Резултати от 1 до 11 от общо 11

Избор на климатик. Моля за съвет!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    6
    #1

    Избор на климатик. Моля за съвет!

    Здравейте,

    Ориентирах се да си купя най-накрая климатик и съм се спрял на няколко варианта и искам да помоля съфорумците за помощ при избора:

    Климатик Sharp AY/XP 12GHR Инверторни климатици | Климатици Vimax
    Климатик Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA Инверторни климатици | Климатици Vimax
    Климатик Panasonic CS/CU-E12NKE-3 Econavi 2012, Инверторни климатици
    Климатик Fujitsu ASYG 12LE Инверторни климатици | Климатици Vimax

    Това са и вариантите, като и цената, която съм склонен да отделя е в този порядък.
    Относно стандартните въпроси, на които трябва да отговоря вижте в червено по-долу.

    Преди да питате какъв климатик ви е необходим, трябва да си/ни отговорите на въпросите:
    1.За какъв вид помещение ще се ползва климатикът-търговско, жилищно, офис, магазин и т.н? - Ще се използва в жилищно помещение.

    2.За охлаждане, за отопление или и за двете(цялосезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатикът? - За отопление.

    3. Каква е:

    а) квадратурата и кубатурата на помещението; - около 26 кв.м и 75(6) куб.м.
    б) вида на дограмата и стъклопакета(дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); - ПВЦ, двоен стъклопакет, КА - стъкло.
    в) квадратура на прозорците; - около 4 кв.м
    г) изложението на помещението; ИЗток - Север - Запад
    д) етаж на помещението в сградата, особености(мансардно, мезонетно, има портал и в коя част е или други особености)? - Последен етаж.
    е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; - Хол с кухня.

    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? - В къща.

    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?За питащи "Защо"- ето защо - гр. София

    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? - около 24(5) градуса.


    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? - На външните стени има EPS 5см. На тавана - PU около 3-4 см

    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатикът и какви? - Все пак е хол с кухня

    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатик. - ами около 1500
    а
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатика за отопление/охлаждане? - През зимата през цялото време ще разчита

    Надявам се това е достатъчна информация Благодаря!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #2

    Отговор: Избор на климатик. Моля за съвет!

    Спираш се на панасоника и си готов...Но, разбира се, най-добре ще да се направи оглед на помещението.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #3

    Отговор: Избор на климатик. Моля за съвет!

    25С зимата си е доста...

  5. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    6
    #4

    Отговор: Избор на климатик. Моля за съвет!

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    25С зимата си е доста...
    Знам, че е доста, това не е постоянна температура на помещението която ще се поддържа. Основната част от деня и през нощта ще си поддържа около 18 но когато има хора в помещението (3, 4-5 часа) е хубаво да поддържа тази висока температура

  6. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #5

    Отговор: Избор на климатик. Моля за съвет!

    +1 за Панасоника

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #6

    Отговор: Избор на климатик. Моля за съвет!

    Ами точно там е проблема- че към/след 17.00 часа ще го "нагърчите" от 18 да направи 25 градуса...Тоест точно когато слънцето е залязло и студа "настъпава" климатика ще работи свръх сили-не само да поддържа, но и да наваксва от 18 до 25 градуса.
    За изпълнението на такава задача в помещение 26 квадрата в къща иска една "здрава и стабилна 14/15-ка"(или дори 18-ка) каквито климатици за посочената сума няма.
    За да не съм голословен и да не ме обвинят в това че препоръчвам само скъпи климатици, то аз бих избрал шарпа.

    Мотивът ми за избора на шарпа е че се иска стабилна и надеждна машина, тъй като : 1. става въпрос за къща; 2. изложението изток-север-запад; местоположението е София; иска се наваксване след 17.00 часа от 18 до 24-25 градуса и поддържане на 24-25 градуса; външото и вътрешно тяло са по тежки от на панасоника.

    Какъвто и да е изборът, то спред мен трябва да се "заложи" на стабилна и надеждна машина която да може да "устиска" на ниски температури, по възможност с вече проверени възможности в зимен период на ползване.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    1
    #7

    Отговор: Избор на климатик. Моля за съвет!

    Не мога да ви препоръчам определен модел,но понеже видях че сте дали линкове към фирма от която аз съм разочарован и чийто главен приоритет е прибирането на парите ви давам линк към мойта тема:
    https://forum.setcombg.com/%D1%87%D0...%B0%D1%81.html
    Извинявам се ако вече сте прочели.

  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #8

    Отговор: Избор на климатик. Моля за съвет!

    панасоника ще свърши работа,но разликата при която ще го ОСТАВЯТЕ И НАБРИМЧВАТЕ,според мен не би трябвало да е повече от 4-5 градуса.аз моите ги свалям с не повече от 2 градуса и си наваксват бързо.

  11. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    6
    #9

    Отговор: Избор на климатик. Моля за съвет!

    Ок, това ме кара да се замислям, за тази разлика и определено съм склонен да поддържам една постоянна температура от 21-22 градуса и в моментите, когато има нужда да ги качва до 24.

    Иначе аз точно за това искам съвет за дадена машина. Спрял съм се на тези 4 понеже на това попаднах, но аз съм склонен да приема и други варианти в ценови диапазон до 1600 лв.

    Иначе аз съм на мнение, че по-новите модели с по-голям коеф при отопление са способни да отоплят такова помещение дори да не са 18-ки, но може и да не съм прав. Все пак имат отдадена средна мощност над 4 кв и максимална около 6.

  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #10

    Отговор: Избор на климатик. Моля за съвет!

    а помисли ли за секъндхенд...........първия отговорил ти САШО ще ти намери машина та дрънка.

  13. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    6
    #11

    Отговор: Избор на климатик. Моля за съвет!

    Дотук 2 са Панасоник-а и един за Sharp.

    За втора ръка не съм се замислял, но като че ли не съм склонен да пробвам. Може занапред да ми се промени мнението, но засега мисля да го купя нов.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на климатик - моля за съвет
    От Jikata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 73
    Последно: 13-10-14, 17:38
  2. моля за съвет относно избор на климатик
    От vankata09 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 05-11-13, 19:42
  3. Подходящ климатик - моля за съвет
    От Desislava S Teneva във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 55
    Последно: 22-12-12, 20:29
  4. Моля за съвет за покупка на климатик
    От Kovachev във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 13
    Последно: 05-08-12, 16:11
  5. моля за съвет при избор на климатик
    От shper във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 19
    Последно: 22-07-11, 21:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе