Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 48

Молба за помощ за избор на климатици

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #16

    Re:Молба за помощ за избор на климатици

    Я вземи сложи 36HTRS. "Малко" скъпичък идва, ама казват че кефа цена нямал.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    13
    #17

    Re:Молба за помощ за избор на климатици

    Ще ви кажа как стои въпроса при мен до момента. Отново започвам да се обърквам. Нека да не добавяме повече модели на климатици към досега изброените, освен ако някой не се сети за някоя добра машина, която ги превъзхожда. Иво, Дайкина 36HTRS е брутален, но такава е и цената му, за съжаление

    aruba_man, ако предлаганите климатици от теб са подовите, които намерих, то за съжаление няма да станат поради липса на физическо място на пода. Ако става въпрос за Дайкин FTX25 (и съответно FTX35), то ще ги спомена в списъка:

    Спални:
    1. Дайкин FTX25G - 1140лв
    2. SANYO ZK25X - 1240лв (1390лв - 150лв монтаж примерно)
    3. Тошиба 10SKV2-E - 1100лв (не го намирам във варненските сайтове)


    Дневна:
    1. Дайкин FTX35G - 1260лв
    2. Toshiba RAS-13PKVP-E Super Daiseikai V - 2500лв
    3. Toshiba RAS-10PKVP-E Super Daiseikai V - 2250лв
    4. Тошиба 13SKVP-E - 2250лв (каква е разликата с RAS-13PKVP-E?)
    5. Fujitsu 12LGC - 1200лв

    Въпроса ми е следния - да се опитаме да изберем оптималния вариант базиран и на ценовата инвестиция. Т.е. дали Тошибата заслужава над 1250лв повече от Дайкина базирано на консумация на енергия за периода на експлоатация (дали се избиват парите и си заслужава двойната инвестиция)?


  4. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #18

    Re:Молба за помощ за избор на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от IVO-1977
    кефа цена нямал.
    Твоя или неговия?
    Цитат Първоначално публикувано от velikoff
    Ще ви кажа как стои въпроса при мен до момента. Отново започвам да се обърквам. Нека да не добавяме повече модели на климатици към досега изброените, освен ако някой не се сети за някоя добра машина, която ги превъзхожда. Иво, Дайкина 36HTRS е брутален, но такава е и цената му, за съжаление

    aruba_man, ако предлаганите климатици от теб са подовите, които намерих, то за съжаление няма да станат поради липса на физическо място на пода. Ако става въпрос за Дайкин FTX25 (и съответно FTX35), то ще ги спомена в списъка:

    Спални:
    1. Дайкин FTX25G - 1140лв
    2. SANYO ZK25X - 1240лв (1390лв - 150лв монтаж примерно)
    3. Тошиба 10SKV2-E - 1100лв (не го намирам във варненските сайтове)


    Дневна:
    1. Дайкин FTX35G - 1260лв
    2. Toshiba RAS-13PKVP-E Super Daiseikai V - 2500лв
    3. Toshiba RAS-10PKVP-E Super Daiseikai V - 2250лв
    4. Тошиба 13SKVP-E - 2250лв (каква е разликата с RAS-13PKVP-E?)
    5. Fujitsu 12LGC - 1200лв

    Въпроса ми е следния - да се опитаме да изберем оптималния вариант базиран и на ценовата инвестиция. Т.е. дали Тошибата заслужава над 1250лв повече от Дайкина базирано на консумация на енергия за периода на експлоатация (дали се избиват парите и си заслужава двойната инвестиция)?
    Моделите, които ти предложи аруба_мен са подовите.
    Цяла зима най-много оплаквания във форума от различно естество има за FTX25/35 и 12LGC.
    Цената на Саньото от 1390лв. е с монтажа.
    10PKVP според мен може да е недостатъчен за всекидневната.
    Избиването на инвестицията от тока може да не дойде скоро.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #19

    Re:Молба за помощ за избор на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от velikoff
    Т.е. дали Тошибата заслужава над 1250лв повече от Дайкина базирано на консумация на енергия за периода на експлоатация (дали се избиват парите и си заслужава двойната инвестиция)?
    Не определено. Дали машината заслужава парите си - спор няма.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    13
    #20

    Re:Молба за помощ за избор на климатици

    Точно от този отговор се притеснявах :-) Нещо като спор за BMW и Opel примерно :-)

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #21

    Re:Молба за помощ за избор на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от velikoff
    Точно от този отговор се притеснявах :-) Нещо като спор за BMW и Opel примерно :-)
    Ми не... като между Лада и Хюндай. И двете имат по 4 колела, двигател и кормило. И двете ще те закарат до от Варна до София и обратно. Дали си струва... всеки сам си преценява.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #22

    Re:Молба за помощ за избор на климатици

    Поддържам колегите - 2 САНЬО за спалните и 13SAVP-E за хола, макар според мен и 10-ката ще се справи идеално с тези 21 квадрата.Колкото до шума на ТОШО, тези 26 дб са много условни, под ЛОУ има още 3 степени на АУТО режим на турбината.Моя синковец вече 3 години спи под 10-ката на ТОШИБА без никакъв проблем.Най-основната разлика между ІІІ и V серия на ТОШИБА е компресора и дизайна.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #23

    Re:Молба за помощ за избор на климатици

    Аз съм твърдо против този модел на Саньо.Един приятел си взе 3 такива + 35-цата на своя глава.Просто няма такъв студ при по-студено време.Свалих големия напълних го наново и го преместих в една от спалните и му сложих 12LDC на негово място и сега има само две стаи в които е топло като 35цата се справя относително добре за спалня-50мкуб.Не знам може проблема да е бил в монтажа,защото бяха с по 5-6 метра тръби и каза че не са били вакумирани.Но е факт че при по студено време не могат да се сравняват с други климатици.А колегите ще попитам дали са слагали термометър и ампер клещи на 25-ца при студено и влажно време.Мога да направя и снимки ако някой не е съгласен с мен.
    Вярно е че са малки стаите,но ...

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    177
    #24

    Re:Молба за помощ за избор на климатици

    Цяла зима най-много оплаквания във форума от различно естество има за FTX25/35 и 12LGC.

    Защо реши така?

  12. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #25

    Re:Молба за помощ за избор на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от ferdi
    Цяла зима най-много оплаквания във форума от различно естество има за FTX25/35 и 12LGC.

    Защо реши така?
    Аз не съм го решил, следя редовно форума за климатици и то се набива на очи.

  13. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #26

    Re:Молба за помощ за избор на климатици

    от това sanyo в няколко теми вече има оплаквания. трябва да се внимава като се оразмерява.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    13
    #27

    Re:Молба за помощ за избор на климатици

    Благодаря, именно затова са ми полезни подобни съвети и мнения, за да се сподели опита/информацията за проблемните и хубавите модели. Засега към Тошибата няма негативни отзиви, така че ако 12LGC отпадне, то той ще е за дневната. За спалнята обаче не станаха много варианти при отпадане на Fujitsu Asya09, Daikin FTX25 и Sanyo ZK25X.

  16. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #28

    Re:Молба за помощ за избор на климатици

    ами с две думи да обобщя 2 месеца четенето в този форум най-много народ има с фуджицута и дайкини - познай какво правят тука. вярно са най-продаваните машини но и правят проблеми.

    за фуджицуту LGC - странни шумове от всякъкъв сорт във вътрешното /ролки фреон/ и външното тяло /удари,шум на фреон свистенята и тракания които се оправят с тампони/ както и шум на фреон по тръбите. малките им модели - 7 и 9 са ардуерно идентични - за мен лично 7 цата е по-добър избор - но също има оплаквания от липса на мощност.
    аз съм виждал една 12 лгц и бях очарован - най тихата машина която съм виждал - така че има и добри бройки.

    за дайкина го мъчиат странни дефрости на различно време - най-вече малките модели които те интересуват. същите имат тракане на някаква решетка и доста вибрации. става дума за 25 и 35 ftx i ftxs.

    спецялно това санио - ZK - японците са го дали за много малко квадрати - оплакванията че не топли са от хора сложили го в по-големи стаи - за това внимателно къде се слага - иначе на хартия е перфектно и аз събирам парички от него.

    тошиба - е мерцедеса тук - лично ми е много пари и не съм обръщал внимание - по-йофтените модели не са тествани специално това сузуми 2+ от по-горе.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #29

    Re:Молба за помощ за избор на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    за фуджицуту LGC - странни шумове от всякъкъв сорт във вътрешното /ролки фреон/ и външното тяло /удари,шум на фреон свистенята и тракания които се оправят с тампони/ както и шум на фреон по тръбите.
    Тъкмо се зачетох с интерес, в това което пишеш и... прочитам следното:
    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    аз съм виждал една 12 лгц и бях очарован - най тихата машина която съм виждал - така че има и добри бройки.
    Пожелавам ти да се сдобиеш с тоз' чуден, тих и така обичан LGC! Аз му се наслаждавам вече близо година и нямам думи да ти опиша душевната разтуха, която таз' великолепна машина ми дава, когато вечер си легна в спалнята, до топлото д**е на жената

  18. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #30

    Re:Молба за помощ за избор на климатици

    наистина само 1 съм виждал наживо - и бачкаше ок. това е досега ми до тези машини.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Моля за помощ при избор на климатици :)
    От Beonedge във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 11-08-13, 23:16
  2. Помощ за избор на климатици и разположение
    От Tailgunner във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 25-07-12, 21:28
  3. Молба за помощ при избор на телевизор...
    От chukov във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 13-06-11, 15:49
  4. Помощ при избор на климатици!
    От menka във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 28
    Последно: 18-10-09, 18:24
  5. Молба за помощ.
    От klinch във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 25
    Последно: 27-01-04, 19:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе