Цитат Първоначално публикувано от zandor
Незнам какво се превъзнасяте по климите втора ръка, но аз досега на 3 места съм ползвал такива клими, японски на 100 волта и единственото което мога да кажа е че са тихи, но за сметка на това се мотата ужасно много. С две думи, ако си умрял от студ зимата не му разчитай, едвам едвам се справя..
При мен статистиката е от 3 ползвани - и трите не ми харесаха, коментара натам е излишен.
Има доста хора който живеят в много добре отоплени сгради, с изолация, с много хубава дограма, съседите ги топлят и т.н.
Климатик се тества на тежки условия..а не на идеални!
Зависи колега дали е изчислен правилно. Моя Daikin зимата на -12 му зададох 26 градуса и ги прави. На 21-22 през деня е комфортно. Да кажеш че климатик не грее защото е японски или защото е втора ръка не е сериозно. До работата ми в един магазин са сложили една много малка и стара Тошиба с траф, от тия които и без пари няма да ги вземеш. Естествено че не им върши работа, защото помещението е поне 150 кубика, а клетата Тошиба едва ли има повече от 1.8kW на номинал. В резултат бичи цяла зима на макс и собствениците си мислят че климата е боклук.