Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 39

Търси се най-хубавия климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #16

    Re:Търси се най-хубавия климатик

    За екстрите-и по специално за ниския минимум, и удоволствието от него е говорено доста-някои го отхвърлят,но да не изхождат от позицията за киселото грозде?А за модел имащ и плазма и UV лампа едновременно не се сещам за момента и явно се препокриват-има ги в комбинация с йонизатор по отделно-и определено плазмата по се усеща(надушва).А за тихи вътрешо и външно тяло си е задължително направо.Все забравям да питам Касапа, за ефекта от вкарването на пресен въздух при EX28R-дали се регулира и влажноста.

    А за споменатия от deian красавец Shiki-Sai-Kan кво да се каже повече-за всеки интериор подходящ,но не и за всеки джоб май?:
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #17

    Re:Търси се най-хубавия климатик

    М,да не е, гледам 9-ката е 3000 лева.

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #18

    Re:Търси се най-хубавия климатик

    ... Къде я видя 3000К? Sanyo Shiki Sai Kan 9 - SAP-KRV94EHDXC

    Единственото кофти е, че се чака машината 2-3 месеца. Но се поръчва с който панел искаш.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #19

    Re:Търси се най-хубавия климатик

    Да, тук е на доста по-ниска цена.На някакъв друг сайт гледах, че е 3000 и нещо, явно там цената е много надута.Ето тук - http://www.altoklima.com/buy.php?id=...1%26razdel%3D4 .

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #20

    Re:Търси се най-хубавия климатик

    ... За съжаление сега разбирам от Sanyo, че тази машина вече няма да се произвежда. Жалко, според мен цялата им пазарна политика е тотално грешна!

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #21

    Re:Търси се най-хубавия климатик

    Хора малко се увлякохте. Целта на темата е да претеглим критериите, да ги вкараме във формулката и да смятаме отношението. За всеки е ясно че над 3000 лева лош климатик няма. Но дайте да намерим за 500 или за 1000 или за 2000 кое заслужава и кое не.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #22

    Re:Търси се най-хубавия климатик

    ... Sorry, аз мислех за подобна класация. Но тя трябва да е динамична. Защото има машини, които не са чак толкова желани, но когато ги пуснат на промоция или пипнат цената по друга причина, изведнъж стават много желани. За това според мен е нужна една динамична класация.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #23

    Re:Търси се най-хубавия климатик

    Когато се смята отношението характеристики, качество/цена класацията е динамична. Но не бива да се подценява и достоверността на отношението характеристики, качество/най-важни характеристики. Тогава всеки може да избере това което му е най- важно за него лично. Вие подредете по важност вашите си критерии

  11. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #24

    Re:Търси се най-хубавия климатик

    First Things First и това са килограмите на телата.

    Щом производителят е произвел модел с повече килограми сравнен с другите то значи първата му мисъл не е била за икономии.
    - Големи килограми → големи топлообменници;
    - Големи топлообменници → стабилна работа при -15°;
    - Големи топлообменници →добър и бърз дефрост;
    - Големи топлообменници → по-ниски налягания, по-малко шумове и вибрации;
    - Големи топлообменници →по-ниски скорости на вентилаторите, по-малко духане;
    - Големи топлообменници → висок СОР, независимо дали е инвертор или обикновен;
    - Висок СОР →ниска консумация на електроенергия.

    Първата основна функция на климатика е да топли и да охлажда. За да го прави това климатика добре с минимум енергия му трябват големи топлообменници, EEV и инверторно управление на трите мотора (двата вентилатора и компресора).

    При моделите с повече килограми обаче производителят е решил да не икономисва и е добавил допълнителни функции от което и цената им излита. Иначе не е лошо да има: плазмен филтър, UV лампа, йонизатор, пресен въздух и регулиране влажността в помещението.

    Датчик за присъствие и наличие на заложен „интелигентен“ софтуер за реализиране на разни икономии от това дали имало хора в стаята, дали слънцето директно огрява стаята, играене с оборотите на вътрешният вентилатор от програмата на база влажност на въздуха, защото усещането за температура било субективно и се влияело от тези фактори за мен са простотии и е желателно да ги няма. По-малко механика също е по-добре, защото се износва и в последствие шуми, затова и съм против разните му там отварящи се и затварящи панели, както и различните варианти за самопочистване на филтрите.

  12. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #25

    Re:Търси се най-хубавия климатик

    Според мен е много важно и къде ще се ползва климатика!
    Има значение дали ще се слага в спалня,в някаква всекидневна(хол) или пък в магазин.За спалнята лично според мен най-важните критерии са тиха работа на вътрешното и външно тяло и някакъв разумен минимум на отопление/охлаждане на климатика.А не както Мицубишито GE25VА,за което спор няма,че е хубав климатик,ама като го лепнеш в некоя спалня два-тринайсе квадрата и ше има тръгни-спри,тръгни-спри с тия 1300 вата минимум на отопление.
    Ако пък е климата за магазинче,където постоянно влизат и излизат хора,тогава за какво ми е този минимум да си го бия от главата.По-важно би било да има по-хубави(плътни и гъсти)филтри и да може да се развърта повечко на максимум.Помните каква дискусия се разрази в темата за климатик за спалня с бебе.Да има ли климатик или да няма,вреден ли е,не е ли?То не бяха плазми,то не бяха UV лампи.

    Сещам се и за гаража на Арубата - ми за какво му на него супер тих климатик у тоя гараж?

    И най пресния пример с LKE-то и GE25VA.Ми немаше кьорав коментар за тия климатици и продажбите(вече вие ще потвърдите или отречете) бяха доста по-малко,докато не ги намалиха изведнъж рязко цените и продажбите изведнъж извФърчаха в небесата...Че LKE-то било с капилярка(малките модели) или било до -5 на отопление - голяма работа.

    И понеже и аз си гледам за климатиче за спалня,ще споделя моите изисквания:
    1и най-важно. Да бъдат тихи и двете тела,защото външното ми е на терасата и би се чувало и то.
    2.Тих дефрост.Спалнята е малка и за времето на дефроста не изстива,така че "топъл дефрост" не ми необходим,а и нема франкове за такъв климатик,защото все пак се разполагаме според "летвата"
    3.Нисък минимум,без да мога да уточня точно колко,но ако е в границите на разумното,нещата могат да се решат с отваряне на вратата на спалнята към коридора.

    След тези три основни за мен изисквания е пожелателно да има плазма и хоризонтално насочване на жалузите.Оттам нататък ако има нещо отгоре над тези изисквания-берекет.





  13. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #26

    Re:Търси се най-хубавия климатик

    Цитат Първоначално публикувано от nebelservice
    Когато се смята отношението характеристики, качество/цена класацията е динамична. Но не бива да се подценява и достоверността на отношението характеристики, качество/най-важни характеристики. Тогава всеки може да избере това което му е най- важно за него лично. Вие подредете по важност вашите си критерии
    ОК.
    1.Ниска консумация на електроенергия.
    2.Възможно най-безшумни тела,
    3.Дефрост при нужда
    4.Стабилна работа при ниски температури(под -15°)
    За мен тези четири неща са най-важни за един климатик и за съжаление много малко модели
    ги притежават,поради тази причина у дома съм с горепосочените от мен модели.

  14.  
     
  15. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #27

    Re:Търси се най-хубавия климатик

    продължавайте да търсите и запомнете:който търси - намира

  16. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #28

    Re:Търси се най-хубавия климатик


    Ако е като на LGC-то тихия режим мерси вън -6 при зададени 25 се събуждам на 19 ОМГ

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #29

    Re:Търси се най-хубавия климатик

    @climamarket
    На пазара има много представени марки, и всичките "хубави", но хората не се ориентират добре. Отговорните търговци все пак се стремят да предложат оптималният вариант за точно зададения бюджет.

    Ясно е : като ми дойде "кифлата", слезе от червеното "ТТ" и ми изка червен климатик, че ще и предложа от 3 000 лева.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    102
    #30

    Re:Търси се най-хубавия климатик

    Според мен:
    1. Сервиз (гаранционен и след гаранционен, в рамките на 24 часа)
    После всички останали екстри.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатик по предназначение (охлаждане) - се търси
    От RaveUnit във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 18
    Последно: 27-02-14, 02:06
  2. търси i3
    От get във форум Купува
    Отговори: 8
    Последно: 28-01-13, 14:29
  3. Неръждаема тръба "Gold" се търси - Не се търси вече
    От Crank във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 0
    Последно: 14-08-09, 11:22
  4. Търси се... NFS 2
    От Io във форум ИГРИ
    Отговори: 3
    Последно: 05-01-05, 22:38
  5. Кой е най-хубавия туик за ХР
    От breiii във форум Общ - софтуер
    Отговори: 12
    Последно: 27-02-04, 16:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе