Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

От къде да си купя фабричен навес (козирка) за климатика?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #1

    От къде да си купя фабричен навес (козирка) за климатика?

    Мисля, че съм виждал подходящи за целта купешки навеси от ПВЦ над входни врати. Разпитах в магазините за дограма, дали имат артикул, който може да се използва за такива цели, но всички ми вдигат рамене.

    Едва ли тук някой може да знае, ама да питам?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #2

    Re:От къде да си купя фабричен навес (козирка) за климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от mirowski

    Едва ли тук някой може да знае, ама да питам?
    Така е-няма логика във форум за климатици да питаш за аксесоари към такива.По добре да беше попитал в ''Лов и риболов''.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #3

    Re:От къде да си купя фабричен навес (козирка) за климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Така е-няма логика във форум за климатици да питаш за аксесоари към такива.По добре да беше попитал в ''Лов и риболов''.
    Знаеш? Или, ако не, по-добре не флеймвай излишно.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    92
    #4

    Re:От къде да си купя фабричен навес (козирка) за климатика?

    Направи си сам ,искаш ли идея......https://forum.setcombg.com/index.php...33920.588.html

  6. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #5

    Re:От къде да си купя фабричен навес (козирка) за климатика?

    На мен ми се струва,че така зададен въпроса ,най малкото обижда предварително другите участници,и вече дори да знае някой не би взел отношение,но дано не съм прав все пак?

    ето-поне идея ти дадоха.

  7. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #6

    Re:От къде да си купя фабричен навес (козирка) за климатика?

    Обикновено се правят по поръчка от поликарбонат и метални конзоли.Виж в излизат сайтове на фирми,има галерии,просто иска търсене.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    92
    #7

    Re:От къде да си купя фабричен навес (козирка) за климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от valentino76bs
    Направи си сам ,искаш ли идея......https://forum.setcombg.com/index.php...33920.588.html
    Re:Вашите снимки
    « Отговор #507 -: 27.01.2011, 14:24 »

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #8

    Re:От къде да си купя фабричен навес (козирка) за климатика?

    Благодаря ви за линковете!
    @Valentino76bs, свалям ти шапка на изобретателността; @Аvenger, търсил съм достатъчно преди това и тук и в , мерси за насоката, но... Все пак явно не съм се изразил ясно: търсex такива, като фабрични артикули - със стандартизиран размер, включително и някакви модели за преддверието, които също могат да паснат. Не по поръчка.

    Няма логика да не се произвеждат подобни и за климатици, но изглежда в България е малко вероятно някой да внася - най-малкото щеше да се разчуе.

    С такива дейности се занимават основно дограмаджиите, затова и предположих, че шансът някой тук да знае е малък. Както и да е, не е спешно. Засега само опипвам почвата, все още чудейки се дали такъв навес въобще е необходим.

    @diksanal, извинявай, но от теб разбрах, че съм искал да обидя някого. Надявам се да почустваш по-добре - не е имало никаква драма, а само технически въпрос.

  11. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #9

    Re:От къде да си купя фабричен навес (козирка) за климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от mirowski

    Засега само опипвам почвата, все още чудейки се дали такъв навес въобще е необходим.
    Някои и цели къщурки са сътворили за климите им,но ако няма друг климатик да се изхожда над него,за мен е излишно-дискутирано е във форума,а и производителите надали са го пропуснали този фактор при конструирането.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    94
    #10

    Re:От къде да си купя фабричен навес (козирка) за климатика?

    valentino76bs би ли споделил от къде се сдоби с материалите (може и да си писал но аз не открих). По главно тази пластмасовата повърхност ме интересува, винкелите мога да си ги набавя от други места.

    diksanal не само климатик, ами и капеща вода обърква работата. От горе една стреха капе точно на маркуча с тръбите, минаващ зад топлообменика на външното тяло на единия. Резултат стена и част от питата в лед. Тази годи съм се решил да го реша този проблем.

  13. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #11

    Re:От къде да си купя фабричен навес (козирка) за климатика?

    има в метро едни конзолки пластмасови може да се разходиш да видиш.
    в тях си влиза карбончето. 100-тина лева.

    а ето и как може да стане с водоустойчив шперплат :


    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #12

    Re:От къде да си купя фабричен навес (козирка) за климатика?

    Голяма убост е сътворил пенсионера то по цял ден се чудят в кои магазин на промоция да идат или кво да правят. Това да не е куче че да има колиба.

  16. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #13

    Re:От къде да си купя фабричен навес (козирка) за климатика?

    а бе то така ама картинката е от сайта на тошиба - а и на моя пише : монтирайте ако може някъде където да не го вали директно, а аз съм го изпердашил посред нищото.
    и аз ще правя колибка.
    днес заземих кученцето утре ще творя за дайкина

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    92
    #14

    Re:От къде да си купя фабричен навес (козирка) за климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от hunterA
    valentino76bs би ли споделил от къде се сдоби с материалите (може и да си писал но аз не открих). По главно тази пластмасовата повърхност ме интересува, винкелите мога да си ги набавя от други места.

    diksanal не само климатик, ами и капеща вода обърква работата. От горе една стреха капе точно на маркуча с тръбите, минаващ зад топлообменика на външното тяло на единия. Резултат стена и част от питата в лед. Тази годи съм се решил да го реша този проблем.
    Ами тва е поликарбонат навсякъде го има ,тея профилчета дето съм го окрайчил са от БАУМАКС а другито е шиничка 1.5см на 3 мм струва около 5 лева ,дълга колко беше забрайх май 4 метра,абе излиза към 25 лева цялата магария./леко и здраво е много/

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    94
    #15

    Re:От къде да си купя фабричен навес (козирка) за климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от valentino76bs
    Ами тва е поликарбонат навсякъде го има ,тея профилчета дето съм го окрайчил са от БАУМАКС а другито е шиничка 1.5см на 3 мм струва около 5 лева ,дълга колко беше забрайх май 4 метра,абе излиза към 25 лева цялата магария./леко и здраво е много/
    Благодаря. А поликарбоната дали се предлага на малки размери ? При търсене в google ми излизат размери на стандартна плоскост 2.10 Х 6.00 метра. На мен ми върши работа 1.00 Х 0.50 метра и 12 кв.м. ми идва малко в повече.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Монтиране на навес (козирка) над климатика
    От bukke във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 67
    Последно: 22-12-14, 00:32
  2. навес над климатика , ДА или НЕ
    От divi4 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 08-03-11, 19:02
  3. Климатика къде му е мястото?
    От sestra06 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 32
    Последно: 13-10-10, 11:19
  4. От къде да си купя и кой да ми монтира климатика?
    От yasoo във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 15
    Последно: 11-08-07, 22:06
  5. От къде да си купя ATi TV Wonder?
    От VessmaN във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 02-11-03, 08:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе