Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 35

Къде грешим в избора? /на климатик/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1

    Къде грешим в избора? /на климатик/

    Темата е инспирирана от противоречивите оценки на 12LGC, люшкането на мненията за него, от единия полюс – на другия, както и от непрестанното мрънкане на некои субекти /те си знаят/.

    Не смятам да повтарям всичко казано за LGC. Ще ми се да обясня, как се е оказал правилния избор. И да разлаям кучетата де…

    Да оставим настрана всички останали видове избор и да се ограничим с рационалните критерии.

    Проблема на всеки от нас е, че иска качествена, евтина, надеждна, тиха и пълна с екстри климка. Това разбира се е възможно, но с уговорката, че сумата от критериите, не може да надвишава 100%. Дребна, но съществена уловка.

    Демек, ако искаме 100% евтина машина, тя трябва да бъде 0% качествена, 0% надежна и т.н. За съжаление водещо при избор на климатик е бюджета. Хората дори не се интересуват, дали е подходящ за съответното помещение.

    Нека, все-пак дефинираме реалистични критерии /почерпени от теми във форума/ със съответните тегла и оценим по тях няколко климки. /Умишлено не са посочени модели. – оставяме това на любознателния читател./


    *в първата колона оценка от 1 до 10, а във втората оценката, приведена към теглото


    Очевидният фаворит е Тошиба с 43 точки, но когато ги отнесем към съответните тегла, се сдобиваме с нов водач във временното класиране - Fujitsu с оценка 6,80. Въпреки, че оценките са примерни, те илюстрират в достатъчна степен процеса на избор. В последствие, част от потребителите установяват, че са подценили или надценили някой от критериите и започват едни ревове и жалейки из форума.

    Всичко това го пиша за да обърна внимание на факта, че избора на климатик е колкото субективен, толкова и обективен процес.
    Съветите във форума са изключително полезни, но не и универсални, и всеки сам решава, как да похарчи парите си.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    15
    #2

    Re:Къде грешим в избора? /на климатик/

    Сигурно е правилна оценката, но с 3хSanyo от подписа, как един обикновен посетител тук да я сметне за обективна? Аз само забелязвам, че каквото и а се попита тук (600-1200лв.), отговора е вземи си Тошиба, Фуджи LD или в краен случай нещо друго. То не е форум в частта за избор: отговорите са еднакви винаги. Сложете го в началото: 5-6 модела и готово. Винаги е така и винаги от едни и същи хора.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3

    Re:Къде грешим в избора? /на климатик/

    Цитат Първоначално публикувано от mitakater
    Сигурно е правилна оценката, но с 3хSanyo от подписа, как един обикновен посетител тук да я сметне за обективна?
    Аз само забелязвам, че каквото и а се попита тук (600-1200лв.), отговора е вземи си Тошиба, Фуджи LD или в краен случай нещо друго.
    "Моя климатик е най-убаФ!" Това е мантрата на раздела. Но не това е целта на темата.
    А машините, които си струват парите не са чак толкова много. Нормално е при ограничен бюджет, да разполагаш с ограничен избор.

    П.С. Sanyo не е много разпространена марка. Дал съм пример с често-обсъждани машини.

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #4

    Re:Къде грешим в избора? /на климатик/

    ... Ами ти като не се доверяваш на хората си вземи каквото си си наумил. Той форума от такива е пълен, дето са си наумили нещо и после защо така станало. Разбери, че в определени моменти има и определени машини. Който иска съвет го има, а дали ще се вслуша е негов проблем. Парите са си негови. Освен това тук се препоръчват доста машини, не само една. Ако е в лукс класа, тогава избора е по-малък. Просто, защото е ясен (за момента).

  6. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #5

    Re:Къде грешим в избора? /на климатик/

    LGC е "недоразумение" от страна на Фуджитцу. За съжаление по всичко личи, че недоразуменията продължават, а най лошото е, че май не само при Фуджитцу...

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #6

    Re:Къде грешим в избора? /на климатик/

    Ами не съм съгласен. LGC беше много добре позициониран за парите си. Продажбите бяха много и поне при мен няма оплаквания. Проблема с LGC е, че се купува евтина машина а при някои хора очакванията са като за висок клас машина. Просто за парите си машината биваше. За новите модели и аз не съм оптимист. Но иде зима ще видим.

    Просто няма как да платиш за Дачия и да очакваш да е Audi. Ако недобросъвестни търговци не обясняваха на клиентите, че това е върха на сладоледа нямаше да е така. Лично съм свидетел в Техномаркет след като клиент си каже бюджета да му се каже, че еди си коя машина е супер и по-скъпите са излишен разход!

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #7

    Re:Къде грешим в избора? /на климатик/

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Ами не съм съгласен. LGC беше много добре позициониран за парите си. Продажбите бяха много и поне при мен няма оплаквания. Проблема с LGC е, че се купува евтина машина а при някои хора очакванията са като за висок клас машина. Просто за парите си машината биваше. За новите модели и аз не съм оптимист. Но иде зима ще видим.

    Просто няма как да платиш за Датчиа и да очакваш да е Audi. Ако недобросъвестни търговци не обясняваха на клиентите, че това е върха на сладоледа нямаше да е така. Лично съм свидетел в Техномаркет след като клиент си каже бюджета да му се каже, че еди си коя машина е супер и по-скъпите са излишен разход!
    А в началото се търгуваше на цени от около 1500лв. след това цената падна на 1000лв....... където му е мястото, че и по-надоло.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #8

    Re:Къде грешим в избора? /на климатик/

    ... Да това е, защото имаше един изкривен пазар на безкрайните пари. Той беше случаен и едва ли ще се повтори.


    Иначе си прав, не е в ценовия клас на 1500 лв.

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #9

    Re:Къде грешим в избора? /на климатик/

    Така-така... ама когато LGC струваше 1450лв. всичко, относително свестно беше по 1800+. Не пропускайте този факт.
    А после дойде кризата, съпроводена с приятен спад на цените...

  12. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #10

    Re:Къде грешим в избора? /на климатик/

    Някога тук сепрепоръчваше Фуджитцу като най-добро съотношение цена-качество, Но това беше за добрата стара LCC серията

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #11

    Re:Къде грешим в избора? /на климатик/

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas
    А в началото се търгуваше на цени от около 1500лв. след това цената падна на 1000лв....... където му е мястото, че и по-надоло.
    Еми на доста неща им паднаха цените когато беше свалена и цената на LGC.
    Иначе евала на Касап за темата, трудно могат да се опишат нещата по-точно, защото много хора първо искат всичко ама ако може за без пари, а после се започва голямото намиране на недостатъци. Всяко нещо си има цена, няма нищо безплатно

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #12

    Re:Къде грешим в избора? /на климатик/

    ... Ама това е нормално, винаги ще има машини, които са най-доброто за парите си в даден момент. За това има промоции, нови модели, залежали модели... Да не забравяме, че лятото Panasonic свалиха идиотската цена на LKE-3 на доста нормална и 2-3 месеца пазара беше само техен. Защото машината стана много добра за парите си.

  16. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #13

    Re:Къде грешим в избора? /на климатик/

    Ок Мега
    С какво толкова блести ASHG 12 LT че е на цена 2000лв?
    Аз лично го намирам, като заместник на 12LCC с леко подобрени параметри. 12LCC струваше около 1450/1550лв.

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #14

    Re:Къде грешим в избора? /на климатик/

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas
    Ок Мега
    С какво толкова блести ASHG 12 LT че е на цена 2000лв?
    Аз лично го намирам, като заместник на 12LCC с леко подобрени параметри. 12LCC струваше около 1450/1550лв.
    Е това и аз се чудя, за мен това е непродаваемо. Дори го споделих и с вносителите. То за това и не се продава. Но пък и не знам някой да го е препоръчал. За това в момента Тошиба мачка, защото General-Fujitsu изгубиха флагманите. Малко е като с Nexura? Ама се усетиха и цените падат яко. И пак е непродаваема.

  18. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #15

    Re:Къде грешим в избора? /на климатик/

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Е това и аз се чудя, за мен това е непродаваемо. Дори го споделих и с вносителите. То за това и не се продава. Но пък и не знам някой да го е препоръчал. За това в момента Тошиба мачка, защото General-Fujitsu изгубиха флагманите. Малко е като с Nexura? Ама се усетиха и цените падат яко. И пак е непродаваема.
    Вероятно ще си дойде на цената нека събере малко прах по складовете

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Как да следим за правилния монтаж на климk
    От boiski във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 6
    Последно: 03-03-12, 00:41
  2. Продава широкоекраннна 14 " матрица за лапm
    От Mr.TECHNO във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 01-01-11, 22:47
  3. Цигански безредици и има ли държава?
    От ru-boy във форум Коментирай новина
    Отговори: 67
    Последно: 15-09-07, 01:01
  4. Отговори: 3
    Последно: 18-07-07, 00:28
  5. Разминават ми се субтитрите. С какво да ги 
    От Muko във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 06-03-07, 18:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе