Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 37

Избор на два климатика за малко жилище ново строителство

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #16

    Re:Избор на два климатика за малко жилище ново строителство

    Sevo, моите уважения към знанията които имаш, не се познаваме...но твърденията ти в точка 1,2 и 3 са недостоверни. Особено това в точка 1 с тези 8~10 часа...No Comment!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    102
    #17

    Re:Избор на два климатика за малко жилище ново строителство

    Нямам намерение да влизам в спор. На това са ме учили, това споделям.
    Но все пак ми се иска да кажа защо така мисля:
    1. По-голямата част от производителите ( разбира се не всички) създавайки климатик за битова употреба, взимат под внимание натоварването на което ще се подлага с цел да спестят от излишно по-скъпи агрегати. Затова обаче в професионалната им гама, почти същият по мощност климатик е с пъти по-скъп. (справка всеки един производител на две гами)
    2. Произведените от качествен производител мултисплитове разпределят общата мощност на компресора чрез отваряне и затваряне на клапаните към вътрешните тела, като така може да се постигне обслужване на две и повече стаи с един компресор. Например две стаи с 12000Btu товар всяка, могат да бъдат обслужвани с 18000 Btu външно тяло. (минус на такава комбинация е че при стартиране и на двете тела, докато се достигне желаната температура в поне едното помещение те ще работят като 9000Btu. След достигането, преливането на мощност ще завиши мощността на работещото вътрешно тяло до 10500-11000 Btu)
    3. Всичко описано в т. 2 е изпитано в лаборатория. Само по себе си показва че такава комбинация е по- енергоспестяваща от два единични сплита. Не случайно всички големи производители насочват вниманието си все повече към многозоналната климатизация.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #18

    Re:Избор на два климатика за малко жилище ново строителство

    Цитат Първоначално публикувано от IVO-1977
    Quiet-a на Fujitsu е към 21 db. Според твоето ухо колко е най-тихия режим на Дайсекая.
    На ухо и двете машини са еднакви, то зависи и на какво разстояние стоиш обикновено от машината.Ако си в по-голямо помощение и си лежиш на 2-3 метра от машината, няма да я чуваш, но ако си под същата машина, ще я чуваш.Но комфорта при ТОШО е много по-добър.LDC на КУАЙЪТ има 260 кубика въздух на час, а ТОШО на ЛОУ има 300 кубика.Но при ТОШО дебита може да спадне до 170 кубика въздух на час, съответно става още по-тих без да създава неприятно течение.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    102
    #19

    Re:Избор на два климатика за малко жилище ново строителство

    Цитат Първоначално публикувано от justify

    1. Мултисплита с друг компресор ли е, защото основно компресора "понася" натоварването???-справка панасоник и доста други.

    2.Какво става с компресора на мултисплита когато на всички им е студено и "набримчат" всички тела на мултисплита????

    3.С колко е по-икономичен(с конкретен пример с линк) и какво разбираш под "презастраховане???
    Аз като обичам да зимата да съм чест гост в "Шатрата на Кадафи" където е 26 градуса мога ли вместо да се "презастраховам" да бодна един мултисплит в апартамента и колко е разликата между сингъл сплит и мултисплит на кубичен метър във ватове необходими за отопление на едно помещение до 26 градуса.Колко вата са необходими зимата за затопляне на кубичен метър от отопляваното помещение от сингъл сплит до 26 градуса и колко вата от мултисплит за затопляне на кубичен метър до 26 градуса???Каква е необходимата мощност????
    1. Да, мултисплита е с друг компресор. Справка Панасоник. Компресора на 18000 BTU мулти и сингъл сплит са различни.
    2. Когато всички тела работят едновременно на максимум, не достига мощност.
    Но ще направя малко уточнение. Варианта всички тела да имат нужда от макс. мощност, се случва само при първоначално стартиране на системата за деня. В рамките на час, някое от помещенията изпреварва друго помещение, затваря се (или се притваря) клапана, и по-голяма мощност се пренасочва към работещите вътрешни тела. По този начин ако ни е необходима тотална мощност за целият апартамент 13 кВ, можем да инсталираме външно тяло мултисплит с 10 кВ. което си е енергоспестяване.
    3. Отговорих в т. 2.
    Под "презастраховане" имам предвид стандартната практика, когато клиента ни каже че ще се отоплява предимно с климатика, да му предложим завишена мощност с цел покриване на зимните загуби, и намаленият капацитет на климатика в режим на отопление при много ниски температури. С Мултисплит това може да бъде избегнато, защото след като се разминат стаите, работещото вътрешно тяло има по-голяма от стандартен сплит мощност.

  6. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #20

    Re:Избор на два климатика за малко жилище ново строителство

    И още един минус към мултисплита-ако замине нещо по външното тяло,увисваш и в двете помещения.
    И въпрос към Sevo-удачно ли е при недостигането на мощност при първоначално стартиране на системата да намалим зададената t° на едното вътрешно тяло(и дали става изобщо номера)-но щом има клапани?, и да пренасочим мощност към другото тяло,с цел по бързото затопляне на помещението в което е?

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    22
    #21

    Re:Избор на два климатика за малко жилище ново строителство

    От вариантите, които са ви дали аз бих си избрал вариант 2, по-качество и параметри са по-добри това е мое мнение.
    И много ми е интересен отговора на Sevo, за мултисплита.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #22

    Re:Избор на два климатика за малко жилище ново строителство

    Извън вашия спор, защо никой не казва, че Мултито е доста по-скъпо като решение и клиентите бягат от него.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    102
    #23

    Re:Избор на два климатика за малко жилище ново строителство

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    И още един минус към мултисплита-ако замине нещо по външното тяло,увисваш и в двете помещения.
    И въпрос към Sevo-удачно ли е при недостигането на мощност при първоначално стартиране на системата да намалим зададената t° на едното вътрешно тяло(и дали става изобщо номера)-но щом има клапани?, и да пренасочим мощност към другото тяло,с цел по бързото затопляне на помещението в което е?
    Разбира се това е вариант. Но според мен рядко ще се налага използването му при положение че мощността на външното не е прекомерно занижена. Работата на вътрешните ще се намали по примера по-горе с около 1 кВ. което не е чак толкова много. За около час ще се поддържа зададената температура и в двете помещения.
    А колкото риска за повреда на външното тяло, той е почти толкова голям колкото да ти се повредят и двете външни.
    Както казах, уважаващите себе си производители, влагат "професионално издръжливи" агрегати при такава техника.
    По тази логика VRF системите биха били най-рисковата инсталация, но световната практика показва точно обратното.
    Mega прав си. Цената е по-висока, в зависимост от производителя в рамките на 30%. Освен това имаме и завишаване на тръбен път в повечето случаи което допълнително оскъпява. Но съм готов да докажа че ако такава инсталация се възприеме като инвестиция, то в зависимост от това как се използва, изплащането на разликата е в рамките на 2-5 години.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #24

    Re:Избор на два климатика за малко жилище ново строителство

    и аз съм съгласен със Sevo съчетание мултисплит със 2 подови щом ще е и за основно отопление!Вярно си е малко по-скъпо но и комфорта си е друг.Нека и колегата пуснал темата даде точни кубатури на помещенията все пак и преоразмеряването не е добър вариант знаете защо.

  12. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #25

    Re:Избор на два климатика за малко жилище ново строителство

    Истината е, че колкото по-бяла държава ставаме, толкова повече мултита ще се инсталират. Достатъчно е да влязат и регулации за плескането по фасадите и климатикът отново от стока за ежедневна употреба за 300-400 лева може да стане и лукс. Вече трудно се срещат инвеститори, които предварително не проектират места за външните тела, не мислят предварително кое как ще стане и неминуемо стигат до мултито.
    По отношение на цената ще припомня на mega колко струваха едно време бенефоните като излязоха - 2000 марки. Това ще стане и с мултисплитовете. И то вече е на ход. Предстои здрава преса от стнана на панасоник по отношение и на мултитата, но колкото и да се напъва когато сградата е завършена без отръбяване мулти трудно се слага...Това е и проблема с нашумелите термопомпи - желаещи достатъчно, но такива с готова инсталация с конвескори и подово - малко.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    212
    #26

    Re:Избор на два климатика за малко жилище ново строителство

    Благодаря за отговорите на всички
    След много мислене се спрях на следния вариант
    Daikin FVXS25F/ RXS25G нискостенен монтаж
    Daikin FVXS35F/ RXS35G нискостенен монтаж

    За мултисплит си мислех също но с прокопаването на тръбния път ще стане много сложно. Сградата е завършена вече и няма предвидени места дори за стандартни климатици с изключение на една дупка за която платих 30 лева и мазилкаджиите я запушиха като минаха.

    Накарах ги да вкопаят тръбите в стената. Ще постна снимки на това което съм свършил до момента.
    Проблема е, че според хората които правят монтажа прокопаването на канал за кабела за тока до най-близката разпределителна кутия или контакт в мазилката не било тяхна работа. Какво мислите по този въпрос?

    Тръбите ги обвиха с някаква бандажна лента. Аз се чудя ако намеря термосвиваем шлаух с подходящ размер няма ли да е по-добре да са "в него" или да се увият с имаше едни само импрегниращи се каучукови ленти, подобни на изолирбанда?

  14.  
     
  15. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #27

    Re:Избор на два климатика за малко жилище ново строителство

    Цитат Първоначално публикувано от petkov
    Проблема е, че според хората които правят монтажа прокопаването на канал за кабела за тока до най-близката разпределителна кутия или контакт в мазилката не било тяхна работа. Какво мислите по този въпрос?
    Ами виж сега,те момчетата монтират климатици,не правят шпакловка или други строителни дейности.Всичко е въпрос на договорка и заплащане.Принципно обаче има и монтажници(фирми),които с цел да "затворят цикъла" извършват и такива дейности,просто за да могат да предложат един "завършен" монтаж.В крайна сметка не е нещо сложно и предполагам,че при наличието на определен стимул биха го направили,но го казвам с уговорката,че според мен не е тяхно задължение по принцип и не се включва в един стандартен монтаж.

  16. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #28

    Re:Избор на два климатика за малко жилище ново строителство

    ..................С ТАЗИ РАЗЛИКА,ЧЕ в белите страни ти оставят къщата,както са я намерили.

  17. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #29

    Re:Избор на два климатика за малко жилище ново строителство

    Това е така , но в белите страни монтажа не е като у нас - и като качество и като цена , има си подробности и който не играе по правилата си отива , завинаги !

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #30

    Re:Избор на два климатика за малко жилище ново строителство

    ... Ами нормално е, тука се иска ако може да е без пари, но пък качеството да е супер. В България има много фирми, които работят не по-зле от колегите им на запад. Просто работят за пари. Аз лично съм се ровил в YouTube има клипове с монтажи от много държави и с нищо не сме по-лоши от тях. Само дето там знаят за какво работят.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик за отопление в панелно жилище
    От lyubo_d във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 11-11-12, 08:09
  2. Помогнете за избор на климатици за цялото жилище
    От dimitrovgresto във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 24-03-12, 07:39
  3. Избор на ново ТВ :)
    От dbitzepsa във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 09-11-11, 15:53
  4. Избор на ново PC
    От wH1spEr във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 08-05-06, 09:37
  5. Малко помощ за избор/купуване на ново РС
    От Cko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 07-10-05, 08:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе