Резултати от 1 до 12 от общо 12

Почистване на Panasonic CS-UN12GKE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #1

    Почистване на Panasonic CS-UN12GKE

    Преди малко се заех да чистя климатика Panasonic CS-UN12GKE. Това което ми направи впечатление е, че като започнах ад пръскам с вода(след меглиото) ваната от ляво се напълни почти догоре и стои така пълна. Дренажната тръба е от дясно и там проблеми няма, каквото отиде там продължава надолу по тръбата но от ляво не... Предполагам, че тези 2-те вани би трябвало да са свързани?! Вече минаха 20 мин от както пръсках и в лявата вана все още има вода...
    Нормално ли е това за този модел, или нещо някъде се е запушило?!
    Ако е така, моля за съвет как да го отпуша?

    Прилагам и една снимка, но е малко мъглива...
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    134
    #2

    Re:Почистване на Panasonic CS-UN12GKE

    Хич не е мъглива снимката - за целта си е съвсем добра... Вземи първо един нивелир и виж дали нямаш леееко провисване в ляво, където си снимал "жабуняка"...

  4. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #3

    Re:Почистване на Panasonic CS-UN12GKE

    Колега, ваната под питата е пълна с кал и водата не може да се оттече Не съм запознатс утройството на панасониците, но не може ли да се смъкне ваната заедно с вентилатора??

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #4

    Re:Почистване на Panasonic CS-UN12GKE

    Свалих ваната и в почистих, нямаше кои знае какво, за сметка на това Панасокин са сложили на ваната един стериопор (вижда се малко на снимката) които образува нещо като тапа между 2-те вани. Когато водата е повече минава над спериопора иначе стои я ваната... Явно затова климатиците на панасоник се вмирисват така бързо... Или хората са си мислили за някаква система с 2 дренажни маркуча едновременно...

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #5

    Re:Почистване на Panasonic CS-UN12GKE

    Всички вани са направени така, по средата да са по-високи, за да може да се оттичат в двете посоки спрямо монтажа. Така че нищо не можеш да направиш, винаги там ще задържа вода. Всъщност можеш- да пуснеш втори дренаж и от другата страна. Относно миризмата си мисля че не идва от ваната, а по скоро от питата. Турбината смуче въздух от питата, не от ваната. Аз стигнах до този извод, тъй като моя замириса още от първия си работен ден. Но само като изключи компресора, от мократа пита. Ако беше от ваната би трябвало да мирише постоянно.

  7. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #6

    Re:Почистване на Panasonic CS-UN12GKE

    Цитат Първоначално публикувано от IVO-1977
    Всички вани са направени така, по средата да са по-високи, за да може да се оттичат в двете посоки спрямо монтажа. Така че нищо не можеш да направиш, винаги там ще задържа вода.
    Не думай! Не знам при панасоник как е, но при фуджитцу отределено не е така!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #7

    Re:Почистване на Panasonic CS-UN12GKE

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas
    Не думай!
    Ами цитирах обяснението на Mega за формата на ваната в темата за миришещото Мицубиши. И аз останах с впечатлението че при всички модели климатици е така. Не знам, Mega да каже.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #8

    Re:Почистване на Panasonic CS-UN12GKE

    ... Или грешно съм се изразил, или грешно си ме разбрал. Идеята е, че ваната не се оттича така идеално, че да стане суха веднага. Просто наклона и не е толкова голям. По нея си остава вода (малко) докато не се изпари и при ползване лятото си се получават миризми. Ще ти снимам вана тези дни да добиеш предства.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #9

    Re:Почистване на Panasonic CS-UN12GKE

    Така и не ми се изясни защо прясно кондензирала вода във ваната, като се изпари ще мирише лошо. В банята ми има пълна кофа с вода, която стои понякога и седмица, преди да се подмени с прясна и се изпарява(не цялата), но не мирише на кисело.

  12. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #10

    Re:Почистване на Panasonic CS-UN12GKE

    Ако постои повече тази вода в банята, ще се вмирише и тя.Но тя е била течаща ''жива'' вода,заредена и енергийно.Докато тази в климатика се получава ,от кондензацията на топлия и влажен въздух върху студените ламели,като при това си добавя йони,соли и мърсотия.Не съм мерил с лакмуса да видя и с какво Ph излиза.Та за мен е нещо такова обяснението.

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #11

    Re:Почистване на Panasonic CS-UN12GKE

    ... Да не забравяме и че, водата от водопровода идва хлорирана малко или много.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #12

    Re:Почистване на Panasonic CS-UN12GKE

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    ... Да не забравяме и че, водата от водопровода идва хлорирана малко или много.
    Малко,малко, та хич даже.С коктейла от чешмата,пак сме сред първите в България тук като и на нас доставят основно от Марица до с.Злокучене(то пък и едно име).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Почистване на LCD
    От hunter79 във форум Телевизори
    Отговори: 15
    Последно: 26-03-15, 00:31
  2. Почистване на лаптоп
    От CaptainSlow във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 29-03-14, 17:35
  3. Почистване на лаптопи
    От sandyrs във форум Мобилни устройства
    Отговори: 19
    Последно: 05-03-13, 18:29
  4. Почистване на RAS - 225GDR
    От joro_bul във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 6
    Последно: 04-03-10, 14:20
  5. Почистване на LCD монитор
    От Malone във форум Общ - хардуер
    Отговори: 15
    Последно: 24-09-03, 16:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе