Страница 8 от 11 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 158
Like Tree10Одобрявам

Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    44
    #106

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    За 1370 лева някой вземат инвертори дето топлят по 25 и нагоре квадрата, а в случая се чудим този дали ще може и 13 да стопли като производителят го дава до 10 m².

    Ама щом се взема климатик само за имидж (вижте ме имам климатик но не какъв да е, а нов японски инвертор SANYO) то наистина няма значение дали, какво и колко може.
    Е, защо ми е такъв инвертор бе колега? Аз искам климатик, който да работи точно като инвертор, а не он/оф и искам да не го усещам в стаята. Комфорта ми е първо изискване! По твоята логика, най-изгодния климатик, който ще ми свърши работа е Мидея за 800 лв. с монтажа. И те имат доказали се модели, които дори топлят, 5 г. гаранция и даже са "фешън" Можем ли да ги сравним като комфорт със Саньо... едва ли :rolleyes: Моля, не се обиждай Нямам илюзиите, че разбирам повече от теб, но мисля, че в случая направих изключително информиран избор и това наистина е най-подходящия климатик на тази цена за моите условия.

    Между другото, никога не съм робувал на марки! А преди да започна да чета във форума, Саньо въобще не ми се е връзвало с представите за имиджов климатик, защото за мен Саньо правят уолкмени и батерии. Мога да ти гарантирам, че над 90% от приятелите ми ще ми се чудят защо съм купил Саньо, а не Дайкин или Осака /според доста хора Осаката е много добър климатик /.

    Поздрави!

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #107

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    ...И тъй,човека си е купил климатик!...Хубав,лош...от този момент за него това е най добрия избор,за най добрите пари и тн... и тн...Да бачка дълго време и да го топли и разхлажда!Това е най важното!Само се чудя защо го кръщава "Японски"?..Логично ли е за 1300лв жълтурковците да произведат машина,да калкулират печалба Саньо,да го качат на шхуната ,да дойде до Европа,после и до БГ ,да си сложи печалба и фирмата продавач и ...накрая на него да му легне 1300лв!?....Да,ама...не!както казваше известния Петко Бочаров! Та от тук започват и илюзиите!....Но....да му е честит на човека и със здраве да го ползува!!!

  4. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #108

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Цитат Първоначално публикувано от slovaka
    Само се чудя защо го кръщава "Японски"?..Логично ли е за 1300лв жълтурковците да произведат машина,да калкулират печалба Саньо,да го качат на шхуната ,да дойде до Европа,после и до БГ ,да си сложи печалба и фирмата продавач и ...накрая на него да му легне 1300лв!?....Да,ама...не!! Та от тук започват и илюзиите!....Но....да му е честит на човека и със здраве да го ползува!!!
    Айде почна се-похвали се p.petrov_dr и сега пък не бил японски!?Ми какъв е бе словака-монголски,поне не пишете съчинения без картинка.Че е слабичка машинката и е по евтина,не значи че няма да му върши работа в преходните сезони в малко помещение-затова и цената е такава.И все пак саньо е:



    а и това Е отдолу не е ли в зелено е добре за енергото.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #109

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Петров, до скоро имах и Санио ZK и Осака. Разлика в " комфорта " - 0. Даже Осаката не духа хладно, с изключение на размразяването, поради високия си минимум и спира вентилатора при изключен компресор. И двата уреда нямат грам екстра, абсолютно тихи от вътре. Амсалаците, които монтираха Саниото оставиха стойките да се допират до решетката на прозореца и така поради тяхна вина машина бучеше . Засичах консумацията - огромна разлика. Това е - инвестирал си стабилно в икономична и тиха машина. Цената ми изглежда също много добра.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    44
    #110

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Здравейте!
    Наближава денят на монтажа и ставам доста нетърпелив Започнах да си мисля кое как трябва да бъде изпълнено, изчетох поне половината теми за монтаж във форума и прегледах цялата тема "Вашите снимки", за да съм подготвен. Сигурно няма да ви изненадам, като ви кажа, че нямам кой знае какво доверие в монтажниците, които ще дойдат, затова се опитвам да съм предвидил всичко. Общо взето си представям монтажа по следния начин:
    Тук е първата снимка
    Нямам представа самият траф какво представлява и как се поставя, така че ако съм объркал нещо, моля да ме коригирате. Също съм отворен и за други корекции, разбира се. Тръбният път ще стане около 3,5 - 4 м.
    Другата ми идея е кабелът за тока да влезе вкъщи не с щепсел в контакта, а направо в ключ он/оф. Може ли ключът да е съвсем обикновен - такъв /Тук е втората снимка /
    или трябва да е повече ампери - например този е 32А
    Тук е третата снимка


    Съжалявам, но не знам как да сложа снимките там, където им е мястото
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #111

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Всеки ключ, който понася над 5А ще ти е достатъчен. А трафа обикновено се монтира зад външното тяло - по естетически причини.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #112

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Трафа е поместен в една тенекиена кутия с приблиз. размери 18х18х11 санта, която се закача на стената до/отзад климатика.Ти глей по-важното...кандардисай ги да вакумират- ако случайно си носят помпата и в същото време са на кеф...ако не, все пак си клиент - да ти направят ихтибар и да го ''фъснат'' малко...за гумени тампони на външното тяло не споменавай - ставаш много нахален

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #113

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Цитат Първоначално публикувано от teon
    за гумени тампони на външното тяло не споменавай - ставаш много нахален
    Това е Sanyo. Няма нужда от гумени тампони.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    44
    #114

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Благодаря ви за отговорите. Относно вакуумирането, още преди да поръчам климатика от фирмата, питах ползват ли вакуум-помпа и отговорът беше утвърдителен. Мислих дълго за тампоните... и бях решил да си ги купя сам и само да накарам монтажниците да ги сложат, въпреки че мисля, че не са необходими или поне първите няколко години не би трябвало да са нужни. Сега след мнението на Касапа, който все пак има три Саньо-та, май отново ще се откажа от идеята да слагам тампони.
    Също съм решил да си купя пластмасова или ПВЦ лайсна за тръбния път по външната стена и да ги помоля да я сложат като дойдат. Въпросът ми е, знаете ли какви трябва да са размерите на канала, за да влязат вътре двете изолирани и бандажирани тръби плюс кабел в двете посоки - към трафа и обратно нагоре, докато влезе в стаята?

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #115

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Не слагай тампони, не са нужни за тези машини. При проблем можеш сам да ги сложиш за 15 мин. Понякога тампоните влошават нещата. Ако машината е добра забрави за тампони.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #116

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Абе като гледам по разни скандинавски форуми няма монтирано външно тяло без тампони хем са все маркови машини...че те тея хора да не са по-будали от нас да хвърлят пари на вятъра?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #117

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Мисля че това е защото там изискванията за шум са ужасни - малко да ти квакне климатика и ако някой се оплаче веднага си отнесъл солидна глоба. Тук дори и да има някакви изисквания едва ли това е от първостепенно значение поне докато не станат малки междусъседски скандали.

  16. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #118

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Цитат Първоначално публикувано от p.petrov_dr
    Въпросът ми е, знаете ли какви трябва да са размерите на канала
    Размерите са 60x40мм .

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    44
    #119

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Цитат Първоначално публикувано от ceco.bojkov
    Размерите са 60x40мм .
    Благодаря

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #120

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Тия дни откак застудя в моя апартамент чувам постоянното бучене на съседа Хитачито което е от другата страна на блока и на долния етаж много е дразнещо. Тампони съм му сложил и пак същото.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 11 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик за спалня 16 m2
    От sneka13 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 18-08-14, 10:59
  2. Избор на климатик за спалня!
    От TSH във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 39
    Последно: 01-07-13, 02:51
  3. Избор на климатик за спалня
    От Andy_78 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 11
    Последно: 08-11-12, 09:57
  4. Климатик и бебе?
    От dgenov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 18
    Последно: 22-10-08, 23:15
  5. Моля за помощ при избор на климатик за спалня
    От brutas във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 13-07-08, 11:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе