Резултати от 1 до 5 от общо 5

Помогнете за избор на климатици за цялото жилище

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    1
    #1

    Помогнете за избор на климатици за цялото жилище

    Здравейте, Бих искал да отправя молба за помощ при избор на климатик, тъй като ми предстои закупуване на такива. Наистина моля за помощ, защото вече стана чета от известно време за мощности коефициети и имам чувсттво че все по малко знам и се разколебавам в избора си. Та така да започна с описание на жилището където ще се монтират машините.
    1.За какъв вид помещение ще се ползва климатикът-търговско, жилищно, офис, магазин и т.н?
    Отговор: Става въпрос за апартамент – спалня, хол и кухня. Тухлен. 60 кв. М Намира се в Гр. Горна Оряховица. Желая да закупя 3 броя машини за всяка стая.
    Квадратура и кубатура на стаите.
    дължина ширина кв.2 вис. куб. М.
    Хол 5.5 3.3 18.15 2.7 49.01
    Спалня 3.6 3.3 11.88 2.7 32.08
    кухня 3.6 2.5 9 2.7 24.30

    Дограма: целия апартамент е с ПВЦ дограма Рехау, стъклопакет /обикновен, без К стъкла/ като терасата пред спалнята също е остъклена цялата с ПВЦ, и стъклопакет а не единично стъкло/
    Квадратурите на прозорците са следните:
    За спалнята : 3.3 кв.м,
    за хола 3.15 кв. М + врата за излизане на терасата също от ПВЦ – 1.5 кв.м
    кухня – 3.15 кв. М + М + врата за излизане на терасата също от ПВЦ – 1.5 кв.м
    Изложение: Намира се на 3 жилищен етаж, не последен, вътрешен. Апартамента е с изложение изток – запад. Прозореца на хола е на изток, а кухнята и спалнята „гледат” на запад. Външна стена има и тя е западната на кухнята, на която има външна изолация /Дебелина 5 см/ и нова замазка. Това е и единствента изолация, на стени и таван – другаде няма. Другата външна стена е тази на хола – за излизане на терасата. Тази зима /не живея там/ когато бяха големите студове, температурата в кухнята падна до 5 градуса. Това е и най студената стая. В хола температурата падна до 12-14 градуса, а в спалнята до 10 - 11 градуса. Без да се отоплява, при затворени врати на стаите. На остъклената тераса температурата падна до 2-3 градуса.
    Климатиците ще са ми основното отопление бих иска да могат да подържат в стаите до 23-25 градуса без проблеми през зимата дори когато на вън е -10 – 12. Това е и темепературата минималната при която искам да могат работят и имат мощност. За по големи минуси (-17-20 не държа /тогава ще се помага и с друго./ Тук говоря за 5 – 7 дни в годината така че.... За лято бих искал да могат да охладят до към 18 -17 градуса жилището. Особено на запад – защото става „Ад” от това слънце.
    Та аз на този етап съм се спрял на 3 br. FUJITSU GENERAL
    1 бр. ASHG 12 LU за хола
    2 бр. ASHG 09 LU – за спалнята и кухнята.
    Съответно знаете цените – и това е моя бюджет около 4 700 – 5 000 лв.
    Благодаря предварително на хората пишат. Наистина незнам дали избора ми е правилен?, дали тези климатици, не са „преоразмерени”, или слаби, не са върхов модел при FUJITSU GENERAL като ASHG 12 LT , 09 LT, но те съответно са и още пари.дали са надежни /нов модел са/, и така. Благодаря още веднъж, дано не досаждам. Ако трябва друго инфо, питайте.
    Прилагам и една простичка схема на апартамента

    Прикачени файлове Прикачени файлове

  2.  
     
  3. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #2

    Re:Помогнете за избор на климатици за цялото жилище

    dimitrovgresto, добре дошъл във форума!

    Първи вариант:
    2 х Sanyo SAP-KRV96EHDS
    1 х Sanyo SAP-KRV126EHDS

    Втори вариант:
    2 х Toshiba RAS-10SKV2-E Suzumi Plus
    1 х Sharp AY-XP12GHR

    Успех!

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #3

    Re:Помогнете за избор на климатици за цялото жилище

    dimitrovgresto, в кухнята не е добре да има климатик, щото почва да върти едни мирими и няма отърване. Тая кухня е доста малка и ако е свързана с хола, аз бих сложил следното:
    Една Тошиба 13 Дайсекай в хола и една Тошиба 10 Дайсекай в спалнята. Май бюджета ще е подобен, но ще имаш добри машини. Успех!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    71
    #4

    Re:Помогнете за избор на климатици за цялото жилище

    Тенденциозно във постовете Ви се споменава тази фирма, а това е в разрез с правилата на форума. Ако желаете да рекламирате, има си начини за това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    57
    #5

    Re:Помогнете за избор на климатици за цялото жилище

    аз бих сложил 3 машини втора ръка на 100 волта 28-ци висок клас ще имаш висок макс и нисък минимум + несравним СОР спрямо европейските модели, комфорта също ще е супер в къщи имам и евро машини нови и втора ръка японци разликата е осезаема. Живея в къща и знам какво е студ . Ако се притесняваш за хола дали ще смогне 28-цата нямаш грижи. При тъщата сложихме 28-ца в 35 квадрата хол и бабата и в големите студове тази зима пускаше климатика за 4-5 часа на ден и вътре беше 21-22 градуса. Сметката и за ток за целия апартамент - четири членно семейство беше макс 57 лева на месец. Просто попитай Александърс и той ще ти реши проблема. За мен нещата стоят така - има Александърс няма проблем-няма Александърс има проблем. Успех

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. отопление с един климатик на цялото жилище
    От Анатомичен Коректор във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 44
    Последно: 15-09-16, 20:36
  2. Избор на климатик за отопление в панелно жилище
    От lyubo_d във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 11-11-12, 08:09
  3. Избор на климатици
    От nut001 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 25-08-11, 15:58
  4. Избор на два климатика за малко жилище ново строителство
    От petkov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 36
    Последно: 19-08-11, 15:09
  5. Помогнете в избор на ......!!!
    От Momodivx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 08-09-04, 22:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе