Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 42

Помощ за избор на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #16

    Re:Помощ за избор на климатик

    Както искаш. Аз от двата модела посочени от тебе бих избрал да се ядосвам в студовете с Митсубишито.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #17

    Re:Помощ за избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от sarti
    Какви съвети,какви пет лева.Питам конкретно кои от двете марки да си избера,парите са си мои и ще ги давам аз .Дайкин Фуджи и тем подобни не ща.
    Скачай на който и да е! Все тая!

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #18

    Re:Помощ за избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от sarti
    Може и така да е ,но не съм и фен на марката .Просто се чудя между двата климатика кой да избера.
    Взимай квото си решил, пък каквото стане.Така или иначе не си посочил каква температура искаш ergo НЯМАШ претенции за температурата в стаите които ще топлиш с климатик, така че колкото и градуса да е явно ще се чувстваш добре.


    След категоричния ти отговор убеден съм, че и сервизната поддръжка е без значение
    Иначе з а мен си в подобна ситуация:

    дайкин FTX50GV

    или

    в по лошия случай Фуджитсу 12 ЛД

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    150
    #19

    Re:Помощ за избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от sarti
    Какви съвети,какви пет лева.Питам конкретно кои от двете марки да си избера,парите са си мои и ще ги давам аз .Дайкин Фуджи и тем подобни не ща.


    Изолацията с фибран от вътрешната страна ли е, или така ми се стори?Колко е дебел фибрана?Само на стените ли има изолация ?

    Иначе марките не са това, което бяха.Всички имат добри и калпави модели.

  6. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    5
    #20

    Re:Помощ за избор на климатик

    Sarti аз съм от Русе и ползвам 12 LGC който е с номинал 4 квт, отоплявам хол 20 кв.м около 52 куб.м. с изолация. Миналата седмица като бяха паднали температурите на -10 и беше влажно се озори машината, подържаше 22-23 градуса но всеки час правеше по 15 мин дефрост. Ако имах финансовата възможност когато го купувах, без да се замисля щях да си взема 12 ЛДЦ. Все пак на търговеца приоритета му е неговия интерес. Пожелавам ти успех в избора, защото не са малко парите, а ще се ползва дълго време машината!

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #21

    Re:Помощ за избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от sarti
    Какви съвети,какви пет лева.Питам конкретно кои от двете марки да си избера,парите са си мои и ще ги давам аз .Дайкин Фуджи и тем подобни не ща.
    За всяка стая си избери по един от моделите, разположи ги по желание.При този избор и при тази ситуация няма значение какво ще сложиш, все ще имаш блокче при мъгла и студ.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    34
    #22

    Re:Помощ за избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    За всяка стая си избери по един от моделите, разположи ги по желание.При този избор и при тази ситуация няма значение какво ще сложиш, все ще имаш блокче при мъгла и студ.


    И аз бих ти препоръчал Mitsubishi - то , ако си решил да избираш м/у двата.
    Иначе наистина май ти трябват машини с НОМИНАЛНА мощност около 5 киловата.
    Успех!


  10. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    156
    #23

    Re:Помощ за избор на климатик

    ШАРПА е с по-висок максимум:6 кВт, а това е от значение при температури под нулата.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    15
    #24

    Re:Помощ за избор на климатик

    Благодаря на всички който се опитаха да ми помогнат в избора ,преди малко се върнах от магазина като си капарирах два от този модел..http://www.klimaticiruse.com/bg/klim...ayae-xp12ghr/, спрях се в крайна сметка на тях защото номиналната мощност е по висока от другият модел на ШАРП ,а самият търговец ми даде писмена гаранция че климатикът работи на ниски градуси.Утре ми ги монтират и се надявам температурата малко да се понижи за да ги тествам.Очаквайте отзиви.

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #25

    Re:Помощ за избор на климатик

    Това е по-добрия вариант.Този модел на ШАРП работи добре.И пак ми се струва, че няма да ти стигне мощност при мъгла, влага и ниска температура.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #26

    Re:Помощ за избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от sarti
    Благодаря на всички който се опитаха да ми помогнат в избора ,преди малко се върнах от магазина като си капарирах два от този модел..http://www.klimaticiruse.com/bg/klim...ayae-xp12ghr/, спрях се в крайна сметка на тях защото номиналната мощност е по висока от другият модел на ШАРП ,а самият търговец ми даде писмена гаранция че климатикът работи на ниски градуси.Утре ми ги монтират и се надявам температурата малко да се понижи за да ги тествам.Очаквайте отзиви.
    Дано те топлят.Отзиви ще чакаме едва другата петък,събота и неделя, когато по прогноза дават сняг и минусови температури.


    http://sinoptik.bg/?lid=100727221


    http://sinoptik.bg/?lid=100727523

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    134
    #27

    Re:Помощ за избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от sarti
    Бре момци, ако данните за мощностите при отопление от този сайт са верни, то тази машинка ще се окаже извънземна технология. Я сметнете COP-овете при min и max. Най-лошия COP май е при номинал.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #28

    Re:Помощ за избор на климатик

    http://www.sharp.eu/cps/rde/xchg/sce...2GHR&cat=20505 ето му ги данните, машината е една от най-добрите на пазара в Европа.С двойно-ротационен компресор е.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #29

    Re:Помощ за избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от IMonev
    Бре момци, ако данните за мощностите при отопление от този сайт са верни, то тази машинка ще се окаже извънземна технология. Я сметнете COP-овете при min и max. Най-лошия COP май е при номинал.
    ТАКА Е, само че той не е КУПИЛ GHR модела, а само HR модела...

    Ето виж каква е разликата http://www.eurovent-certification.co...rech=15#search

    между двата климатика.

    Колкото пъти погледна този Шарп ХР модел толкова пъти си представям LGC модела на фуджитсу...с разликата от 600 лева....

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #30

    Re:Помощ за избор на климатик

    Май си е променил избора, дава линка на GHR, освен ако не се е объркал.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ в избор на климатик
    От Dinko Nikolov Nikolov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 19-10-14, 12:45
  2. Помощ за избор на климатик
    От bogi25 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 37
    Последно: 01-07-14, 23:03
  3. Помощ при избор на климатик
    От sashomasho във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 33
    Последно: 04-05-11, 19:17
  4. Помощ за избор на климатик
    От Sunny във форум Климатици Haier
    Отговори: 5
    Последно: 04-08-07, 17:10
  5. Помощ при избор на климатик
    От nero във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 19-11-05, 17:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе