но дали си заслужава разликата в цената !
    Мидея - http://www.midea-bg.com/bg/products/.../msv1_12_hrn1/
    Фуджицу - http://www.bulclima.com/klimatici-i-...eral/asha12lgc
    Благодаря на разбралите и отзовалите !

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Re:Мидеа MSV1-12HRN1 vs Fujitsu ASHA12LGC

    За спалня LGC-то, по тихо е.

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #3

    Re:Мидеа MSV1-12HRN1 vs Fujitsu ASHA12LGC

    12LGC е по мощно вземи него за 25м2.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #4

    Re:Мидеа MSV1-12HRN1 vs Fujitsu ASHA12LGC

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    За спалня LGC-то, по тихо е.
    edi1, ако си беше сложил 12LGC в спалнята, не мисля, че сега щеше да го препоръчваш. Не се заяждам . Просто, моя е в спалнята и знам "малките неудобства", които този модел създава по време на сън .

    bat_Valio, 12LGC не се слави като особено тих модел. За него са характерни шумове, от пукащи пластмаси, породени от рязката промяна на температурата, във вътрешното тяло, свързано с начина му на работа.
    На второ място, не е изключено да се чува шум, наподобяващ течаща вода, при стартиране и спиране на компресора. Този шум е характерен за климатиците от тази марка и се дължи на движението на фреона по тръбите.
    Трето. Начина на работа на този климатик има една особеност, която в началото ме радваше, но сега намирам за недостатък. При "развъртане", климатика се стреми да заработи с повишена мощност. Поради това в началото те "блъсва" една гореща/студена вълна, в зависимост от режима на работа. Това е както при конвенционалните климатици. Сравнявайки го с другия ми климатик, който се развърта плавно и постепенно, запазвайки комфорта в помещението, намирам това решение на конструкторите за не особено удачно.
    За да не те наплаша излишно, ще кажа, че за тези пари 12LGC е добър избор. Като цяло, климатика си работи добре. Но според мен, не е за спалня.

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #5

    Re:Мидеа MSV1-12HRN1 vs Fujitsu ASHA12LGC

    Лично аз нямам в къщи този модел но от монтираните Fuji12LGC не съм имал оплаквания относно шумове. А за течащата вода преди години имах два еднакви модела Мицубишита и едното с по дългия тръбен път правеше такива шумове.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #6

    Re:Мидеа MSV1-12HRN1 vs Fujitsu ASHA12LGC

    Значи е по-шумен от LDC-то, моя също топли спалнята,но нямам проблеми с шумове.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Живее в
    Елхово
    Мнения
    79
    #7

    Re:Мидеа MSV1-12HRN1 vs Fujitsu ASHA12LGC

    Моят е монтиран в спалнята и спокойно си спя даже на LOW режим на вентилатора, шумовете от фреона са силно преувеличени

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #8

    Re:Мидеа MSV1-12HRN1 vs Fujitsu ASHA12LGC

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Лично аз нямам в къщи този модел но от монтираните Fuji12LGC не съм имал оплаквания относно шумове. А за течащата вода преди години имах два еднакви модела Мицубишита и едното с по дългия тръбен път правеше такива шумове.
    Мнението ми е лично, а не обобщаващо. Изхождам от личен опит, разговори с хора, притежаващи климатик от този модел и от прочетено във форума. Ще се повторя: климатика е добър за парите си, но има вероятност да се появят паразитни шумове(и то не малка) ,описани в предния ми пост. Не 100%, но има такава възможност.

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Значи е по-шумен от LDC-то, моя също топли спалнята,но нямам проблеми с шумове.
    Ами, LDC е малко по-друг клас . Така че, от него се очаква да е по-добър като поведение.

    Цитат Първоначално публикувано от gogaresko
    Моят е монтиран в спалнята и спокойно си спя даже на LOW режим на вентилатора, шумовете от фреона са силно преувеличени
    Ела ми на гости и ще чуеш как "шуртят чешмите" . Нямам намерение да плюя модела. Все пак аз съм си го избрал и знаех, че може да се появят тези симптоми. Споделям лични наблюдения и тези на мои познати.


  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    34
    #9

    Re:Мидеа MSV1-12HRN1 vs Fujitsu ASHA12LGC

    А по отношение на това дали да бачка и през деня какво ще кажете. Ако няма да работи по цял ден дали си заслужава разликата в цената/въпреки изброените предимства/.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    83
    #10

    Re:Мидеа MSV1-12HRN1 vs Fujitsu ASHA12LGC

    Няма да ти е икономичен инверторния климатик така.По добре конвенционален или духалка. За да е икономи4ен само намаляваш температурата.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #11

    Re:Мидеа MSV1-12HRN1 vs Fujitsu ASHA12LGC

    Цитат Първоначално публикувано от bat_Valio
    А по отношение на това дали да бачка и през деня какво ще кажете. Ако няма да работи по цял ден дали си заслужава разликата в цената/въпреки изброените предимства/.

    Зимата, ако го изключваш може някоя сутрин да се събудиш и на мястото на компресора да има скрап, особено при минусови температури.По -добро решение е вместо да го изключваш да го оставиш на минимална температура-миналата година октомври дженерала 12 LD(от подписа) ми направи сметка от 12 лева за целия месец.Ако 12-20 лева на месец ти се виждат много -изключвай, но да не ти се наложи да търсиш компресор.

    През зимата никой не може да каже със 100% сигурност точно какви ще са температурите, така че не рискувай.

    П.П. за разликата в цената не знам да ли си струва, защото нямам мидея и не съм ползвал досега тази марка климатик.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #12

    Re:Мидеа MSV1-12HRN1 vs Fujitsu ASHA12LGC

    На молбата ти за компетентни мнения едва ли ще получиш тук,а по скоро мнения от собственици на даден модел

    [/quote]При стая около 25 кв. с западно изложение /спалня и само ще се спи в нея/, с външна изолация и 5 камерна дограма, най-ниски темп. през зимата на 2009 при неотопление около 13 градуса при -15 навън.

    При тези условия Мидеята ще ти свърши работа.Колегата avast3 ти е казал няколко думи за Fuji12lgc,аз пък ще ти кажа нещо за тази Мидея.Специялно този модел може би е най-доброто изпълнение конвенционален климатик на Мидея.Много тих на най- слабата степен,но когато е на тази степен няма да ти стопли 24м2,изка се поне на втора или трета скорост които също са тихи.Когато се размразявя не му пукат пластмасите като на другите Мидеи.До -15 може да се разчита на него,но по-надоло едвали.Може да го иключваш през деня.А дали си заслужава разликата в парите,трябва да ги имаш и двата и сам да си прецениш.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    162
    #13

    Re:Мидеа MSV1-12HRN1 vs Fujitsu ASHA12LGC

    В момента съм на гости при сестра ми, която има 9 LD. Сравнен с 12LGС в нас не мога да забележа разлика в децибелите. Спал съм и на двата модела и не са ме притеснявали през ноща. Сестра ми ползва климатика от близо 2 г. и за сега не се е оплакала от изброените специфични шумове, аз ползвам моя от 3 м. и също не съм забелязал тревожни шумове.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #14

    Re:Мидеа MSV1-12HRN1 vs Fujitsu ASHA12LGC

    Цитат Първоначално публикувано от sirgeorge
    В момента съм на гости при сестра ми, която има 9 LD. Сравнен с 12LGС в нас не мога да забележа разлика в децибелите. Спал съм и на двата модела и не са ме притеснявали през ноща. Сестра ми ползва климатика от близо 2 г. и за сега не се е оплакала от изброените специфични шумове, аз ползвам моя от 3 м. и също не съм забелязал тревожни шумове.
    Вероятно другият ми климатик, ме е разглезил. Ако 12LGC е тих, то тогава на Hitachi-то в съседната стая мога да направя само

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    162
    #15

    Re:Мидеа MSV1-12HRN1 vs Fujitsu ASHA12LGC

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    Вероятно другият ми климатик, ме е разглезил. Ако 12LGC е тих, то тогава на Hitachi-то в съседната стая мога да направя само
    Говоря за шумове от преливане на фреон и пукане на пласмаси. Иначе като шум от вътрешното тяло мога да кажа, че е може би след моделите на DAIKIN и Toshiba. Имам впечатления от FTXS25 и 10SKVP (макар по спецификации да се водят по-шумни от 12lgc).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1
    От Kaar във форум Климатици Midea
    Отговори: 330
    Последно: 10-09-18, 20:06
  2. Midea MSV1-12HRN1 - не размразява !?
    От nikito535 във форум Климатици Midea
    Отговори: 31
    Последно: 14-02-13, 20:12
  3. Има ли проблем моя MSV1-12HRN1 ето и снимка
    От zaho_cool във форум Климатици Midea
    Отговори: 7
    Последно: 12-02-13, 09:24
  4. Мидеа MSG-12HRN1 ИЛИ MSV1-09HRN1 за 13м2.Препоръчайте ми?
    От nikito535 във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 26-01-11, 23:17
  5. Мидеа MSG-12HRN1 или Мидеа MSV1-12HRN1.
    От valerko във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 12-06-10, 01:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе