Страница 6 от 8 ПърваПърва ... 45678 ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 106

Дойде края на климите втора употреба.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #76

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    водичка + сапунче = избива и микроби и радиация всичко до крак!
    странно е че с вода се отстранява радиацийката но пък е доказано че върши работа. явно имало смисъл от гражданските защити от едно време. сега всеки път като чуя сирени и аха аха да скоча да зареждам пушката за да давам отпор

    клими ще има внесени само се надявам че ще има контрол, дано и да са по-йофтини , страха и незнанието на народа може да доведе до едно добро падане на цените, от което пък да намажем ние.



  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #77

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    И със същата водичка може да полея мушкатото на тъщата, нали. Да не отива зян.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #78

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    Ми к`во и нощно време ще е красиво, ще свети в синьо.

  5. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #79

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    има един нов модел на самсунг синичък но надали е с последните японски екстри - като генератор на лъчение на червенков за пречистване на въздуха, с новата клима няма да ми трябват комарници тази година

    https://www.youtube.com/watch?v=SMTzjIEIVG4&feature=related

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    49
    #80

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    От днес има забрана наложена от еворопейския съюз за внос от Япония поради вискоте нива на радиация. Квото има внесено до сега и това ще е.
    Незнам какво се превъзнасяте по климите втора ръка, но аз досега на 3 места съм ползвал такива клими, японски на 100 волта и единственото което мога да кажа е че са тихи, но за сметка на това се мотата ужасно много. С две думи, ако си умрял от студ зимата не му разчитай, едвам едвам се справя..
    При мен статистиката е от 3 ползвани - и трите не ми харесаха, коментара натам е излишен.
    Има доста хора който живеят в много добре отоплени сгради, с изолация, с много хубава дограма, съседите ги топлят и т.н.
    Климатик се тества на тежки условия..а не на идеални!

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #81

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    Зависи какво са сложили и в какво състояние е.Ако на 60 кубика сложат машина с 2,2 номинал, нищо няма да върши.

  8.  
     
  9. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #82

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    zandor явно не са ти оразмерени правилно климатиците. Опиши помещенията и кажи какви климатици има в тях, за да се изясни проблема. Да казваш, че имаш 3 климатика и нито един не става за топлене, значи има проблем.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #83

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    Айде не подскачайте като ощипани моми като чуете критика за така наречените "рециклирани" климатици. Много е прав човека. Като изключим двата процента качествени машини, които в никакъв случай не отиват в случайни хора ето ги другите прехвалени японски машини SANYO и TOSHIBA, избрах две от хубавите марки. Гледайте им максималното топлоотдаване според BTU-то. Нещо нещата тотално контрастират с възхвалите, които тук се леят.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #84

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    За това никой не спори, затова казвам, зависи в какво състояние са и как са оразмерени.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #85

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    rist, много сляпо подхождаш към някаква табличка на някаква си фирма. Първо със сигурност мога да кажа, че това, което го пишат като 12000 BTU е всъщност с означение "25", т.е. 9-ка, а 10000 BTU е всъщност "22". И двете неща не са верни, но така ги водят във фирмата, а и не само в нея. Освен това няма начин да има такова обобщение. От модел до модел разликата е огромна, а те са се опитали да систематизират с някакви средни стойности, вместо да пишат за всеки конкретен модел, с който разполагат, което им изиграва лоша шега в случая.

  13. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #86

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    rist, тези препратки дето си ги дал за Фуджитсу и Тошиба нямат нищо общо с това, което наистина предлага тази фирма. Това стои на сайта им повече от година без да се актуализира, на място като идеш може да се видят какви климатици имат от рециклираните. Така че примера ти не струва.
    За какви критики, за какви ощипани моми говориш, след като нямам рециклиран климатик, и zandor да беше писал същото за 220 волтов климатик, пак щях да задам същия въпрос към него.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #87

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    Не знам каква шега им изиграва, но аз като евентуален клиент отварям сайта и виждам тази информация. Дай табличка с по-реални данни ако имаш. Но не за двата процента, а за масовите модели, които обикновено са и доста старички.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #88

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    Точно старите модели са винаги с много високи мощности на отопление. Табличка... хм, ето какво бях правил преди време, но не съм го допълвал скоро.
    https://spreadsheets.google.com/ccc?...1ZUZzRkE&hl=bg

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #89

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    rist, че това, което го пишат като 12000 BTU е всъщност с означение "25", т.е. 9-ка,
    Дидо пак се излагаш 12000 BTU си е баш 35-ца или 12-ка не говори глупости из форум-а

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #90

    Re:Дойде края на климите втора употреба.

    Тука нещата изглеждат по-добре, но и моделите са сравнително нови. Има няколко върхови модела, които са доста далеч от масовите "рециклирани" климатици. Иначе добре си направил, че си събрал данните за моделите на Саньо от последните години, за хората които ги интересува.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 8 ПърваПърва ... 45678 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Инвертор нов или втора употреба за 40 m2
    От TI_GONISH във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 31-10-11, 14:08
  2. Дъно S.939 Втора употреба
    От vasko__2 във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 25-08-11, 18:52
  3. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  4. Дилема - нов или втора употреба?
    От wizard2000bg във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 29-09-10, 23:55
  5. пералня втора употреба
    От smil във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 10-05-08, 17:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе