Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 32
Like Tree2Одобрявам

Midea MSV1-12HRN1 - не размразява !?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Blagoevgrad, Bulgaria
    Мнения
    22
    #1

    Midea MSV1-12HRN1 - не размразява !?

    Здравейте от май месец си купих климатик Мидеа МSV1-12HRN1 през лятото не забелязах никакав проблем. Охлаждаше много добре, но с настьпването на зимата по-точно при падане на темперетурата под 0 климатика не прави дефорс и целия се покрива с лед при мьгла и при валеж на сняг.Това продьлжава в рамките на един-два дена докато не го изгася и не го изчистя с топла вода.През това време климатика не спира за почивка работи постоянно.Извиках техниците измериха му налягането казаха че е нормално (36 BARA IKLU4VA PERKA 32 BARA VKLU4VAPERKA) Смениха ми трьбния датчик и ми казаха да го наблюдавам но не направи дефорс. През деня беше топло около 15 г и направи тогава дефорс. Извиках ги втори пьт мен ме нямаше вкьщи жената ми каза че само са го видяли и са питали какво е правил тя им обяснила че през изминалите две денонощия не е правил дефорс. Ще бьда благодарен ако някой даде информация от какво е Зададена температура 25 вентилатор мах

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:Midea MSV1-12HRN1 Не размразява ?

    Моя, същият като твоя, но 18-ка съм го забелязал, че не прави дефрост, ако си изключва външният вентилатор поради висока температура отчетена от датчика на вътрешния топлообменник.

    На това и трябва да обърнеш внимание. В режим отопление, при работещ компресор изключва ли се външният вентилатор. Вътрешният вентилатор задължително на максимална скорост и провери чист ли ти е вътрешният топлообменник и турбината.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Blagoevgrad, Bulgaria
    Мнения
    22
    #3

    Re:Midea MSV1-12HRN1 - не размразява !?

    Да изключва вентилатора на вьншното тяло при 36 бара включва перката при 32 бара видях го. Вьтре вентилатора е на три топлообменника е чист

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #4

    Re:Midea MSV1-12HRN1 - не размразява !?

    Докато не спре да изключва вънка вентилатора дефрост няма да видиш.

    Климатика вътре изключва ли поради достигане на зададената температура?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Blagoevgrad, Bulgaria
    Мнения
    22
    #5

    Re:Midea MSV1-12HRN1 - не размразява !?

    Да изключва. Зададен е на 24 г вентилатор на три, поддьржа около 21г в стаята, която е 17 м2.

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #6

    Re:Midea MSV1-12HRN1 - не размразява !?

    Сега външните температури са отрицателни. Някак си не ми се вярва, ако вътрешният топлообменник и турбината са чисти, а също и скоростта на въртене на вентилатора е нормално висока да изключва външният вентилатор. Ти сигурен ли си, че вътрешното тяло е на 12-ка, да не са ти сложили вътрешно на 9-ка.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #7

    Re:Midea MSV1-12HRN1 - не размразява !?

    Аз си мисля че може да е леко презареден и от там да идва високото налягане.Ако може да пробвате да го заередите с 980гр. а не както по-старите с 1050гр. при мен имаше положитилен ефект при промяната.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    45
    #8

    Re:Midea MSV1-12HRN1 - не размразява !?

    Да и моята 9-ка MSV много трудно влиза в дефрости.Отдавам го на недостатък на програмата за размразяване на самия климатик,просто така е направен.При сух студ и време като в момента в София -2,-4 градуса няма проблеми и топлообменника не се заскрежава.Вали ли обаче или е влажно с мъгла е кофти.Резултата е силно заскрежена пита,в следствие лош топлообмен и не достигане на градуси.При мене даже като се случи събитието дефрост климата е толкова заскрежен че 10-те минути са недостатъчни и в долната част остават 15-тина сантиметра скреж превърнат в киша а после в лед.Как го вкарвам аз в дефрост:обикновенно го държа на 23-24 градуса с фолоу ми и вента на макс.като видя че е почнал да мяза на снежен човек,изключвам фолоуми то и му задавам28 градуса.ако не почне до 10 мин да размразява след тази операция му слагам вента на ауто или на минимум.ГАРАНЦИЯ до макс 20минути е започнал да размразява.Предполагам със задаването на високи градуси избягвам това дето ВАЛЕН е казал по горе за спирането на външния вентилатор.Това е от мен а ако остане ледец след дефроста няколко канички вряла водичка.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    45
    #9

    Re:Midea MSV1-12HRN1 - не размразява !?

    Иначе интересното е ,че дори заскрежен струята е доста топла е не като с чист топлообменник но пак топли в смисъл дори при-10 си ми прави в кухнята 22 градуса е вярно работи като инверторния ми панасоник без да спира.Определено си се справя само тоя дефрост да го бяха решили по по интелигентен начин.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Blagoevgrad, Bulgaria
    Мнения
    22
    #10

    Re:Midea MSV1-12HRN1 - не размразява !?

    Мерси за сьвета. Сега ще го прбвам на 28 г да видим как ще бьде. Явно трябва да кажа на техниците за количеството фреон.Благодаря на всички за отзивчивостта ви.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    45
    #11

    Re:Midea MSV1-12HRN1 - не размразява !?

    То ако е чист външния топлообменник не ти трябва дефрост тогава и на 30 градуса да го сложиш пак трудно става .При заскрежена пита обаче действа поне при мене.Не е лоша машинката за парите си виш в темата за Дайкин за кво иде реч,там пък им размразяват на 20-40 минути.Ебати а колко пари са тези климатици?То от толкова дефрости не могат да затоплят.Панасоника ми размразява на 50 минути но от -12 нататък.Сега от два три дена май изобщо не е размразявал и е чисто всичко.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #12

    Re:Midea MSV1-12HRN1 - не размразява !?

    Най-добре е да не се пипа фреона. Повече фреон, отколкото трябва не означава повече топлина дори е обратно: повече фреон - по-високо налягане - по-малко топлина.

    Аз обаче не вярвам, че тая обикновена Мидейка при -5°С външна температура и поддържана в стаята 22-25° загрява вътрешния топлообменник чак до 52° и поради това изключва външният вентилатор. Ако беше април това можеше да мине и като първо априлска шега. Още малко я изкарахте, че работи по-добре от инвертор на Hitachi струващ двойно повече.

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #13

    Re:Midea MSV1-12HRN1 - не размразява !?

    Единствения според мен начин да прави това налягане е въздух в системата останал при монтажа. Имал съм подони случаи и при източване вакумиране и ново зареждане всичко си идва на мястото. Лично аз имам MVS1-12HR и MSV1-12HRN1 наистина при този модел не му хващам логиката на дефроз. Онези дни при по студеното време правеше дефроз през час иначе не моога да кажа през колко го прави но не ми остава никога лед след дефроз.
    Единствената корекция която съм направил е че съм извел датчика ето така и подържа много точно температурата .
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Blagoevgrad, Bulgaria
    Мнения
    22
    #14

    Re:Midea MSV1-12HRN1 - не размразява !?

    Дефорс при мен се получава при по-топло време. Когато температурата падне под плюс 10 г надолу дефорс не се получава. При натрупване на лед от сняг или мьгла сьм го наблюдавал в продьлжение на два дена за да включи дефорс но не се включва изключение направи вчера сутринта направи само един единствен дефорс. РАЗМРАЗЯВАНЕТО ГО ПРАВЯ АЗ С ТОПЛА ВОДА. Дори и при замрьзнал топлообменник изходящата температура е около 45г, при входяща е около 22 - 23г. И при през ноща сьм го наблюдавал да работи с 1 - 2 почивки.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Blagoevgrad, Bulgaria
    Мнения
    22
    #15

    Re:Midea MSV1-12HRN1 - не размразява !?

    При монтажа на климатика го вакумираха. Вакумирането беше около 5 минути. Вьзможно ли е след вакумирането да е останал вьздух?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1
    От Kaar във форум Климатици Midea
    Отговори: 330
    Последно: 10-09-18, 20:06
  2. Има ли проблем моя MSV1-12HRN1 ето и снимка
    От zaho_cool във форум Климатици Midea
    Отговори: 7
    Последно: 12-02-13, 09:24
  3. Отговори: 60
    Последно: 08-01-13, 14:11
  4. Отговори: 6
    Последно: 16-05-11, 21:20
  5. Ниско температурен кит за MIDEA MSV1-12HRN1
    От niki721220 във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 11-07-10, 23:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе