Резултати от 1 до 10 от общо 10

проблем с ДТЗ на кръга на климатиците

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    31
    #1

    проблем с ДТЗ на кръга на климатиците

    Здравейте,
    Имам 2 климатика, които са вързани към отделен токов кръг на предпазител 25А. На същия токов кръг има вързани и 2 контакта, към които ще се включат TV и други подобни. Този токов кръг, заедно с всички останали токови кръгове на таблото(без печка, котлони и бойлер) минават пред дефектнотокова защита 40А/30ма. Проблема ми е следния-ако предпазителите са били свалени, и след това се опитам да вдигна само този на кръга на климатиците-дефектнотоковата изключва. На 3 или четвърти опит се задържа и след това няма проблем с нормалното функциониране, нито на климатиците, нито на контактите. Въпроса ми е дали някой се е сблъсквал с това и къде да търся причината?
    Предварително благодаря.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2

    Re:проблем с ДТЗ на кръга на климатиците

    Викни някой, който разбира да ги види. При мен всичко, без осветлението е през ДТЗ и не съм имал никакъв проблем. Прави ми го приятел, който работи в ЧЕЗ. Нещо не е изчислено като хората, може и утечки да имаш.

  4. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #3

    Re:проблем с ДТЗ на кръга на климатиците

    Или ДТЗ е дефектна или сумарния ток на утечките превишава 30ма.Второто ми се струва по-вероятно.
    А като добавиш и други консуматори особено такива с импулсни захранвания, то тогава може въобще да не успееш да подадеш захранване.
    Случвало ми се е при включване на пералня ДТЗ да изключва.Но цялата инсталация бе през една защита.
    Монтирах още една като отделих контактите на кухнята и въпроса приключи.
    Ти може да изключиш единия климатик, после евентуално другия и така да се ориентираш.
    Въобще разделяйки консуматорите може да установиш източника на проблеми.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    31
    #4

    Re:проблем с ДТЗ на кръга на климатиците

    Това е втората защита от този тип, тъй като първата изгоря, след като я задържах вдигната насилствено. Инсталацията съм я правил аз, но към момента няма възможност да отделя 2-та климатика. В инструкцията на моделите пише следното:
    "Ако предпазният прекъсвач, предпазител или прекъсвачът за утечки на земята прекъсват често работата" да се обадя на сервиза. Какво ще значи това? Едва ли не е нормално да изключва рядко, но често не е нормално. Имам ли други възможности за проверка?

  6. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    56
    #5

    Re:проблем с ДТЗ на кръга на климатиците

    Здрасти, климатиците със щепсел ли са? Да не си обърнал фаза и нула на някой от двата?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    31
    #6

    Re:проблем с ДТЗ на кръга на климатиците

    Не са на щепсел а са със твърда връзка и 2-та. Ако беше обърнати фазата и нулата не би ли трябвало да не мога въобще да ги включа? Докато те на 3-ти или 4-ти път зацепват и си бачкат нормално. Доколкото разбрах ДТЗ-тата от този тип, като моя(мисля, че с АC крива се води) имали проблем с импулсни захранвания, като климатици, PC-та и прочие. Възможно ли е това да е проблема и има ли смисъл да къртя, за да търся причината?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #7

    Re:проблем с ДТЗ на кръга на климатиците

    Какви са тези климатици? Да не са малко-нещо японски?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    31
    #8

    Re:проблем с ДТЗ на кръга на климатиците

    Daikin са и 2-та.

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #9

    Re:проблем с ДТЗ на кръга на климатиците

    Въпроса беше, на колко волта са? Марката, не е интересна в случая.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    31
    #10

    Re:проблем с ДТЗ на кръга на климатиците

    Не, на 220V са.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. реален cop на климатиците
    От vergildido във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 88
    Последно: 08-01-13, 23:50
  2. За климатиците и жегата
    От Yasen6275 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 9
    Последно: 12-07-12, 11:07
  3. Отговори: 7
    Последно: 18-10-11, 11:57
  4. как да НЕ СЕ ВМИРИСВАТ климатиците?!
    От glowndark във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 13
    Последно: 15-07-11, 23:33
  5. Разскрежаване при климатиците
    От taralion във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 18
    Последно: 21-12-06, 23:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе