Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 58

Молба за помощ!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1

    Молба за помощ!

    Колеги,
    Обръщам се към вас с молба за техническа и материална помощ, от името на родителите и близките на лица с умствени затруднения, обединени в “СЪПРИЧАСТИЕ”-БАЛИЗ София - Гражданско сдружение за защита на лица с умствени увреждания.
    Под негова егида на територията на община "**********" в гр. София се изгражда защитено жилище, което трябва да приюти младежи с умствени затруднения.
    Част от тях в момента се намират в подобна форма на обслужване на територията на 112СпДГ - Бояна, която трябва да напуснат до Нова година. Грижата за тях в домашни условия не е по силите на техните близки, поради необходимостта от непрекъсната грижа и наблюдение през цялото денонощие.
    Социалната услуга “Защитено жилище “ ще се предоставя в преустроена за целта къща на ул. Царибродска 33. Сдружение “ Съпричастие” е получило право на ползване на къщата за 10 годишен срок.Проектът е изготвен от сдружението .Строежът се финансира по проект , съфинансиран от сдружение “Съпричастие” и от родители и близки на тези лица. Ремонта на срадата е пред завършване, но не достигат средства за оборудване - климатици за отопление (като най-евтин вариант), бойлери за топла вода и др. За това се обръщам към Вас за следното:
    Към специалистите по климатична и отоплителна техника:
    1. Помогнете да изчислим правилните мощности на необходимите климатици и да набележим марки и модели, които да решат проблема с отоплението при минимални разходи за оборудването и минимизиране разхода на ток. По-долу давам вида на помещенията, тяхното предназначение и размери. Номерата са от архитектурния проект и ще облекчат систематизирането на данните.

    Приземен етаж
    10 Персонал L=3.88 B=2.80 H=2.20
    11 Управител L=3.88 B=3.75 H=2.20
    Първи етаж
    15 Пристройка (занималня) L=4.34 B=3.72 H=2.60
    20 Спалня L=3.66 B=3.40 H=3.00
    21 Дневна L=6.30 B=3.82 H=3.00
    22 Спалня L=4.05 B=3.75 H=3.00
    Втори етаж
    24 Спалня L=3.95 B=3.80 H=2.40
    25 Дневна L=5.67 B=4.10 H=2.40
    30 Спалня L=3.68 B=3.46 H=2.40
    Всички стаи са с южно изложение, тухлени стени и PVC дограма. Външна изолация - фибран, стиропор, вътрешна - гипсокартон.
    Всички размери са в метри.
    Към всички съфорумци и към търговците на климатици и бойлери:
    2. Помогнете с набавянето на необходимите климатици и бойлери, необходими за сградата. Това може да стане както с финансови средства като дарения, така и с безвъзмездно предоставяне на техника и извършване на монтажа. Тази година беше урожайна за всички фирми, занимаващи се доставка на климатична и отоплителна техника, нека отделим един минимален процент от печалбите и подпомогнем тези хора в беда.
    Всички, които желаят да се включат, нека ми пишат на Лични, за да им изпратя необходимите писма и документи, с които да защитят каузата пред своите ръководители.
    Разчитам на Вас!

    Добавено:
    За желаещите да дарят парични суми сметката на сдружение "Съпричастие" е:
    IBAN BG27UNCR 7630 1013 5900 02 - Уникредит Булбанк София

    В "Основание за превода" да се пише: "За защитеното жилище"
    Моля ви да ме уведомявате на лични за направените преводи, за да можем да следим в динамика постъпленията, а и да знаем дарителите.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Молба за помощ!

    коректно е да се упомене и нужната сума, както и оперативно да се дава информация колко е събрано, защото подобни акции са бездънна яма - "вие давайте, пък ние ще ги нагласим"

    освен това не става ясно колко човека са въпросните "младежи с умствени затруднения". малко офтопик, но аз лично бих помогнал по-скоро на някоя детска градина, в която децата мръзнат и ядат брашнена каша, отколкото да купувам климатици за луксозни жилища с вътрешна, външна изолация, PLC дограма и прочие за 15 младежа с умствени затруднения. простете жестокостта ми

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Re: Молба за помощ!

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    коректно е да се упомене и нужната сума, както и оперативно да се дава информация колко е събрано, защото подобни акции са бездънна яма - "вие давайте, пък ние ще ги нагласим"

    освен това не става ясно колко човека са въпросните "младежи с умствени затруднения". малко офтопик, но аз лично бих помогнал по-скоро на някоя детска градина, в която децата мръзнат и ядат брашнена каша, отколкото да купувам климатици за луксозни жилища с вътрешна, външна изолация, PLC дограма и прочие за 15 младежа с умствени затруднения. простете жестокостта ми
    1. Необходимата сума за цялостното оборудване зависи от много неща, но по груби изчисления не надхвърля 20000лв.
    2. Направените стабилни изолации са с единствената цел да се пестят после разходи за отопление. Разходите за поддръжка (с изключение на заплати и осигуровки на персонала се поемат от родителите и близките на настанените лица.
    3. Не случайно се обръщам към хората със сърце, а не към теб. Занимавам се с проблемите на тези хора от 1993г, обиколил съм много от домовете и знам добре как са там нещата (виждали сте ги и във филмите). И никога, за тези пет години не съм се обръщал във този форум за наливане на пари в тези домове. Тук нещата са други - родителите и близките им са имали смелостта да не ги изоставят веднага след раждането им в домовете, а вече 20-30 години ги гледат, независимо от неимоверните трудности, които изпитва всяко такова семейство. Сега те пак със свои средства се опитват да направят една нова форма на човешко съществуване. И заслужават да бъдат подкрепени!

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: Молба за помощ!

    относно 3. - започнах да ти отговарям, после пребоих до 10, изтрих написаното и започвам пак, само че този път не емоционално, а пак "жестоко". не помня баща ми да е търсил помощ, когато майка му умираше от рак в животински мъки, нито когато баща му получи удар и беше полупарализиран на легло. не помня да сме правили дограми и климатици на хора, които нито могат да ги оценят, нито да се жалваме, че със собствените си пари сме им плащали медицински сестри и болногледачки 24/7, нито да сме гледали да спестим 20 лева за ток, слагайки изолации за 2 000, така че няма да ти казвам какво да направиш с мнението си за мен

    и между другото, ако не знаеш какво значи това, което си написал под аватара си, да ти помогна - "Homo homini lupus est" = "Човек за човека е вълк". така че може би би пожелал първо да смениш "човеколюбивата" фраза и после да даваш оценки за хора, които не познаваш

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Re: Молба за помощ!

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    относно 3. - започнах да ти отговарям, после пребоих до 10, изтрих написаното и започвам пак, само че този път не емоционално, а пак "жестоко". не помня баща ми да е търсил помощ, когато майка му умираше от рак в животински мъки, нито когато баща му получи удар и беше полупарализиран на легло. не помня да сме правили дограми и климатици на хора, които нито могат да ги оценят, нито да се жалваме, че със собствените си пари сме им плащали медицински сестри и болногледачки 24/7, нито да сме гледали да спестим 20 лева за ток, слагайки изолации за 2 000, така че няма да ти казвам какво да направиш с мнението си за мен

    и между другото, ако не знаеш какво значи това, което си написал под аватара си, да ти помогна - "Homo homini lupus est" = "Човек за човека е вълк". така че може би би пожелал първо да смениш "човеколюбивата" фраза и после да даваш оценки за хора, които не познаваш
    Под достойнството ми е да водя този разговор!
    Темата е молба за помощ към тези, които могат и искат да помогнат, а не място за философии.
    Убеден съм в правотата на каузата, убеден съм в доброто у хората и затова се обръщам тук, към специалистите и бизнесмените в раздела.
    За философиите и празните приказки си има място - "Дъра Бъра".

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    190
    #6

    Re: Молба за помощ!

    Битката на администраторите. И двамата сте прави всеки за себе си. И аз в момента мисля като FearMe "бих помогнал по-скоро на някоя детска градина, в която децата мръзнат и ядат брашнена каша", но сигурно ако подобен проблем "ми беше дома" щях да съм на страната на Lupus.

    Успех.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #7

    Re: Молба за помощ!

    Мдаааа, пълна мъгла. Имах желание в началото, ама се размислих нещо ... До тук подразбирам че май се "проси" за частно заведение което ще излезе по "луксозно" от на дарителите жилищата. Постни снимков материал за мотивация - да видим колко "мръзнат" и какво "ядат".
    П.С. Не ме разбирай погрешно, "жертвите" въобще не са обект на коментарите, а това което се дроби около тях от други хора. Напиши тука(не на лични) всички да видят как стои въпроса с даренията и вярвам че който може ще помогне.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Re: Молба за помощ!

    Цитат Първоначално публикувано от dgenov
    Мдаааа, пълна мъгла. Имах желание в началото, ама се размислих нещо ... До тук подразбирам че май се "проси" за частно заведение което ще излезе по "луксозно" от на дарителите жилищата. Постни снимков материал за мотивация - да видим колко "мръзнат" и какво "ядат".
    П.С. Не ме разбирай погрешно, "жертвите" въобще не са обект на коментарите, а това което се дроби около тях от други хора. Напиши тука(не на лични) всички да видят как стои въпроса с даренията и вярвам че който може ще помогне.
    Не е мъгла и ще се постарая да отговоря най-изчерпателно на всички смислени и по същество въпроси. Зная, че след случая с Горсов натрупаното недоверие в обществото е голямо. За това и писах, че за предпочитане е даренията да са материални - климатици, бойлери и помощ в монтажа им.
    Защитеното жилище не е частно, а е една нова форма на публично частно партньорство: общината даде сградата за срок от 10 години, родителите и "Съпричастие" поемат разходите по ремонта и обзавеждането, а държавата ще осигури бюджет за заплатите и осигуровките на персонала.
    Къщата е много стара и лапна много пари за ремонт. Строена е още двадесетте години на миналия век и даже е била скривалище на Цола Драгойчева. Като такава е била обявена за паметник на културата и разбира се след 89г никой не се е грижил за стопанисването и. Дадена ни е от общината преди две години в изключително окаяно състояние - с опожарен покрив, тотално ограбена дограма, паднала мазилка и подгизнала от влага. Едва тази година събрахме пари за ремонта, а те до тук са над 150 хиляди.
    Ремонта не е луксозен, но всичко се прави отново - укрепване, преустройство, покрив, инсталации. Прецени се, че е по-евтино да се направят направо външна и вътрешна топлоизолация, отколкото да се нанасят мазилки. Така ще се спестят за в бъдеще големи разходи за отопление. С тази цел са избрани и климатиците като начин на отопление - най евтино и безопасно за пребиваващите, които нямат чувстото за опасност и са със силно нарушен инстинкт за самосъхранение.
    По-късно ще постна и снимки за да се види на какво ниво е ремонта.

    Фасадата от към "Цар Симеон".

    Калкана на сградата. Виждат се ясно остатъците от мазилката....

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re: Молба за помощ!

    @FearME не ми сля че си прав за това което говориш и затова как нападаш хората тук.Знаеш че те подкрепям , но специално тук грешиш.
    Опорочи тема , в която се търси съдействие , не от теб а от хора които могат.
    Идеята за това е много благородна а ти нападаш човек от форума който познаваме и знаем че няма да опорочи това начинание , още повече че предлага проект и плоан за развитие със съдействие на общината !
    Вярно е че ние с теб сме свиканли да си оправяме болките сами, но някои хора не могат.
    Лично аз бих затрил всички постове които не са по темата !
    ЩЕ ПОМОЛЯ ЗА СТРИКТЕН КОНТРОЛ В ТАЗИ ТЕМА ДА НЯМА ПОСТОВЕ ИЗВЪН ТЕМАТА!
    Който има да каже нещо за това какво ще направи да го прави тук.
    За всичко останало си има " Дъра Бъра "

    @Lupus - благородна идея в наше време. ТОва което правите е да не отидат тези деца в социални домове където ще ги ползват за всичко друго но не и да се грижат за тях. Историята вече е чувала всякакви издевателства над такива хора , вкл. и като Донори на органи.

    За тези които мислят че говоря глупости- отидете в едно обикновенно сиропиталище , и вижте децата - ревах със сълзи !
    който не му пука от такава гледка е човек без сърце и по -добре да не пише тук.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #10

    Re: Молба за помощ!

    Приземен етаж
    10 Персонал L=3.88 B=2.80 H=2.20 - 1,7 kW - конвенционална 7-ца/9-ка
    11 Управител L=3.88 B=3.75 H=2.20 - 2,3 kW - конвенционална 9-ка
    Първи етаж
    15 Пристройка (занималня) L=4.34 B=3.72 H=2.60 - 3 kW - конвенционална 12-ка или инверторна 9-ка
    20 Спалня L=3.66 B=3.40 H=3.00 - 2,6 kW конвенционална 12-ка или инверторна 9-ка
    21 Дневна L=6.30 B=3.82 H=3.00 - необходими 5 kW - по преценка
    22 Спалня L=4.05 B=3.75 H=3.00 - 3,2 kW - конвенционална 12-ка или инверторна 9-ка
    Втори етаж
    24 Спалня L=3.95 B=3.80 H=2.40 - 2,5 kW - конвенционална 9-ка или инверторна 7/9
    25 Дневна L=5.67 B=4.10 H=2.40 - 4 kW - по преценка
    30 Спалня L=3.68 B=3.46 H=2.40 - 2,2 kW - конвенционална 9-ка или инверторна 7-ца

    Обмисляли ли сте варианта втора употреба на 100 V от една фирма - за тази бройка сигурно ще има и отстъпки. Иначе с най-евтиния вариант ще ви трябват към 8000 лв.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Re: Молба за помощ!

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    .........
    Обмисляли ли сте варианта втора употреба на 100 V от една фирма - за тази бройка сигурно ще има и отстъпки. Иначе с най-евтиния вариант ще ви трябват към 8000 лв.
    Благодаря за изчисленията! Нека да видим и други мнения относно мощностите или препоръчани марки (с оглед на цена и икономичност на разхода на ел.енергия) и ще направим един вариант с отчитане на всички препоръки.
    Всички варианти са възможни, включително и втора употреба. Разчитаме да получим спонсорство под формата поне по един климатик от по-големите търговски или диструбуторски фирми, но трябва да знаем какво да искаме.
    Моля, които има информация за тия фирми - координати, телефони, адреси, имена да ми ги праща на лични, за да търсим директни контакти с тях. Най големите дарители ще могат да разчитат на рекламни пана на оградата на сградата (фасадата гледа към една от най-търговсите улици на София и пазара "Димитър Петков"), а може би и тук, ако Крис даде съгласието си.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    24
    #12

    Re: Молба за помощ!

    Mr.TECHNO-стискам Ви ръка и Ви благодаря!!!Защото зная колко усилия,средства и жертви изисква отглеждането на дете с множество увреждания.Вярвам,че можем да пренебрегнем враждебността и да постъпим според собствената си съвест!Да го направим с доброта!                                                                                                                                                     Предлагам да проверим за бойлери във варненската фирма ЕЛДОМ-ИНВЕСТ,ще има отстъпка ,ако всичките се купят от тях.А може и да дарят нещо.   

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #13

    Re: Молба за помощ!

    Цитат Първоначално публикувано от 10000
    Mr.TECHNO-стискам Ви ръка и Ви благодаря!!!Защото зная колко усилия,средства и жертви изисква отглеждането на дете с множество увреждания.Вярвам,че можем да пренебрегнем враждебността и да постъпим според собствената си съвест!Да го направим с доброта! Предлагам да проверим за бойлери във варненската фирма ЕЛДОМ-ИНВЕСТ,ще има отстъпка ,ако всичките се купят от тях.А може и да дарят нещо.

    Не благодари на мен а на @Lupus. Идеята за това тук във форума е негова , но явно помага на някого и знам че го прави с чиста съвест!



  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    24
    #14

    Re: Молба за помощ!

    Mr.TECHNO,благодаря,че удари по масата и въведе ред.,а колкото до Lupus-свалям му шапка!

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #15

    Re: Молба за помощ!

    кръстника ми е управител в Теси ,може да уреди да се купят бойлери с 15% надолу от масовата цена ,каква бройка и размери ще трябват ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Молба за помощ
    От Lubo7745 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 31-07-12, 21:41
  2. Молба за помощ за избор на климатици
    От velikoff във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 47
    Последно: 21-01-12, 09:17
  3. Молба за помощ при покупка ТV-40
    От gerido във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-12, 14:50
  4. Молба за помощ - продължение!
    От Lupus във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 0
    Последно: 26-08-11, 18:08
  5. Молба за помощ.
    От klinch във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 25
    Последно: 27-01-04, 19:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе