Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 62

Защита на инверторен климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Veliko Tarnovo, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    98
    #46

    Re:Защита на инверторен климатик

    Знаеш ли, това много ме подразни:


    [/quote]
    Не съм запознат с експлоатационните условия на всеки уред у дома, но мисля да проверя това нещо. И аз като теб се съмнявам на тези неща и затова пиша тук. Дано някой да е използвал подобно нещо и да сподели.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Apr 2011
    Живее в
    GB
    Мнения
    66
    #47

    Re:Защита на инверторен климатик

    Аз си закупих точно това устройство.Вече няколко пъти изключва климатика заради спад на напрежението под 187V.Вчера обаче го свалих,защото цял ден нямаше ток и след като дойде тока се по претовари мрежата и напрежението постояно се въртеше около 186 192 V чак до около 12 вечерта,когато се покачи до 219.Неудобството на това устройство е че за 2 часа ми изключи и включи климатика 4 5 пъти,което също мисля,че не е много полезно за машината.Ако беше направено да изключва директно под 180V щеше да е много по добре.Така не виждам,каква толкова е разликата между 187 и 186V ,че ми изключи климатика толкова много пъти.Просто това устройство е хем полезно хем донякъде вредно.Представиси така да вземе да включва и изключва в най-големия студ при -10 примерно,какво ли ще стане?Дали няма да ти прецака машината повече?

  4. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #48

    Re:Защита на инверторен климатик

    По скоро се сърди на енергото не на устроиството ако не ти исключи рискуваш дати изгори компресора което е по лошо

  5. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #49

    Re:Защита на инверторен климатик

    След като си махнал "защитата" климатикът ти е спрял да изключва,нали така?
    Значи или климатикът ти е създаден да издържа/работи временно с по-ниски напрежения и ниското напрежение не го изключва или просто няма адекватна защита.
    Или има и трети вариант?

  6. Junior Member Аватара на doxr
    Тук е от
    Dec 2006
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    128
    #50

    Re:Защита на инверторен климатик

    Цитат Първоначално публикувано от mirowski
    Дори и по-скъп, ако имаше панелче, с което да се променят някои от параметрите му, си заслужава, да. Но е престъпно с тия заводски настройки да го пробутват за климатици. Примерно:
    А най-малкото, заради неграмотността им и това за 2-те мин., не бих им се доверил. Минималният интервал, препоръчван от производителите за изчакване преди включване на к-ка, е 3 минути!(оригиналът е редактиран)

    p.s. Всъщност, като се замисля, би трябвало повечето климатици да не могат да се включват автоматично сами в работен режим, след прекъсване и пускане на тока, а това да става само с дистанционното (специалистите да кажат).
    Точно за това ли коментираш:
    Цитат Първоначално публикувано от buki1
    интеренсо дали това http://www.sono.bg/bg/products/bg/66/flypagetpl/shopproduct_details/129 е достатъчно надеждно ?
    Защото съм му хвърлил око и ми се струва по-надежно от останалите 'протекторчета в търг.мрежа.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #51

    Re:Защита на инверторен климатик

    Цитат Първоначално публикувано от mirowski
    .... Но, ако искаш наистина да е качествено изпълнението, има сравнително нескъпи стабилизатори на напрежение. Комбинираш с устройството.
    Търся такъв за 2-3KW мощност. Би ли помогнал с инфо къде се продават?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #52

    Re:Защита на инверторен климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Търся такъв за 2-3KW мощност. Би ли помогнал с инфо къде се продават?
    Пулсар, например.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #53

    Re:Защита на инверторен климатик

    @choki_ip,
    Както вече писах в началото на темата, аз напълно бих се доверил на този уред за защита. Ако трябва аз да го разработя, бих въвел същата логика на функциониране, но бих въвел и защита срещу многократни комутации - примерно след третото изключване в рамките на 10 минути не бих допуснал ново включване за по-дълъг период - очевидно мрежата в този момент е твърде нестабилна! Вероятно някой би запитал: "Защо ти е това и кога би се случило?" Отговора е прост - в една слаба селска мрежа такъв сценарий е често срещано явление.
    Пример
    Със съседа в село Долно Уйно къщите са ни свързани на една фаза и се намират в края на улицата, а селския трафопост в другия и край. Съседа решава нещо да майстори, включва самоделния си заваръчен апарат и започва да заварява. Сещайте се какво се случва с напрежението при всяко докосване на електрода!

    Цитат Първоначално публикувано от mirowski
    Пулсар, например.
    Шегуваш ли се? Пулсар продава игри, а на мен ми трябва стабилизатор на променливо напрежение 230V/50Hz - 3KW.
    Можеш ли да посочиш някакви конкретни модели?

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #54

    Re:Защита на инверторен климатик

    Предполагам колегата имаше предвид Пулсатор.


    ... Още може да се провери в Radimex, Conrad, Comet, Futurel, Vali.

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #55

    Re:Защита на инверторен климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Предполагам колегата имаше предвид Пулсатор.

    ... Още може да се провери в Radimex, Conrad, Comet, Futurel, Vali.
    Не зная кого е имал в предвид, но определено нещо не се разбираме. Аз имам малко производство на електроника, обикалям регулярно повечето от изброените магазини за електронни елементи и оборудване и стабилизатор на променливо напрежение не съм виждал да се продава от поне 15 години. За това питам ако някой знае за конкретен модел някъде да се продава да даде линк.

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #56

    Re:Защита на инверторен климатик

    ... Сега те разбрах. Стабилизатори в едновремешния им вид няма да намериш. Сега има това: http://www.proton-bg.com/Products.as...bCategory_ID=0

    Както и едни китайски, за които казват, че не са лоши. Едните са с бързодействаш стъпков мотор. По-скъпите са с ел. елементи.

    Виж и това: http://www.bussan-bg.com/ver3/estabbg.html

    ... не но не знам как работи.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #57

    Re:Защита на инверторен климатик

    @Lupus, изглеждаш технически грамотен човек. В предишна тема тук ти бяха дали линкове към производители на стабилизатори.
    Но както и да е. Само при едно бързо използване на търсачката излязоха доста полезни резултати.

    Споменах ти за "Пулсар", защото те, единствени в БГ, предлагат специализирани стабилизатори за климатици. Ето ти един модел за 3 kW, който ще ти свърши работа, но разгледай и другите.
    Предполагам, това ти трябваше, или?

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #58

    Re:Защита на инверторен климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    ... Сега те разбрах. Стабилизатори в едновремешния им вид няма да намериш. Сега има това: http://www.proton-bg.com/Products.as...bCategory_ID=0

    Както и едни китайски, за които казват, че не са лоши. Едните са с бързодействаш стъпков мотор. По-скъпите са с ел. елементи.

    Виж и това: http://www.bussan-bg.com/ver3/estabbg.html

    ... не но не знам как работи.
    За това иде реч: http://www.proton-bg.com/Article_Det...ticle_ID=12231
    Благодаря ти много!
    @mirowski,
    Съжалявам, ако беше дал линка в предишния пост нямаше да има недоразумения! Интересно защо го специфицират само за климатици? Някакви особености ли има?
    PS Зачетох се в параметрите им - това на Протон има доста по-добри показатели.

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #59

    Re:Защита на инверторен климатик

    Имам подобен - 3000VA. Струваше около 150лв.

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #60

    Re:Защита на инверторен климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Имам подобен - 3000VA. Струваше около 150лв.
    Каква точност на напрежението поддържа? Това на протонци е 235лв.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. инверторен климатик Samsung
    От Дарин Маринов във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 25-03-14, 22:39
  2. Препоръчайте инверторен климатик
    От cecko във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 0
    Последно: 21-09-12, 23:12
  3. Мнение за инверторен климатик LG
    От lubaka_slk във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 28
    Последно: 17-02-12, 05:24
  4. Продавам инверторен климатик
    От Josiv1234 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 13-11-10, 20:52
  5. Обикновен или инверторен климатик?
    От hellenlaw във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 13
    Последно: 09-11-09, 19:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе