Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 49

Климатик LG Inverter

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #31

    Re:Климатик LG Inverter

    Чайна майна ...

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #32

    Re:Климатик LG Inverter

    ludfenbg, Fujitsu General, Fuji Electric и General е едно и също...Сглобката е китайска, както ти е казал cooler.

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    5
    #33

    Re:Климатик LG Inverter

    Ами някой имал ли си е работа с този модел LG за който писах в началото??? Корейско е а съм чувал че корейските били читави....

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #34

    Re:Климатик LG Inverter

    Не сме имали грижи с тях миналата зима!

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #35

    Re:Климатик LG Inverter

    Цитат Първоначално публикувано от cooler
    Не сме имали грижи с тях миналата зима!
    Кои модели в Бг са с истинска плазма-решетка/метални игли или нещо подобно което произвежда озон и йони.
    Под плазма имам предвид като на LD серията на фуджитсу, Дайсекай на тошиба или FD мицубиши.За мен кислороден дъжд, йонен дъжд, плазма клъстер като на панасоник, шарп и други не е истинска плазма.Тоест да има високоволтов блок който да представлява плазма филтъра и да освобождава периодично електроразряди от/над 4000 волта и така да създава озон.


    LG имат ли климатици с такава плазма???


    Трябва да се взимат за една позната

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #36

    Re:Климатик LG Inverter

    Ами ако направим груба оценка всички инверторни климатици LG, които са на цени в момента над 1200 лева без монтаж си имат това нещо от години.

    Самия плазмен филтър, йонен генератор и други такива тиру-риру не е много голяма екстра, ако не живееш в силно замърсен град въздуха в който е ужасен или пък не поддържаш добра хигиена в жилището си или на работното си място. При всички случай е много по-добре да не разчиташ на твоя климатик да чисти въздуха който дишаш но е добре ако нищо не можеш да направиш за това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #37

    Re:Климатик LG Inverter

    Цитат Първоначално публикувано от dkolov

    Самия плазмен филтър, йонен генератор и други такива тиру-риру не е много голяма екстра
    Тиру-риру си е много полезно нещо,поне за този ,който го е ползвал иначе отиваме към приказката за лисицата и киселият Cluster (днес доста приказни герои навлязоха из форума ).За мен си остава най добрата екстра-сега ползвам и йонизатор с UV лампа,но ефекта не е толкова осезаем,както при плазмата,макар крайният резултат да е сходен.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #38

    Re:Климатик LG Inverter

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Кои модели в Бг са с истинска плазма-решетка/метални игли или нещо подобно което произвежда озон и йони.
    Под плазма имам предвид като на LD серията на фуджитсу, Дайсекай на тошиба или FD мицубиши.За мен кислороден дъжд, йонен дъжд, плазма клъстер като на панасоник, шарп и други не е истинска плазма.Тоест да има високоволтов блок който да представлява плазма филтъра и да освобождава периодично електроразряди от/над 4000 волта и така да създава озон.
    Само да вметна, че Plasma Cluster-a на Sharp e сертифицирана за работа в болнични помещения. Имаше приложени документи, че е тествано е може да се изпозлва в болници и лекарски кабинети.

    Цитирам:

    Sharp - йонна технология Plasmacluster, Правейки по-безопасен и по-полезен въздуха, който дишате, за Вас и Вашето семейство. Plasmacluster йоните са ефективни срещу замърсители на въздуха и мухъл.Sharp`s Plasamcluster йонна система произвежда положителни и отрицателни йони, които са забележително ефективни срещу различни замърсители на въздуха и примеси като мухъл, вируси и алергени. Следвайки чистотата и комфорта, тази система Ви предлага най-доброто качество на въздуха за Вашата жизнена среда.

    Положителните и отрицателните йони имат осезаем ефект срещу мухъл, пори във въздуха, алергени и вируси. Тези ефекти са доказани от академични институции по целия свят. Използва се не само в продуктите на Sharp, от климатици до хладилници, Plasmacluster технологията е приета от много други индустрии в разнообразни продукти, от автомобили и асансьори до тоалетни. Позитивните и негативни йони се натрупват по повърхността на алергените във въздуха Йоните реагират по повърхността на алергена и се превръщат в мощни активни вещества под формата на хидроксилни радикали Хидроксилните радикали отделят хидрогенни атоми от вътрешността на алергена, в резултат от разрушаването на протеина и образуването на вода . Основателя на технологията Plasmacluster Джон С. Оксфорд (John S. Oxford) гарантира, че използването на йонната технология Plasmacluster позволява да се блокира активността и напълно отстрани разпространяващия се по въздушно-капков път, високо патогенен вирус на птичия грип. По данни на компанията, при концентрация примерно 50,000 йони/см3 в пространство с обем 1 м3, вирус H5N1 за 10 минути се неутрализира на 99.9%.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #39

    Re:Климатик LG Inverter

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Тиру-риру си е много полезно нещо,поне за този ,който го е ползвал иначе отиваме към приказката за лисицата и киселият Cluster
    Абе аз това го използвам много отдавна, ама не мога цял ден да седя под климатик - искам да изляза на въздух и основния проблем в много градове по света е че въздуха в самия град е мръсен.
    Едно време в япоия ходиха със маски на лицето като се разхождаха в града или пък не излизаха навън. Лично аз не виждам нещо хубаво в това и заради това се придържам към схващането че един климатик трябва да изпълнява основните си функции - отопление и охлаждане, а града трябва да е чист от прах, вируси и бактерии.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #40

    Re:Климатик LG Inverter

    Цитат Първоначално публикувано от dkolov
    Ами ако направим груба оценка всички инверторни климатици LG, които са на цени в момента над 1200 лева без монтаж си имат това нещо от години.

    Самия плазмен филтър, йонен генератор и други такива тиру-риру не е много голяма екстра, ако не живееш в силно замърсен град въздуха в който е ужасен или пък не поддържаш добра хигиена в жилището си или на работното си място. При всички случай е много по-добре да не разчиташ на твоя климатик да чисти въздуха който дишаш но е добре ако нищо не можеш да направиш за това.
    Или:
    -си най-голямият спамер в сетком

    или

    на 4-ти километър са останали без пари...
    Както се вижда от поста ми по-горе:
    1.Не ми пука какво пишеш\мажеш .
    2. Въпроса ми е към COOLER.Неговото мнение е ценно за мен.
    3. откакто климатичния раздел ти стана 2-ри дом, поне още 5 модератори трябват тук на денонощно дежурство...
    _______________________________________________________________________
    8 юли 2011год. 16:43 часа

    « Отговор #41 -: Днес в 10:40 »
    Цитат
    Иначе мислех, че желаеш да чуеш повече мнения, но явно съм сгрешил в преценката си и това дори доведе до погрешни изводи в тебе за неща, които са извън темата пък аз съм бил най-големия спамер. В края на краищата няма никакво значение и щом смяташ че има някакъв проблем в това че създавам условия за откриване на нови работни места за модератори със своята хиперактивност ще се огранича до един постинг на седмица.
    1. Откакто климатичният раздел ти стана 2-ри дом, всеки един момент тръпна в очакване за твоя пореден отговор

    2. твоето АЗ/ЕГО за мен са на 1-во място в Сетком и твоето мнение, преценка, изводи за мен и моите качества са най-важните за мен от целия форум

    3.модераторите не са на трудов договор и не са заплатени.Работят на доброволни начала безвъзмездно.

    4. не давай обещания и не прави изявления които няма да спазиш.Ще се получи баснята за лъжливото овчарче.
    ______________________________________________________________________

    Mega, това което си писал го знам.Дъвкано е във форума. Не вярвам на някой на когото са му платили от Шарп, без значение какаво е съкращението/титлата пред името му.
    Държа на това в чийто качества съм се убедил с лично ползване.

  13. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #41

    Re:Климатик LG Inverter

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Или:
    -си най-голямият спамер сетком

    или

    на 4-ти километър са останали без пари...
    Както се вижда от поста ми по-горе:
    1.Не ми пука какво пишеш.
    2. Въпроса ми е към COOLER.Неговото мнение е ценно за мен.
    Това ще да е най-новата приказка за Кумчо Вълчо,който изял добрият чичо доктор,и сега няма кой да му даде хапче и беснее из гъстата гора Сетком...Краят дали е щастлив?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #42

    Re:Климатик LG Inverter

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    на 4-ти километър са останали без пари...

    Само да вметна че според съвременните схаващния хора, чието поведение не крие риск за живота и здравето на останалите не е задължително да отседнат на 4-километър, освен ако самите те не пожелаят това.

    Иначе мислех, че желаеш да чуеш повече мнения, но явно съм сгрешил в преценката си и това дори доведе до погрешни изводи в тебе за неща, които са извън темата пък аз съм бил най-големия спамер. В края на краищата няма никакво значение и щом смяташ че има някакъв проблем в това че създавам условия за откриване на нови работни места за модератори със своята хиперактивност ще се огранича до един постинг на седмица.

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #43

    Re:Климатик LG Inverter

    Цитат Първоначално публикувано от dkolov

    Само да вметна че според съвременните схаващния хора, чието поведение не крие риск за живота и здравето на останалите не е задължително да отседнат на 4-километър, освен ако самите те не пожелаят това.
    За Джъсти не знам, но аз не съм запознат с вътрешния ред в "Свети Наум", поради което ще ти се доверя напълно.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #44

    Re:Климатик LG Inverter

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Кои модели в Бг са с истинска плазма-решетка/метални игли или нещо подобно което произвежда озон и йони.
    Под плазма имам предвид като на LD серията на фуджитсу, Дайсекай на тошиба или FD мицубиши.За мен кислороден дъжд, йонен дъжд, плазма клъстер като на панасоник, шарп и други не е истинска плазма.Тоест да има високоволтов блок който да представлява плазма филтъра и да освобождава периодично електроразряди от/над 4000 волта и така да създава озон.


    LG имат ли климатици с такава плазма???


    Трябва да се взимат за една позната
    В момента в БГ с истинска плазма от RAC сериите е само ART Cool гамата, иначе от CAC сериите почти всички високостенни имат а при VRF плазми имат и касетите.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #45

    Re:Климатик LG Inverter

    Не само в ARТCOOL серията има плазмен филтър защото и в маесторото има такъв. Не трябва да се пропускат тези инверторни климатици и даже, а лично много повече ги харесвам заради сензора за присъсътвие. Мисля че този сензор има много по-практично приложение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Crown inverter не тръгва на охлаждане?
    От TIMBERLAKE във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 6
    Последно: 09-08-13, 11:57
  2. Търси се : SRK 50 ZJX-S1 Ultra DC Inverter
    От Symptom във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 18
    Последно: 20-01-13, 19:25
  3. Finlux-09A410DCW INVERTER
    От orion_1 във форум Други марки климатици
    Отговори: 21
    Последно: 21-03-12, 22:56
  4. Климатик "FUJI ELECTRIC" DC INVERTER -12ка
    От meraka във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 32
    Последно: 10-12-11, 16:22
  5. MHI SRK35ZG-S inverter или MHI SRK50HE-S1 on/off
    От bobone във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 04-10-08, 10:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе