Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 23 от общо 23

Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    193
    #16

    Re:Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от chachoto
    Да мога и ще го замеря новия 229ХВ. 228 ХВ слиза до 180вата и държи и на 160вата слиза но за кратко и спира.Лятото е друга бира работи под 100вата и държи така с часове.
    Ще чакам с нетърпение резултата.Може да слиза малко по-ниско и заради това да има по-голям APF, въпреки че май причината е в новата конструкция на вътрешния топлообменник

    В ляво е 229XB, а в дясно 228XB.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #17

    Re:Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi

    Еми според мен, колкото по-надолу слиза един климатик, толкова по-нисък му става АПФ, защото ако подържа примерно 70вата, то от тези 70 вата 30-40 са фиксирана консумация, без която не може и реално само 30-40 са за компресора, които дори и с КОП 8 да работи в този момент, пак усреднено прави 4 примерно. Иначе по темата 221PDR за спалнята, и 409 XB за хола, ако държи човека на Панасоника. Много хора за казвали, че Национал/Панасоник имат по-големи турбини и по-силна струя, което води и до по-високи нива на шум и дори и chachoto в другата тема го е написал, а все пак той има 3 подобни клими. То е и вярно, че при тоя клас клими разликите в шума и комфорта са толкова незначителни, че надали човек, който няма и двете машини ще може да направи разликата, но все пак, а и купувайки 2 клими от най-висок клас на 2 топ марки, ще може да види и за в бъдеще кое му харесва на него и кое предпочита Във всеки случай каквото и да избере м-у тия 2 машини няма да сбърка според мен

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    150
    #18

    Re:Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от eddy
    Много хора за казвали, че Национал/Панасоник имат по-големи турбини и по-силна струя, което води и до по-високи нива на шум и дори и chachoto в другата тема го е написал, а все пак той има 3 подобни клими.
    Да ме извини колегата eddy, както и всичко останали, защото съм пълен лаик по въпроса с климатиците.

    Все си мисля, че по-голямата турбина предполага по-голяма производителност /от към обема на въздух, преминал през нея/.Някак си не мога да повярвам, че инженерите от Панасоник/Национал не знаят това и не са взели необходимите мерки
    Та според моите разбирания това би могло да се "компенсира" с оборотите на турбината.

    И за да се опитам да потвърдя това, което мисля:
    Миналия понеделник ми монтираха Тошиба RAS -В10 SKVP-E на мястото на Национал Е-281А.Стаята беше отоплявана до последния момент, за разлика от стаята, където беше изместен Национала, която не беше отоплявана.И двете машини бяха пуснати на най-ниска степен на турбината.
    Категорично по-тих беше Национала, не само по мое мнение а и по преценка на монтажниците.

    Надявам се другата седмица да мога да споделя това-онова за Панасоник CS 229xb Все пак са си малко роднини с Национала

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #19

    Re:Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от Николай Стефанов
    Все си мисля, че по-голямата турбина предполага по-голяма производителност /от към обема на въздух, преминал през нея/.Някак си не мога да повярвам, че инженерите от Панасоник/Национал не знаят това и не са взели необходимите мерки
    Та според моите разбирания това би могло да се "компенсира" с оборотите на турбината.
    Мисля, че не си далеч от истината . В къщи имам 2 климатика. И на двата, по каталог, им дават долу-горе еднакъв дебит на въздуха. Единият е с по-голяма турбина, но работи значително по-тихо, благодарение на по-ниските обороти на турбината, при зададена една и съща степен на вентилатора от дистанционното.

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    4
    #20

    Re:Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi

    От доста време се каня да пиша и ето, че най накрая дойде време и аз да се похваля. Преди три месеца се сдобих с две прекрасни "Тошиби" - Toshiba Daiseikai V 10 PKVP-E и Toshiba Daiseikai V 13 PKVP-E и съм много доволен от избора, който направих. Искам да използвам момента за да благодаря на всички от този форум, които ме насочиха към тези машини. Наистина направих страхотен избор
    А сега искам и да питам нещо, което не ми е особено ясно. По принцип в характеристиките е описана функция самопочистване. Как се активира и дали електрическото почистване на въздуха (активиращо се с бутон PURE) активира и самопочистването на климатика. В ръководството за употреба пише, че самопочистването на климатика продължава около четири часа и не трябва да се прекъсва за достигане на оптимален резултат. Иначе филтрите ги почиствам на всеки три до четри седмици. И за малко щах да пропусна да попитам още нещо. От седмица-две в долната част на решетката на външните тела се образува конденз няколко капки с кафеникав цвят. Някой има ли идея от какво може да се получава това и имам ли основание да се притеснявам. Машините си работят безупречно, но незнам дали това е нормално. Благодаря предварително на всички, които ще отговорят.

  7. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #21

    Re:Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi

    Явно има около вас някой който се топли на дърва и за това и има мръсен конденз.Или пък засмуква мръсен въздух /прах/ който се лепи по топлообменника.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #22

    Re:Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi

    Самопочистването означава подсушаване и озониране на топлообменника след изключване намашината, след като машината е работила поне 10 минути на охлаждане, за да унищожи влагата и разни гадове, ако са се завъдили такива.Тя е автоматична и се включва само след работа на режим охлаждане и наистина си продължава 4 часа.А за другото колегата е прав.Моя ДЖЕНЕРАЛ работи на около 4-5 метра от един комин и няма да ти казвам какъв цвят имат конденза и решетката на външното тяло.С PURE се включва плазмената касета за пречистване на въздуха при отопление или охлаждане и тази функция е различна от самопочистването.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #23

    Re:Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi

    Здр. след всяко спиране на климатика се задейства функцията/самопочистване/ и наистина е дълготрайна - поне при мен. Ако искаш да я спреш, натискаш стоп повторно. Видимо държи филтрите много по-чисти от другите ми клими в къщи но това не означава, че са идеални и не трябва да се чистят. За да го направят от Тошиба, значи има за какво да е така.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?
    От bgt123 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 06-06-23, 20:10
  2. Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy
    От dindo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 286
    Последно: 24-02-22, 14:34
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 17:48
  4. Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy
    От dindo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 7
    Последно: 22-12-07, 11:52
  5. Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy или Fujitsu
    От valmon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 26-10-07, 16:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе