Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 35 от общо 35

Къде грешим в избора? /на климатик/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #31

    Re:Къде грешим в избора? /на климатик/

    Къде грешим в избора? /на климатик/- реших да мина по тънката лайсна с китайчета и климите да си "избият" по-бързо парите и какво мярнах по новинките снощи ? - около нова година с 10 % тока отива нагоре, а до 2013 ще се качи с до 25 % заради някакви измишльотини свързани с емисиите на СО2. А около преди 2 месеца имаше изненадка от ЕОН с 10 % увеличение на промишления ток и някакви десети от стотинката на домашния. Ето как понякога човек не е виновен за избора си, а става жертва на обстоятелствата в бъдеще. Е такива зверски повишения за отрицателно време кой да предвиди ?? Е сега наистина съм съгласен за повечко първоначални кинти, ама с кажи-речи двоен коп (за япончетата ). Пак според ТВ-то - с клими вече няма да е изгодно и парното ще си е най ефтино ?!?!? Е какъв избор да направи човек сега ?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #32

    Re:Къде грешим в избора? /на климатик/

    ... Това с платените публикации, че видиш ли с парното е най-евтино не знам кой им вярва. Бил съм и на ТЕЦ, сега съм на клими и не искам да имам ТЕЦ никога. Дори топлата вода ми е на термопомпа. На ТЕЦ беше готино и комфортно по Тошово време. Тогава радиаторите бяха врели и се плащаше малко. Сега са хладки, към студени и се плаща безумно много! Просто повечето ТЕЦ-ове реално са във фалит от години. Държавата ги държи изкуствено живи и се чудят как да лъжат народа. Ако беше толкова изгодно нямаше един ИДИОТ да се изтапанчи по телевизията и поиска да се качи тока, защото ставало много евтино хората да се топлят на климатици. Довода е железен!

  4. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #33

    Re:Къде грешим в избора? /на климатик/

    Не знам как е в Софето, но тук във Вн. , дъртите плащат за парно в апартамент 100 м2 150 кинта/мес. Водата отделно, ако искаш да имаш, и пак по някакви сметки, излизаше по-ефтино от бойлер. Забрави за изолации, дограми и изобщо някакви инвестиции за Е -ефективност. Крановете на радиаторите на мах, равномерна Т около 22-24* . А при мен не мога да сваря да хвърлям вата на тавана и да сменям дървенията с ПВЦ, да не издиша топлото. И какво ? Пода пак студен, страх ме е да сметна колко ще глътнат 2 китайки и един японец, ако реша да грея цялата къща нонстоп - пак 100 м2. Добре, че поне климатът е мек... Та ако надупят още малко тока, май наистина китайките, ще отпаднат автоматично и "вторите употреби" за японки ще вдигат банкет, тъй както си мислех, че и там станаха много маймуните на клона.

  5. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #34

    Re:Къде грешим в избора? /на климатик/

    Как да е в софето по евтино отколкото във варната (нали и аз съм от тук) кога беше тази година май мернах един репортаж щели да вдигат водата и ужас в софия от 1.50 на 1.80 ли беше или какшо а ние тук във варна от близо година плащаме по 2.20 кубика да не говорим за другите градове. Варна си е един скъп град за сметка на едно море явно.

  6. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #35

    Re:Къде грешим в избора? /на климатик/

    Може пък парното там да е по-скъпо от топлото с клими. Някой от столицата да просветли ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Как да следим за правилния монтаж на климk
    От boiski във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 6
    Последно: 03-03-12, 01:41
  2. Продава широкоекраннна 14 " матрица за лапm
    От Mr.TECHNO във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 01-01-11, 23:47
  3. Цигански безредици и има ли държава?
    От ru-boy във форум Коментирай новина
    Отговори: 67
    Последно: 15-09-07, 02:01
  4. Отговори: 3
    Последно: 18-07-07, 01:28
  5. Разминават ми се субтитрите. С какво да ги 
    От Muko във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 06-03-07, 19:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе