Страница 1 от 23 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 331
Like Tree4Одобрявам

Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #1

    Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Предлагам, всеки, който има впечатления за MIDEA MSV1-12HRN1 да сподели впечатленията си тук!
    Функциите на климатика са описани ТУК (макар и друга серия, но пак от същата фамилия).



    Това е СЕРВИЗНАТА КНИЖКА на модела, а това тук са схемите на НИСКОТЕМПЕРАТУРНИЯ КОМПЛЕКТ, предлаган отделно като опция за работа при температури от -15оС и надолу.
    Остава да си напишете Вашето мнение/впечатление!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    139
    #2

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Аз съм с него вече почти 1 година.
    Ще идват монтажниците за профилактиката(45 лв)
    Що годе съм доволен от него. Има си много екстри както и е с красив дизайн.
    Но когато темперетурите паднат под 0 въздушната струя е по-хладничка в сравнение когато е +5 гр например навън и така топли по-малко не знам нормално ли е това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #3

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Първо, твоя климатик Мидеа - какъв модел точно е - MSV1-12HRN1 или MSV1-12HR?!
    MSV1-12HRN1 е с фреон R410, докато MSV1-12HR е с по стария фреон.
    Зимата - при отопление, макар и при външни температури под 0оС - постига ли зададени вътрешни примерно 22-24оС?
    Усещането ти за "топла въздушна струя" от вътрешното тяло е субективно и затова е важно да гледаш термометъра дали реално достига комфортни градуси.
    За всеки случай - провери за признаци за загуба на фреон! Когато е в режим отопление - разгледай питата на външното тяло, когато започва да заскрежава - ако заскрежи неравномерно по хоризонтала - има загуба на фреон. Знаеш ли, дали са ти вакумирали системата при монтажа?
    Ако не са - не очаквай от тях някакъв професионализъм и дано не опреш до сервиза им!
    А тези 45лв. дали са много или малко - сам прецени според работата, която ще извършат - вложен труд и материали, а и колко минути ще се помотаят.
    Всъщност, ако искаш да ползваш 3 годишната търговска гаранция - приготви се да дадеш към 100-тина лева отгоре ей така (на 2 вноски) - за тъй наречените уж "профилактики". Ако не ти се дават въпросните пари отгоре - спокойно си оставаш и ползваш гарантираната от закона 2 годишна пълна и безплатна гаранция - без да даваш и левче за каквото и да било.
    От коя фирма си го закупил климатика?

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    MSV1-12HRN1 или MSV1-12HR Притежавам ги и двата замених с тях японските инверторни втора употреба клими и сега с 4бр конвенционални имам по малка сметка за ток отколкото с японските инвертори. Разликата между MSV1-12HRN1 или MSV1-12HR е само 4лв в сметката в полза на MSV1-12HRN1.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    139
    #5

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Kлиматика ми е MSV1-12HRN1
    Зимата - при отопление температури под 0оС достига 22 някъде.
    Закупен от Зора Варна
    а монтажа е от Клима Системс и не ми го вакуумираха

  7. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #6

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Кофти монтаж значи! Иначе, VeleV.Klima има наблюдения и би могъл да сподели дали топлят при -10оС примерно и има ли му на твоя нещо.
    VeleV.Klima, наистина ли е толкова добър този модел спрямо японските? Оставам с впечатлението, че според zaho_cool - на отопление около и под 0оС не са добре? Дай мнение.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #7

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Как си мислиш ако не топли дали ще си монтирам и то два от този модел.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #8

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1


  11. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #9

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Климатика не е лош ,но си е конвенционален и върши работа(охлажда и отоплява )помещения до 50 кубика,но има по-добър вариант и той е MIDEA MSV1-12HRDN1 за помещение до75 кубика върши перфектна работа и е на цена около 1000 лв.Най-спокойно твърдя че е на нивото на по-старите модели на някои класни марки.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #10

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Е, то хубаво, ама ако ще намесваме инвертори - по-добре е да си купим марков такъв.
    Силата на Мидея (до момента) е най-вече в конвенционалните. Поне така мисля, но поправете ме, ако греша!
    Гледах най-новия инвертор на Мидея Galaxy C180 DC Inverter и наред с дизайна, екстрите и добрите показатели (охлаждане/отопление) - някак си пак не надскача новите си събратя от другите марки.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #11

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Има ли модел на Midea с ЕТРВ?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #12

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Това на книга с какво прескача или не няма нищо общо с работата на машината. Мидеята в ценива диапазон си е един чудесен климатик който ще да го вярва. На мен дори не ми се е налагало да отварям инвертор на мидея за ремонт това го потвърждават и други колеги.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #13

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Съгласен съм с теб!

  17. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #14

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    ЕТРВ-то дали има нещо общо с работата на машината...?А дали има нещо общо със сметката за ток...?Защо има инжекциони на колите ,а не си ползват карбуратори...?Лично аз съм виждал руски(забележете -руски )кондиционер от 1966 година с ТРВ...?защо ли за похабили толкова месинг вместо да му сложат една капилярка...?Да явно става въпрос за цената на машината и за масовото производство...

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #15

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Има това е трв със стъпково позициониране и електроно управлените но повреди ли се климатика е за никаде. А вярвай ми случва се това. Аз съм на мнение че по проста конструкция по дълъг живот по малко% дефекти и лесно ремонтирване.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 23 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Midea MS12F-12HRN1 F6 - всичко свързано с този модел
    От krasiika във форум Климатици Midea
    Отговори: 16
    Последно: 10-09-14, 22:36
  2. Midea MSV1-12HRN1 - не размразява !?
    От nikito535 във форум Климатици Midea
    Отговори: 31
    Последно: 14-02-13, 20:12
  3. Отговори: 60
    Последно: 08-01-13, 14:11
  4. Отговори: 6
    Последно: 16-05-11, 21:20
  5. Ниско температурен кит за MIDEA MSV1-12HRN1
    От niki721220 във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 11-07-10, 23:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе