Страница 9 от 11 ПърваПърва ... 7891011 ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 158
Like Tree10Одобрявам

Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #121

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Тия дни откак застудя в моя апартамент чувам постоянното бучене на съседа Хитачито което е от другата страна на блока и на долния етаж много е дразнещо. Тампони съм му сложил и пак същото.
    А какъв модел е това хитачи???

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #122

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Тия дни откак застудя в моя апартамент чувам постоянното бучене на съседа Хитачито което е от другата страна на блока и на долния етаж много е дразнещо.

    Аз така чувам едно LG, само дето е ново от миналата зима. Работи като фуражомелка. Предупредих ги, за сега няма ефект, скоро ще го излекувам Forever!

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #123

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Цитат Първоначално публикувано от Mega

    Аз така чувам едно LG, само дето е ново от миналата зима. Работи като фуражомелка. Предупредих ги, за сега няма ефект, скоро ще го излекувам Forever!
    Ша тъ подушът.Всички въздухарски пушки са на отчет.Веднага ще те хванат по адреса, като най-близкоживущ и по траекторията на съчмата..., а ако намерят и нея ...

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #124

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Сега не е нужно с пушка, много ми е сгодно тялото. Пък аз си знам как да го излекувам.

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #125

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Старо конвенционално е Хитачито.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #126

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.


    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Сега не е нужно с пушка, много ми е сгодно тялото. Пък аз си знам как да го излекувам.
    Mega що ми се струва, че ти това LG го лекуваш от една година. Досега да беше се срещнал със собственика му и да му го беше оправил да не те дразни. Кой знае кой си е оставил ръцете по време на монтаж.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #127

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Ами ... Говорим няколко пъти с него, като се нядявам, че ще надделее разума. За сега няма ефект.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    44
    #128

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Здравейте!
    Днес видях на климатика на работа, че има сложен един ПВЦ-детайл, който прикрива дупката, през която тръбния път излиза извън стаята. Много ми хареса идеята да маскирам по този начин и вкъщи. Обикалях 2 ч. в Дряново и Габрово, включително посетих и 4 специализирани фирми за продажба и монтаж на климатици, но никъде не можаха да ми помогнат. Ако някой знае от къде мога да го намеря този детайл, ще съм му много благодарен.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,773
    #129

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Дай един адрес за доставка и ще ти изпратя...

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #130

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и б

    Ма хайде бе, Петров! До кога ще те чакаме с тоя монтаж...?

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #131

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Наистина добре е да се побърза защото зимата май дойде, а иначе фирмата за монтаж ще има грижата всичко да е както трябва. Надявам се това бебе да не остане на студено след толкова претенции.

    Такива конзоли общо взето се поставят на места където няма топлоизолация и техника като хване боша да дупчи дупка разкъртва мазилка отвън. Мисля че вместо да мислиш за този детайл е по-добре да помислиш за малко топлоизолация, която отгоре на всичкото ше намали разхода ти за отопление.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    44
    #132

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Има си топлоизолация, не се притеснявай Монтаж е утре в 12 ч. Aleksandars, благодаря ти, ще ти пратя адреса на ЛС.
    Между другото, тук от неделя не е спирало да вали, така че просто нямаше как да е по-рано монтажа.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    44
    #133

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Здравейте!
    Монтажът вчера мина сравнително успешно и климатикът вече работи около 20 часа. Ето малко снимки:



    Дойдоха две момчета, точно в уговореното време, предварително подготвени, че имам доста претенции При дупченето на стените бяха много внимателни и работиха чисто. Дължината на тръбния път излезе 2,90 м. Вътрешното тяло отстои на 7 см. от стената и на 8 см. - 12 см. от тавана /8 см. в задната част и 12 см. в предната част/. Изолираха тръбите заедно, въпреки навременния ми въпрос "Не е ли редно да се изолират отделно?" Изолацията беше доста тънка и мека. Бандажираха само 1-вия метър , докато тръбите минат през зида, като казаха, че не е нужно да бандажират до края, при положение, че ще се слагат ПВЦ-канали. Вакууумираха около 5-10 минути. Случайно видях в куфарчето им ПВЦ-детайла, за който питах в по-горните постове и който търсих половин ден преди това по магазини и фирми. Те, естествено нямаха никакво намерение да го поставят, но не бяха познали... Стори ми се, че стойките на външното тяло останаха леко хлабави при монтажа, а самото тяло беше монтирано с лек наклон напред. Естествено ги питах, не трябва ли да е нивелирано? Отговорът беше, че производителят го е направил с лек наклон напред за естествено изтичане на конденз и да не завъждало плесени и гъби Монтажът продължи около 3 ч., като накрая имаше малко мръсни пръсти по стените, но успях да ги поизчистя с гъбата. Изпробваха климатика, видяхме, че работи, взеха си парите и довиждане
    Първи впечатления след 20 часа работа... не съм особено очарован Работи добре, стопли стаята от 23 до 28 градуса /само за проба, не че смятам да го държа на толкова/ за 20-ина минути, при външна температура около 12-14 градуса. Издразниха ме шумовете! Външното тяло нещо жужи и подрънква. Не се чува в стаята, но ме дразни, че се случва. Основна вина отдавам на монтажа и денивелацията. Качих се на стълбата, натиснах стойките отдолу-нагоре и тялото утихна... хммм! Вътрешното тяло постоянно припуква и скърца, в началото на 10-20 сек., сега забелязвам, че пукането е намаляло. Да се надяваме, че като се понаместят топлообменника и пластмасите, ще се укроти съвсем. През нощта ми се стори не толкова тихо, колкото очаквах /освен пуканията и скърцанията/, въпреки че оставих вентилатора на първа степен. Сега, през деня, не го чувам, така че предполагам просто трябва да свикна с новия шум, който явно не е толкова силен, колкото ми се стори през нощта. Успях да спя само 3 часа от яд, че климатика не покри очакванията ми за безшумност и станах, кроейки планове за писмено искане към фирмата да го върна в 3-дневния срок по Закона за защита на потребителите или евенуално да договарям размяна за друг, който е по-висок клас. Към момента като, че ли ми попремина беса и ще изчакам още ден, за да видя, дали няма да спре да скърца и пука.
    Ето и една снимка на наклона на външното тяло:

    Поздрави, Петър Петров.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1318497617[/time]_________________________________________________

    Ей, не ми се получава с тези снимки и това е!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #134

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    На мен монтажа ми харесва.Единствено под предните крачета на климатика-между крачетата и стойката са можели да подложат 5-6 гумурани метални шайби и да "оберат" този наклон-той и с просто око е очебиен...

    ...но няма гаранция, че шумовете са от наклона на външното тяло.

    Да си го ползваш, дълго, безаварийно и със здраве.

  18. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #135

    Re:Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.

    Нито климатика ми харесва нито монтажа. Вътрешното тяло трябва да има от тавана поне 15 сантиметра от задната страна и не е било необходимо почти да го залепяте за стената това също ограничава въздушният поток.

    Външното тяло трябва да е нивелирано или да има лек наклон към отвора за оттичане на конденза в зависимост от това къде се намира. Този наклон напред не е нормален, това тяло да не е изтървано. Провери крачетата на самата стойка отгоре дали са хоризонтални.

    И да кажеш зимата големият COP дали топли.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 11 ПърваПърва ... 7891011 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик за спалня 16 m2
    От sneka13 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 18-08-14, 10:59
  2. Избор на климатик за спалня!
    От TSH във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 39
    Последно: 01-07-13, 02:51
  3. Избор на климатик за спалня
    От Andy_78 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 11
    Последно: 08-11-12, 09:57
  4. Климатик и бебе?
    От dgenov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 18
    Последно: 22-10-08, 23:15
  5. Моля за помощ при избор на климатик за спалня
    От brutas във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 13-07-08, 11:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе