Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 49

Климатик LG Inverter

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    5
    #1

    Климатик LG Inverter

    Здравейте, решил съм да си взимам климатик на който ще разчитам да се отоплявам най-вече стаята е около 65 кубика , бюджета с който разполагам е до 1000 лева.
    Спрял съм се на този вариант LG CS-12AF(NH0) / S-12AF(UH0) Въпроса ми е дали е читав този модел...?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #2

    Re:Климатик LG Inverter

    Ами много зависи от това с каква топлоизолация разполагаш, каква дограма има стаята и още много други такива неща.

    Иначе това май са нови климатици LG, въпреки че и миналата година имаше подобен модел с тази разлика, че миналата година модела се произвеждаше в Корея пък сега в Турция. Това донякъде води до по-ниски цени, но все пак още не сме видели как работят тези климатици в режим на отопление, т.е. как се държат в големия студ.

    Лично мое мнение е че към климатик с цени 1000 лева трябва да се подходи много внимателно и да се очакват моменти в които са необходими известни компромиси и това не е валидно само за цитираните климатици LG. Това не е общо правило и винаги има изключение, но е факт че много евтини климатици често и поставят пред изпитание собствениците си когато се използват за отопление през зимата.

    Ако питаш мен до зимата има време така че поспести още някой лев и си купи някой хубав климатик, който се е доказал с възможностите си в режим на отопление.

    Между другото за кой град на България става въпрос?

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    5
    #3

    Re:Климатик LG Inverter

    От Добрич съм в къща живея по наем със стени един ред тухла и един ред керпич с ПВЦ дограма като цяло е топла къщата. Стаята в която ще е климатика е около 18 кв. с две външни стени има плъзгаща врата от която се влиза в малка стаичка като всекидневна около 15 кв. мисля да отварям вратата и да стоплям малко и другата стаичка. Въпросния климатик пише, че е корейски, преди съм си имал работа с климатици LG конвенционални и 90 процента замръзваха зимата. Ще се радвам да ми предложите нещо читаво изпитано може и втора употреба японско.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4

    Re:Климатик LG Inverter

    За японското драсни на Aleksandars, той ще ти даде добър съвет.

  6. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #5

    Re:Климатик LG Inverter

    Цитат Първоначално публикувано от ludfenbg
    Ще се радвам да ми предложите нещо читаво изпитано може и втора употреба японско.
    Варна ти е близо и може да провериш лично в какво външно състояние са някои от тези модели - Toshiba RAS-285UDR-2002г., Toshiba RAS-285PDR-2001г. и Toshiba RAS-285YDR-2000г. и ако харесаш нещо може да го купиш. До 15.07 има 10% намаление от цената, която виждаш.

  7. Novice
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    5
    #6

    Re:Климатик LG Inverter

    Тук Добрич има фирма която предлага климатици втора употреба японски ще проверя за някой от тези модели дали ги има... Благодаря за съвета..

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,776
    #7

    Re:Климатик LG Inverter

    По добре, като отидеш в тази фирма, разгледай предлаганите модели с номинална отоплителна мощност 3.6 ~ 4.5 kW. Ако има такива модели, запиши им сигнатурите (пише ги на вътрешните и външни тела) и ги публикувай тук. Ще ти кажа кои заслужават внимание.

  10. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #8

    Re:Климатик LG Inverter

    Цитат Първоначално публикувано от ludfenbg
    Тук Добрич има фирма която предлага климатици втора употреба японски...
    Мисля си, че това ще е магазин на една друга варненска фирма, надали там в Добрич ще имат повече разнообразие. Затова ти казах да отскочиш до Варна ако имаш свободно време, там има поне 4 фирми, които предлагат употребявани японски климатици.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #9

    Re:Климатик LG Inverter

    По тази логика да вземе да отскочи и до Япония. Мисля че там е най-голямото разнообразие японски климатици втора употреба. Като направи разходи за разходка до Варна и обратно, както и транспорт на избрания климатик нали това ще се добави към крайните цени.

    Според мен много по-добре е да се възползва от услугите на местна фирма, която поне да има грижата в случай на нужда от ремонт иначе може да чака някой от Варна прекалено дълго време и дано не се случи в най-големия студ.

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    5
    #10

    Re:Климатик LG Inverter

    Според мен за 1000 лв вместо LG е по-добре да се вземе нещо по-марково в областта на климатиците като Daiki, Fujitsu, General. Верно че те са малко по-скъпи модели, но опита в климатичната област при тези марки оправдава цената, защото като ще еклиматик да е наистина добър – не някой който да замръзни под -10 градиса. Напримет виж тези модели, Fuji RS12-UC / ASY12USB, Fuji RSG / ASYG -12LEC.
    А модела 12LEC е новия модел на климатик Fujitsu ASYA- 12LGC, който е най-харесвания, най-коментирания и най.... климатик до момента.

  13. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #11

    Re:Климатик LG Inverter

    Цитат Първоначално публикувано от dkolov
    По тази логика да вземе да отскочи и до Япония. Мисля че там е най-голямото разнообразие японски климатици втора употреба. Като направи разходи за разходка до Варна и обратно, както и транспорт на избрания климатик нали това ще се добави към крайните цени.

    Според мен много по-добре е да се възползва от услугите на местна фирма, която поне да има грижата в случай на нужда от ремонт иначе може да чака някой от Варна прекалено дълго време и дано не се случи в най-големия студ.
    Местната фирма, колкото и местна да е почти сигурно взема климатиците от Варна или Пловдив и подозирам, че въпросният магазин е филиала на В@рн@ Клим@. Друго си е да отскочи до Варна, по този начин ще види с очите си колко са запазени на външен вид, да погледне някои други модели с нужните номинални мощности, да ги запише и да сподели тука, за да бъде насочен към най-подходящия, както беше посъветван малко по-горе, а не да разчита само на приказки от евентуалния телефонен разговор.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #12

    Re:Климатик LG Inverter

    Цитат Първоначално публикувано от nikolaii
    Според мен за 1000 лв вместо LG е по-добре да се вземе нещо по-марково в областта на климатиците като Daikin, Fujitsu, General.
    Нещо не разбрах какъв смисъл влагаш в думите маркови климатици? Ако говорим за климатици OSAKA, SANG, NEO и много други такива бих те разбрал въпреки че и те си имат марка. Лично аз не виждам каква е разликата между климатици и LG и останалите цитирани марки, след като техния произход е напълно ясен, параметрите са обществено известни и доказани пред съответните лаборатоии и т.н.

    От гледна точка на цени мисля, че има климатици LG, чийто цени са също по-високи - просто тука говорим за този ценови клас.

    Що се отнася до замръзването на климатици при -10 трябва да ти кажа, че един климатик е добре изчилен и всичко си му е наред при минус десет не замръзва. Много климатици замръзват, но го правят при температури около нулата гарнирани с малко мъгла, но това е съвсем разлино нещо и е характерно за някой по-евтини климатици.

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    5
    #13

    Re:Климатик LG Inverter

    имам предвид че Fiji, Daikin, Mitsubishi според мен са най-добрите производители на климатици, специализирани в тази област и с по-голяма практива в областта на климатиците от колкото LG. На много места се водят спорове коя марка е по-добра Fiji или Daikin, това е много относително да се дискутира, но го казвам като пример защото това са най-признатите марки климатици до момента. Естествено силно казано е "ако си вземеш Fuji, ще бъдиш много по-доволен" от колкото някоя друга марка. Но Fiji и Daikin много пъти са правели нововъведения в климатичните области, които по-късно се появяват в останалите марки климатици.

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,776
    #14

    Re:Климатик LG Inverter

    Цитат Първоначално публикувано от nikolaii
    имам предвид че Fiji, Daikin, Mitsubishi според мен са най-добрите производители на климатици,
    Това е вярно, колкото твърдението, че Neo, Osaka, Chunlan и т.н са страхотни климатизатори.....

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #15

    Re:Климатик LG Inverter

    От всичко, което съм прочел в любителските си ровения, не виждам по-добър прозиводител от ТОШИБА и като нововъведения, и като изработка, и като бързо пренасяне на технологиите на пазарите извън Япония.Около този кантар виждам САНЬО и ШАРП.Мое мнение по въпроса.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Crown inverter не тръгва на охлаждане?
    От TIMBERLAKE във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 6
    Последно: 09-08-13, 11:57
  2. Търси се : SRK 50 ZJX-S1 Ultra DC Inverter
    От Symptom във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 18
    Последно: 20-01-13, 19:25
  3. Finlux-09A410DCW INVERTER
    От orion_1 във форум Други марки климатици
    Отговори: 21
    Последно: 21-03-12, 22:56
  4. Климатик "FUJI ELECTRIC" DC INVERTER -12ка
    От meraka във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 32
    Последно: 10-12-11, 16:22
  5. MHI SRK35ZG-S inverter или MHI SRK50HE-S1 on/off
    От bobone във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 04-10-08, 10:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе