Страница 10 от 11 ПърваПърва ... 891011 ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 158
Like Tree10Одобрявам

Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #136

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Този наклон е много странен, отвора за оттичане на водата е от другата страна доколкото виждам.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #137

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Абсурд.Тая работа хич не е така, както трябва да е.Ето снимка на тялото на същото САНЬО, да се види, че няма никкави наклони.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    177
    #138

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Да, помещението е много малко и има доста мебели, че и техника. Освен това, реално климатикът ще се ползва в преходните сезони за отопление и лятото за охлаждане. Мисля, че ще ми е напълно достатъчен. Много съм благодарен за мненията от "камарата" специалисти. Според мен те идеално разбраха условията ми и ме насочиха в най-правилната посока. Смятам, че за тези пари, това е климатика, който най-добре покрива моите изисквания и тези на помещението, все пак ще се уверя на 100% дали е така, когато го изпробвам другата седмица cool.

    А сега,дe?
    Ти толкова се колебаеше,че мина през всички марки и модели.
    П.С. И аз имам лек наклон на единия климатик. Казаха,че е необходим заради зимния конденз.
    Но твоят май е доста голям.
    И съм съгласен с valen1,за вътрешното.И двата климатика имат около 5мм.наклон.
    Успех с климатика.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #139

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Може да дадат наклон, ама да кажат, че бил фабричен........пък и наклона може да е към отвора и към страната, дето не е компресора.Пък тоя наклон като го гледам.......Ето ти ръководството за експлоатация, поне да видиш дали дистанционното е същото - http://dox.bg/files/dw?a=ab48ebae7a файла не е кодиран, можеш да си го превеждаш по малко с ГУГЪЛ-а.Ето му и чертежите - http://products.jp.sanyo.com/support.../SAP-ZK22X.pdf аз не виждам фабрични наклони, а вие.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #140

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Честито за машината! Дано останеш доволен от направения избор!
    п.п. направи решението на елементарна задача, възможно най-сложно, за което заслуга имаме и ние.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    44
    #141

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Вкарали са дренажния маркуч, заедно с тръбите някъде вътре в тялото, а гледах в User manual-а, че трябва да е отвън. Опитах се да огледам отблизо крачетата и има като че ли едно криво, но е в задната страна. Отпред всичко изглежда наред и наистина все едно самото тяло е така направено. Като спре дъжда, ще се кача на стълбата и ще огледам още по-подробно.
    А лекото звънтене наистина ме навежда на мисълта, че може и да е изтърван.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #142

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Няма начин краката да са с фабричен наклон.Ако трябва наклон, производителя го дава при щанцоването на тавата.Краката винаги са прави, за да осигурят вертикална и хоризонтална нивелация.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #143

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    p.petrov_dr, само не разбрах как са изолирали тръбите заедно? Двете тръби е една изолация ли сложиха?

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #144

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    p.petrov_dr, само не разбрах как са изолирали тръбите заедно? Двете тръби е една изолация ли сложиха?
    Що се чудиш. Оня ден местих едно хитачи 12Н1 и си бяха сложили от техното тръбите заедно дори през метър бяха съединени с тиксо да не се разделят.

  12. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #145

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    p.petrov_dr, само не разбрах как са изолирали тръбите заедно? Двете тръби е една изолация ли сложиха?
    Цитат Първоначално публикувано от p.petrov_dr
    Изолираха тръбите заедно, въпреки навременния ми въпрос "Не е ли редно да се изолират отделно?"
    Май да.Да се гушкат заедно в студа, и да си менкат мека топлина.

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #146

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Тука трябва да сложим тема "Те са нашата гордост" Да се чуди човек от какво са спестили. Дали от изолация за два лева или от свредло за 300-350 лв.? Направо не е истина.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #147

    Отговор: Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Здравейте. Да не отварям нова тема да попитам тука.
    Най-важния ми въпрос първо е: при положение че работим за бебе и се очаква да има такова дай боже в близко бъдеще има ли смисъл да се инвестира и то не малко в климатик тъй като повечето мнения са негативни.. от новите модели има ли подходящи за бебета - там тези с йонизатори филтри или т.н или пак си има опасност от въртенето на въздуха... ако има опасност засега да си карам със стария климатик, а като му дойде времето да се насочим към някоя по хубава конвекторна печка /парно няма в нашия град/и евентуално влагоабсурбатор с йонизация тъй като с конвекторна като съм пробвал тази зима в стаята се образуваше много влага. !

    Ако отговора за климатик е положителен то тогава вече ето повече подробности за да ми препоръчате модел:

    В момента имам стар инв. климатик Панасоник 12ца в спалнята/около 20кв.м./, който ми служи вярно вече повече от 5г., но вече е време да се сменя/а той ще се сложи в кухнята/. Бих искал да го заменя с някой с повече екстри и най вече такъв по-подходящ за едно бъдещо бебе в стаята. Стаята е с западно изложение, с ПВЦ дограма на стаята + на терасата и с външна изолация фибран, а вътре гипсокартон директно лепен за стените и паркет, и все пак зимата при големите студове трудно се поддържаше 24-5 градуса. Самия климатик е запад/север и при по-големи студове и вятър се е обледявал доста, така че и вариант с нагревател на външното тяло няма да е излишен, но съдейки по рекламата май само Финлукс имат такива, а те не ги знам колко са качествени и надеждни. Ще го взимам на изплащане предполагам и бюджета за климатика е едно до 1500-600лв. макс може би... +- малко.

    Благодаря предварително.

  16. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #148

    Отговор: Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Какъв модел е съществуващия Панасоник?

    Аз препоръчвам Е12QKE. 1649 с монтажа на промоция в момента.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #149

    Отговор: Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    12GKE или от сорта.. китайски за 1200 беше тогава.. но аз не съм казал да е пак Панасоник, а просто дали има и ако има кой е подходящ за бъдещо бебе един ден в стаята.. или да си карам със стария ако и новия ще е опасен... иначе си мислех за нещо по качествено.. Шарп, Тошиба, Митсубиши или Дайкин...

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #150

    Отговор: Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Цитат Първоначално публикувано от hristokk Виж публикацията
    12GKE или от сорта.. китайски за 1200 беше тогава.. но аз не съм казал да е пак Панасоник, а просто дали има и ако има кой е подходящ за бъдещо бебе един ден в стаята.. или да си карам със стария ако и новия ще е опасен... иначе си мислех за нещо по качествено.. Шарп, Тошиба, Митсубиши или Дайкин...
    За качествена машина, която ще стои в стая с бебе си трябва бюджет 2000+
    dodo_pv, Aleksandars и Mega харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 11 ПърваПърва ... 891011 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик за спалня 16 m2
    От sneka13 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 18-08-14, 10:59
  2. Избор на климатик за спалня!
    От TSH във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 39
    Последно: 01-07-13, 02:51
  3. Избор на климатик за спалня
    От Andy_78 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 11
    Последно: 08-11-12, 09:57
  4. Климатик и бебе?
    От dgenov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 18
    Последно: 22-10-08, 23:15
  5. Моля за помощ при избор на климатик за спалня
    От brutas във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 13-07-08, 11:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе