Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 35

Къде грешим в избора? /на климатик/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #16

    Re:Къде грешим в избора? /на климатик/

    Цитат Първоначално публикувано от mitakater
    Сигурно е правилна оценката, но с 3хSanyo от подписа, как един обикновен посетител тук да я сметне за обективна? Аз само забелязвам, че каквото и а се попита тук (600-1200лв.), отговора е вземи си Тошиба, Фуджи LD или в краен случай нещо друго. То не е форум в частта за избор: отговорите са еднакви винаги. Сложете го в началото: 5-6 модела и готово. Винаги е така и винаги от едни и същи хора.
    Ни бой съ, вече LD серията на фуджитсу е история, а другите стенни серии или са прекалено орязани(LE, LEC.LKC )или прекалено скъпи (LT)и конкуренцията ги "ломи".Фуджитсу вече не бих си купил.
    Въпроса е какво друго можеш да си купиш за 1500лв без монтаж с някакви смислени/а екстра???

    Но както е казал МЕГА не може като носиш съдрани гащи през дупките на които се вижда голия ти гъз и нямаш пари за други, а да имаш претенция да караш ауди, освен ако е втора употреба...
    Каквото си платил това ще получиш.
    То за това вече не си правя труда да отговарям на постове от рода на "Имам 1200 лева и искам нов марков климатик с който да топля при минусови температури 28 квадратни метра до 23,24 градуса зимата!"
    Е то такива претенции нямат никакво покритие.Какво изобщо да отговориш.На такива претенции още от начало трудно ще угодиш и винаги ще си виновен какъвто и климатик да препоръчаш...
    То и саньо вече няма
    П.П. Касап мръсник си-да повдигаш такива "тежки" въпроси, а и защо си пропуснал от класацията daikin бре, пакостнико

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #17

    Re:Къде грешим в избора? /на климатик/

    ... Както казва Kasap, нека очакванията да са реални и според бюджета. Климатика не е печка, купуваш и се топлиш. Там е по-сложно. Има хора реалисти, които се информират и правят информиран избор за парите си. Има такива дето ги лъжат по магазините и после се чувстват излъгани. За мен лично ако разчиташ на една машина за отоплението си на 100% просто трябва да е машина от високия или топ клас. Друго е за лятото само.


    Форума има нужда от една динамична класация на машините по бюджет, цел, помещение ... и всеки да влиза и да си прави сметка.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #18

    Re:Къде грешим в избора? /на климатик/

    Mega каза:
    ... Ама това е нормално, винаги ще има машини, които са най-доброто за парите
    -бре те парите им са най-големия недостатък при покупката...

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    ... Както казва Kasap, нека очакванията да са реални и според бюджета. Климатика не е печка, купуваш и се топлиш. Там е по-сложно. Има хора реалисти, които се информират и правят информиран избор за парите си. Има такива дето ги лъжат по магазините и после се чувстват излъгани. За мен лично ако разчиташ на една машина за отоплението си на 100% просто трябва да е машина от високия или топ клас. Друго е за лятото само.


    Форума има нужда от една динамична класация на машините по бюджет, цел, помещение ... и всеки да влиза и да си прави сметка.
    хайде нека да са от средния клас, но с 15%-25% преоразмерени според случая...

    Тази динамична класация ще е трудна, че всяко помещение си е със собствената "щуротия", пък за собствениците им...

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #19

    Re:Къде грешим в избора? /на климатик/

    Ние тук колкото и да обясняваме, че LEC, LKC, FTXN, FTX, LSR и имаше едни слабички на МЕ лятото, че ги забравих точно как се водеха, не са подходящи за основно отопление, машините пак си вървят и се продават именно за такава цел. И това е само от марковите, а при другите какво става не ми се мисли.
    И новите модели все по-леки и по-"компактни" идват, дори успяват да го изтъкнат за плюс това в рекламните брошури, че по-малко място щял да заема климатика... 9-ки по 23 кг, ами моите са 38 и 34 кг външно. Сега си представете 15 кг желязо - много ли е, малко ли е да го има в едно външно тяло и дали има смисъл от него. И защо Дайсейкай-я не го олекотиха като по-хубаво било по-"компактно" тяло, ами новият тежи 41 кг

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #20

    Re:Къде грешим в избора? /на климатик/

    да разведря обстановката...................винаги чакам зимата с кеф и въпроси(след не послушване на съвети) защо моя климатик не топли.особено от раздела-ОСАКА,НИПОН,ВАМПУМ И БАЙМАНГАУУУУУУУУУУУУУУ

  7. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #21

    Re:Къде грешим в избора? /на климатик/

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Въпроса е какво друго можеш да си купиш за 1500лв без монтаж с някакви смислени/а екстра???
    Има какво да се купи (но хората малко като овцете един да поведе 2-3 марки и всички като коне с капаци без да се обижда които и да е) примерно някои шарп

  8.  
     
  9. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #22

    Re:Къде грешим в избора? /на климатик/

    Аз не съжалявам за нито един от избора ми, даже на фона на другите съм предоволен. Може би защото гледам по-философски на нещата и за тези пари не чакам чудеса.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #23

    Re:Къде грешим в избора? /на климатик/

    Къде грешим в избора?!?!?! Елементарно - "нашите пасти са вашите страсти", гласеше една реклама. Докато има кой да предлага пасти , ще има и ... страсти

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #24

    Re:Къде грешим в избора? /на климатик/

    1500-1700лв бюджет без монтаж за 12000BTU- 12GHR Sharp, или 12MKE на Panasonic - ето 2 по мое мнение читави предложения. Друг въпрос е кой би желал да предлага Panasonic поради страх от промо в технота-та и риск от това да се компрометира пред клиента.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1317213853[/time]_________________________________________________

    Но все пак съм забелязал, че борбата е в друг ценови клас- около 1200-1300лв за 12000BTU - това са най-продаваемите клими. И там компромисите са неизбежни - или по-малка мощност или шум или бог знае какво друго, но винаги има уловка

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #25

    Re:Къде грешим в избора? /на климатик/

    Няколко пъти започвах да пиша и спирах ... защото е безсмислено. Касап-а има време за писане и четене затова разбулва или забулва духове ...
    Оценката винаги е субективна или поне в 99% от направените такива. Всеки си има причини, възможности /били те финансови или други/, потребности и не на последното място мотиви за да направи дадена покупка на климатик. Освен това почти във всяка молба за избор на клима информацията е недостатъчна за да се предложи подходяща машина, дори и от колеги монтирани стотици ... Да опитаме ли !?
    Първите 5 няма да познаят / изключвам линчувания публично Аруба /.
    стая - 16.5м2
    изложение - юг-югозапад
    етаж - 5 / има над него още 9/
    строителство - тухла 1980 / 45 см зидове/
    външни стени - 1 брой / около 4.70м/
    височина - стандартна 2.60м
    дограма - ~3.2m2 PVC 5 камерна
    съседи -топлят по малко
    цели - отпление през зима
    град - Шумен
    бюджет - около 2000лв / ако може и по малко /

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #26

    Re:Къде грешим в избора? /на климатик/

    ... Ама ти защо си мислиш, че климатик се избира по обяснение? Тука хората дават съвети, но това не значи, че всичко е точно така. За това има фирми, ходи се на оглед и се дават предложения. Освен това тогава някой носи и отговорност за избора! Това, че някой си мисли, че само по съвет от тук ще има 100% гаранция е грешно. Колегите искат да помогнат, но реалния оглед е друга бира! Но струва пари! Освен това от едни магазини Техно ... им дреме дали имат оглед или не. Дреме им и после като иде някой да им плаче. За тях всеки посочен климатик е номер едно. Само и само да се продаде.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #27

    Re:Къде грешим в избора? /на климатик/

    Браво, Мега това исках да кажа , но и огледа също няма да обективен и нищо не струва ... Ти как си избрал климите под подписа !? Аз знам как се избира климатик, имам 4 броя и подписа ще е обемен, затова съм го спестил ...
    п.п. нека модераторите заключат темата - няма никаква полза от нея.
    п.п.п. Митак сори, аз съм реалист!

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #28

    Re:Къде грешим в избора? /на климатик/

    Ами как, елементарно. Първия го избрах внимателно, за втория не ми дремеше, беше почти подарък. Третия съм го избрал, въпрос на време и пари е да се появи отдолу. Но освен моите съм избрал и още стотици, и нямам рекламация. А нямам, защото ако клиент иска съвет, но не го чува му пожелавам лек ден а не продавам на всяка цена!

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #29

    Re:Къде грешим в избора? /на климатик/

    Цитат Първоначално публикувано от mxkolev
    п.п. нека модераторите заключат темата - няма никаква полза от нея.
    Направо раздела да махнат?

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #30

    Re:Къде грешим в избора? /на климатик/

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    ... Ама ти защо си мислиш, че климатик се избира по обяснение? Тука хората дават съвети, но това не значи, че всичко е точно така. За това има фирми, ходи се на оглед и се дават предложения. Освен това тогава някой носи и отговорност за избора! Това, че някой си мисли, че само по съвет от тук ще има 100% гаранция е грешно. Колегите искат да помогнат, но реалния оглед е друга бира! Но струва пари! Освен това от едни магазини Техно ... им дреме дали имат оглед или не. Дреме им и после като иде някой да им плаче. За тях всеки посочен климатик е номер едно. Само и само да се продаде.
    Ма те и фирмите не дават 100% гаранция.Аз досега не съм чул или видял някоя фирма да е върнала парите на човека, след като е препоръчала климатик за стаята (след направен оглед за който и е платено/или не е) само защото човека и семейството му е "умряло от студ" зимата с препоръчания , продаден и монтиран климатик.
    Всяка фирма казва: купете си от нас ето този климатик, а вече закупения и монтиран от нас климатик ще преместим в друга стая... пИчалбата на 1 място като цел на фирмата...
    То извинение няма, какво остана за връщане на пари...
    Да не говорим, че някой и телефоните си изключват или все нямат време...ако е да взимат пари "намират" веднага време...

    Ако някоя фирма "дава" 100% гаранция, защо в гаранционната карта и договора за гаранция няма клауза за връщане на парите, ако "се издъни" фирмата...
    На майстор и търговец никога не можеш да имаш 100% доверие защото и те не "дават" 100%-процентова гаранция. Имат си интерес-единия да работи по-малко и по-най лесния начин за него да свърши работата, другият да печели максимално, за да кумулира пари и да се развива, а собственика на фирмата да си живурка(Кайманови острови, Бора-бора, Рио де Жанейро...)

    Пък то е ясно, че в днешно време всичко е пари с много рядки изключения ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Как да следим за правилния монтаж на климk
    От boiski във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 6
    Последно: 03-03-12, 00:41
  2. Продава широкоекраннна 14 " матрица за лапm
    От Mr.TECHNO във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 01-01-11, 22:47
  3. Цигански безредици и има ли държава?
    От ru-boy във форум Коментирай новина
    Отговори: 67
    Последно: 15-09-07, 01:01
  4. Отговори: 3
    Последно: 18-07-07, 00:28
  5. Разминават ми се субтитрите. С какво да ги 
    От Muko във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 06-03-07, 18:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе