Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 27

Ако заминавате за 15-20 дни през зимата спирате ли климатика?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    34
    #1

    Ако заминавате за 15-20 дни през зимата спирате ли климатика?

    Ако ви предстои да заминете някъде - на почивка, екскурзия или просто на вилата за празниците за 15-20 дни през зимата как постъпвате - спирате ли климатика?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #2

    Re:Ако заминавате за 15-20 дни през зимата спирате ли климатика?

    Размразявам фризера(да е готов за шопара).Затварям крановете.Махам бушона.Заключвам по два пъти и двете врати.
    пп Приятно прекарване!

  4. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #3

    Re:Ако заминавате за 15-20 дни през зимата спирате ли климатика?



    johny, ти си луууд!!!

    направо ме заболяха скулите...

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1323380400[/time]_________________________________________________

    Аз бих го изключил.... 15-20 дни за какво ти е да топли? Не е малко време.

    В апартамент трудно пада под 14-15 градуса температурата. Виж ако е къща можеш и да го оставиш да ти поддържа 18 примерно или по-ниска, ако климатикът има такава функция. Колкото да не изстиват стените много.




  5. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #4

    Re:Ако заминавате за 15-20 дни през зимата спирате ли климатика?

    Изключвам всичко без хладилника. Не толкова за икономия, колкото да не стане пожар. Живея на 19-ия етаж и там няма кой да гаси, за пожарните системи и кранове по блоковете знаете...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    34
    #5

    Re:Ако заминавате за 15-20 дни през зимата спирате ли климатика?

    @johny

    Е, то въпроса не е дали ще изстине кой знае колко апартамента, а по-скоро да не замръзне климатика. Ако стегне после ко правим? Чакаме пролетта

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #6

    Re:Ако заминавате за 15-20 дни през зимата спирате ли климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от iridiumsub
    @johny

    Е, то въпроса не е дали ще изстине кой знае колко апартамента, а по-скоро да не замръзне климатика. Ако стегне после ко правим? Чакаме пролетта
    Ще го изключа от дистанционното, не от контакта.
    Моя си има подгряване на компресора и работи - под +5гр. се включва.
    Проблем ще е ако външното тяло го навее със сняг, малко да се стопли времето, след което да замръзне и ледяса перката на вентилатора. Може би ще го покрия с нещо. (найлон, кашон или каквото има)
    Ако няма такива кофти условия - не е проблем.

  8.  
     
  9. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #7

    Re:Ако заминавате за 15-20 дни през зимата спирате ли климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от iridiumsub
    Ако ви предстои да заминете някъде - на почивка, екскурзия или просто на вилата за празниците за 15-20 дни през зимата как постъпвате - спирате ли климатика?
    К'ва е тая почивка 15-20 дни...баси,и аз искам така Иначе съм правил тази грешка да ги изключвам около коледа (като не сме в апарт.) Но пак зависи,а и щом можеш да си позволиш ''зимна ваканция'' значи не те бърка (финансово) изобщо че работят докато те няма...нали ?!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    34
    #8

    Re:Ако заминавате за 15-20 дни през зимата спирате ли климатика?

    E, вие ме изкарахте милионер Малко на гости, малко отпуска... не съм тръгнал на околосветско
    Ако го оставя климатика на 16-18 градуса предполагам сметката ми няма да е много голяма при условие, че не се ползва електричество за други неща.
    Страхме е да не стане нещо по тоците докато ме няма. Ако не го оставя пък ме е страх да не замръзне. Затова питах вие как правите

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Самоков
    Мнения
    91
    #9

    Re:Ако заминавате за 15-20 дни през зимата спирате ли климатика?

    Колега, остави го на най ниската температура и си гледай кефа. Ако инсталацията ти е грамотно изпълнена , няма от какво да се притесняваш. Все пак не съобщават по новините всеки ден за самовъзпламенили се климатици

    Аз поне не знам за такъв случай.

  12. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #10

    Re:Ако заминавате за 15-20 дни през зимата спирате ли климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от iridiumsub
    Страхме е да не стане нещо по тоците докато ме няма.
    То това което става по тоците е ''божа работа''.И да си у вас как точно ще му помогнеш ???

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    115
    #11

    Re:Ако заминавате за 15-20 дни през зимата спирате ли климатика?

    когато си на работа нали пак може да стане нещо

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #12

    Re:Ако заминавате за 15-20 дни през зимата спирате ли климатика?

    Климатикът ти на открито ли е или на завет под покрив, тераса или нещо друго? Ако не го вали сняг и дъжд според мен няма от какво да се притесняваш дори е да го спреш.

    Аз нямам опит, де... За първа година се отоплявам изцяло с климатици. Преди това бях с камина тип открито огнище, маслени радиатори, духалки и тн. Не съм знаел, че е вредно да се включва и изключва климатикът на студ... и съм го включвал Експлоатирал съм го по най-вредният възможен начин !!(MHI-то от подписа ми) На -5 примерно решавам, че ми е студено и камината не смогва и пускам климатика Поработи един час, затопли стаята и го спирам примерно И така цяла зима от време на време като е по-студено съм го пускал за по 1-2 часа На 12 години е, преди 3 месеца му беше първата и единствена засега профилактика за тези 12 години При това е конвенционалка и компресорът почва да работи на макс! И за щастие още си работи Тоест, мисля че ако не го вали сняг и дъжд директно, няма да имаш проблем и да го спреш. Но не го изключвай от контакта.

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #13

    Re:Ако заминавате за 15-20 дни през зимата спирате ли климатика?

    Ами, ако оставим климатика да работи, докато сме на почивка да оставим и телевизора да говори и свети на цветятя разбира се че го спирам и го изключвам от захранването както правя и с повечето ел.уреди у нас. И така нямам изгорели такива при евентуални токови удари. А ако сградата е нова с изолация температурата вътре трудно ще падне под 10 градуса.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1323462554[/time]_________________________________________________

    PS в климатика няма нещо, което да замръзне. Може да се сгъсти маслото на компресора и трудно да тръгне след това, но дотук. И веднъж като тръгне след това пак няма да има проблеми

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    34
    #14

    Re:Ако заминавате за 15-20 дни през зимата спирате ли климатика?

    Климатика е на терасата - на външния панел. Т.е. и сняг го вали и дъжд и комшийката ще й счупя ръцете щото си тупа покривките отгоре.
    Въпроса не е дали ще им свети на цветята или дали вътре ще стане хладно, а ако вземе, че стане -10 или -15 навън и не може да тръгне като се прибера не знам какво ще правя. Освен да изнеса духалката и да я държа пред него токато се размръзне. Затова въпроса беше вие как постъпвате по принцип, но явно на никой никога не му се е случвало.

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #15

    Re:Ако заминавате за 15-20 дни през зимата спирате ли климатика?

    Много е относително и зависи от конкретните условия. За 20 дни не си заслужава да работи. Принципно дори да е -12 в по-голямата част от страната това е нощем. През деня температурата се качва до -4 примерно. Изчакваш такъв момент и тогава пускаш. Като имаш предвид, че компресора е солиден метал и е инертен. Тоест ако на обяд е станало -4 не очаквай, че и компресора е на толкова. Изчакваш и пускаш към 16 часа. Това само като пример. Ти си знаеш в кой край на страната си и какви са ти условията, както и климатика. Добре е да провериш и дали не е навят и с блокирано витло. Последните години в София зимата е мека, като изключим няколко дни студ. Но София не е България и е добре всеки да се съобразява с местния харакер на времето. Така, че съветите тук не са много меродавни.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. На колко градуса държите климатика Зимата ? :)
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 55
    Последно: 14-11-14, 19:02
  2. Panasonik през зимата
    От stivy88 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 8
    Последно: 26-01-12, 12:21
  3. Пускане и спиране на климатика през зимата
    От yzo03 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 72
    Последно: 24-02-10, 21:41
  4. Специфики на монтажа през зимата
    От deian във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 14
    Последно: 23-02-08, 14:39
  5. Работа на климатика през зимата
    От DEF във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 23
    Последно: 21-09-05, 21:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе